Jump to content

дизелово гориво+ниски температури=?


deanov

Recommended Posts

Колеги, имам дизел от 2 години. До сега през зимата не сам имал проблеми, но пък и при нас край морето температурите не падат особено много. Миналата година -7..-8. Тази година и то днес -9. При тези температури си пали от раз и без замисляне, нито горивото ми създава проблеми.Зареждам само обикновения дизел от ОМВ. През следващата седмица обаче прогнозите за сутришните температури са за около -12...-17 градуса и то еднакви по няколко метеорологични сайта :blink:Чудя се дали нафтата няма да замръзне? Дали да и сипя Maxx motion примерно или някаква зимна добавка? Дайте съвет или сподетелете опит, ако имате такъв при подобни температури :eusa_doh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пък е мойта печка :) която е карам с лукойлски боклук щ'ото по край мен лукойл си е класа :steinigung:;)

Карай смело не си мисли, че ще сложиш по-добра ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм... няма да е лоши наистина някой да каже дали при тия температури може да замръзне нафтата от ОМВ,че да не остана изненадан :hilezh: и евентуално да препоръчате добавка :)

Градския не ме устройва,понеже в 00:00ч няма такъв при нас :hilezh:

А пък такситата дерат кожи,по добре да си ги сипя тия 10лв в колата под формата на добавка,отколкото да ги дам на таксито :)

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си спокойно сега не знам как и на какви коли замръзва нафтата, но бях на Велинград тая зима на - 12 няма проблем, преди 2 години в Добрич беше - 20 и смея да твърдя, че термометъра в колата е верен никакви проблеми нямах, на Узана Габрово - 15 супер студ и сняг никакви проблеми с нафтата, просто като е студено гледам резервоара да не е на резерв, а да е поне половината пълен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дръжж си колата с пълен резервоар

вземи си добавка или на Castrol TDA или на Xenum, евентуално и на Лики Моли зимната

виж си позавий малко батерията, тя също е поставена в мн трудно положение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на един познат му замръзнала нафтата на буса в движение и угаснал преди Карнобат....не знам с каква нафта кара, ма е гадна случка....Не ми се мисли това, ако се случи на някой мотор помпа-дюза или ХДИ....ама в БГ никой не е застрахован от "хубави" горива :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на един познат му замръзнала нафтата на буса в движение и угаснал преди Карнобат....не знам с каква нафта кара, ма е гадна случка....Не ми се мисли това, ако се случи на някой мотор помпа-дюза или ХДИ....ама в БГ никой не е застрахован от "хубави" горива :2gunsfiring_v1:

преди години на познат така му замръзна рейса

затова има и добавки - ползването им при нашите лоши горива поне през зимата е задължително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги! :respekt:

Преди малко говорих с един колега,който работи "там" където слагат добавките на ОМВ(обикновения-зареждали го от България) Обеща да ми донесе,от тази добавка да си сложа :hilezh: Иначе ме увери,че Алпина(maxmotion) си е Австрийски.Много интересно ми стана,като каза,че ОМВ и Шелл обикновен бил един и същи само добавките били различни :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно ми стана,като каза,че ОМВ и Шелл обикновен бил един и същи само добавките били различни :blink:

добрутро

всичко е един и същ бълвоч

разликата е в добавките.

затова при нашето им качество те са задължителни, както и редовното почистване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормална "евтината" нафта + керосин "добавка" в нормални количества:

Проблеми никакви, комън рейла пали с четири изгорели свещи от раз на компресия...дори и при -10 градуса.

Дъртия дизел и той не се предава, макар че там работи подгряващата свещ към момента.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не сме имали проблеми със замръзване на нафтата от бензиностанциите. Винаги сме сипвали обикновен дизел и до -20 не е замръзвала на бащата колата(фокус тдди), сега и аз сипвам обикновен дизел на дърдия и днес около -10 да е било запали си с едно подгряване и от разззз :)само от Еко зареждаме (не че има особено голямо значение)

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:steinigung: днес на служебната кола и беше замръзнала нафтата :hilezh: разтуши се и запали чак към 11 часа на обяд отидах на бензиностанцията и сложих бензин за 10 лв / 4 литра / и напълних до горе с нафта :hilezh: момчето беше доста изненадано като ме зареди така
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта в 7:45. На телефона показваше -16 С

Нафта... най обикновенна от туби : )

Без добавки, без омв макс моушън тди и секви такива фешън работи :rolleyes:

Редактирано от staniola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте относно нафтата работя на ОМВ и днеска имаше двама човека със замръзнала нафта говоря за редовни клиенти които слагат всеки път ОМВ дизел не max motion и единия като дойде сложи 7лв(2.5л) бензин и 43лв(15-16л)нафта :) от max motion все още съм нямал случай на такива със замръзнала нафта не искам да звучи като реклама просто за статистиката аз лично не зареждам на ОМВ :).

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновен дизел от София газ. Пали на четвърт без никакви добавки. Колата зимува на двора в планината

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мен всички тези добавки са излишни, защото зимата вскички бензиностанции слагат добавки и нафтата скача с 5-10%.Това го правят в цяла европа без Испания там никога неслагат добавка.

При тези температури неви трябват добавки, освен ако несте сипвали някакви смески от разни горива и масла :hilezh:

Преди да си продам колата преди 2 седмици бях сипал на OMV, не бях я карал 1 седмица точно в големите студове, дори нея бях палил седеше си зарината под 40 сантиметровя сняг :rolleyes:, но един ден реших, че ще я запаля и я изчистих и след 20 минутно борене да отворя вратата седнах в нея, врътнах ключа и запали без проблем, не се и помъчи дори, а през тези 5-6 деня температурата беше от -19 до -23.

Съветвам ви да зареждате от OMV, защото само там предлагат вносно гориво, а не някакво менте.Казвам ви го от личен опит и от достоверен източник.

Вносните горива в OMV са, MaxxMotion 100 и МаxxMotion Diesel, наскоро дочух, че и обикновеня дизел се внася от Австрия, но колко е вярно за него незнам.

Това не е реклама и не се опитвам да налагам мнението си на никого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта в 7:45. На телефона показваше -16 С

Нафта... най обикновенна от туби : )

Много късно качи налягане на маслото - що така?

Казвам ви го от личен опит и от достоверен източник.

Вносните горива в OMV са, MaxxMotion 100 и МаxxMotion Diesel,

Източникът ти те лъже - продават си лукойлска нафта - само слагат добавка.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се съмнявам да ме лъже, тъй като ми е много близък роднина и работи в една от фирмите, които доставят горивото от чужбина по нашите бензиностанции.

100 октановият бензин се докарва с шлепове по дунав от там го взимат тировете.Дизелът се взима от Ромъния.

Редактирано от haro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се съмнявам да ме лъже, тъй като ми е много близък роднина и работи в една от фирмите, които доставят горивото от чужбина по нашите бензиностанции.

100 октановият бензин се докарва с шлепове по дунав от там го взимат тировете.Дизелът се взима от Ромъния.

Здравей колега,

Не искам да се заяждам, но как им излиза сметката на тези бензиностанции с тези транспорти разходи, по Дунав до Русе и от там из цялата държава.

Ей горивото си е Лукойлско и спете спокойно. Предполагам, че го помпят сразлични добавки и това е, а че замръзва :) Просто е някой краде добавките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Не искам да се заяждам, но как им излиза сметката на тези бензиностанции с тези транспорти разходи, по Дунав до Русе и от там из цялата държава.

Ей горивото си е Лукойлско и спете спокойно. Предполагам, че го помпят сразлични добавки и това е, а че замръзва :) Просто е някой краде добавките.

И аз неискам да се заяждам, просто няма как този човек да ме излъже, но ти си знаеш няма да споря и да се опитвам да налагам мнение на никого.

Айде със здраве :rolleyes:

Редактирано от haro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при -25 нямах проблеми с моята стара баба :rolleyes:

Пали си от първия път. от 3-4 завъртания на стартера :) Много съм доволен от Аудито, на бащата фокуса при -25 неиска да запали :rolleyes: И вица за циганина и форда излязоха верни :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...