Jump to content

Как постигнах 4 лв. /100 км с В3 на газ!


Recommended Posts

  • Отговори 279
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

10x ioioio за мнението ти, но аз покрай тази опустошителна критика дето е отнесох тук във форума малко се постреснах и от 2 седмици не съм гасил мотора освен като паркирам пред блока.

Разбира се това не означава, че съм изневерил на принципите си за икономично каране. Благодарение на форума и по-специално на SLAF :stupid: :stupid: от миналата седмица като член на Ауди общността съм горд притежател на клиентска карта ТОПЛИВО ГАЗ. Това ме мотивира да изоставя опасната си практика с гасене на мотора, а да подобря още повече начина си на шофиране в градски условия и чрез по-ниската цена, на която зареждам да достигна предишните си стойности на 4-5лв. /100 км.

Ето и резултата след първия чек-пойнт:

Зареждане на газстанция Топливо 16.05.2006

Изминати километри (предимно градско) - 196 км.

Ед. цена на горивото - 0.82 ст.

Заредено количество - 16.39 л.

Сума за плащане - 13.44 лв.

Отстъпка - 0.82 лв. (5 ст. на литър) :D ТОПЛИВО

Крайна сума за плащане- 12.62

Среден разход в лв./км = 6.43 лв./100 км ... "nicht schlecht" както би казал някой немски инженер :D:):stupid:

Благодаря за всички мнения и коментари колеги ... сега съм по-амбициран от всякога и мога да ви кажа, че да караж икономично доставя не по-малко удоволствие от това да се форсираш по градските улици. Даже напротив ... чувствам се много по-спокоен и си се плъзгам с кеф и без напрежение. Тръгвам 10 мин. по-рано за работа, но пристигам в изключително ведро настроение и с някой лев повече в джоба. От време на време на някой и друг сфетофар завиващите наляво примигват, бибибкат и псуват , затова че се проточвам през кръстовището по-инерция, а не минавам като пампор, но аз невъзмутимо си им показвам :) и си продължавам, а по радиото ми свири "радио1" и "don`t worry ... be happy"

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,тва е да си на далаверка,бате!

Как само ги прецакваш всички - хем евтино гориво,хем се спускаме по инерция и спираме рейсърите по улиците!

Еваларка :stupid: Жалко че са малко такива хора като тебе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но аз покрай тази опустошителна критика дето е отнесох тук във форума малко се постреснах и от 2 седмици не съм гасил мотора освен като паркирам пред блока.

Градивна критика,Брунко,градивна! :stupid: Я как добре се нареждат нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:stupid: Това дали не е Gsb-то,който наскоро стана газовик и ни хвърга на джанката. :stupid:

А и мнооо спокоен тоя бруно бре,да му се неначуди човек. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е за тема - как постигнах 8/100 с МАЗ и с надървен ... скоростен лост ... докато гонех жените на ОВЦИте :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е до тука са 13 страници и всички се забавляват, дет се вика - и нии сме дали нещо на света!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ъ! ама аз никога не правя четки на никого! просто съм си аз и така си казвам, каквото ми е на оная работа...как и беше името... мисълта де, това ми е на устата(в случая на клавиатурата))) мога само да ти кажа, че трябва да продължиш в подобна посока, така стават големите открития:)) откритията се правят от дилетанти, не от специалисти! както казах - трябва да не знаеш, че едно нещо неможе да стане, за да го напънеш и да се окаже че става!

да си призная марката за която не се бях сетил е трабантутляк! помолих се веднъж на тъста ( на бившата ми четвърта;)) да джитна десетина км с това чудодейно тратонеткало... беше голямо доиживяване...(всеки миг е като последен)) натепаш ли "кучките" и то тръгва в нерегламентирана от мен посока като локомотивче от влакче на ужаснотийте!

до колкото за карането и моженето на тоя занаят, бих споделил следната случка: в далечното татово време, се качих на едно софийско такси съответното СеСеСеРейско ручило ВАЗ модел-"жиголо нам си кой N".

взех го от х-л плиска до площад "възраждане"... е те тоя батка ми скри топките... натисна спирачка точно два пъти, на орловия мост и когато му казах спри тук! (за справка на несофянци: тогава по жълтите павета да се мине с мпс беше табу за простосмъртниците, та се налагаше една доста крупна обиколка с каквато и да е четриколка(за тоя маршрут), освен партийна волга размер ХХL) те тоя пич, управляваше така умело жигулито само с "газ", съединител и предавки и то с такава бясна скорост, че ме зашемети... поразговорихме се и той човека самоук състезател бил... и затова бачкал като таХи, щото да се тренира и докато си изкарва хляба, но мислел да бяга от бг, тук авто спортовете ич ги немало! :D дано е успял пича, беше много яко надъхан !

дококото някой се опитва да ме жилне на темата пиколо :D да му кажа - много ми се ще да беше така! да съм пиклЮ( с "Ю") на некой тате-паричко и БиеМВитата да ми капят пред детската стая, в случай че ревна ....

не! у фирмата си въртим колите... секви марки ... и модели! на ръба на амортизационни срок и аут! и започва избор на нова... на друга марка или модел...

даже , ся се сетих, че имам и тест драйв на фЯт;) (не фют) добло, щяхме да си купим и такова! фритюрниците са изкарали новите си компактни мотори 1,6л със 120 кобили под тенекията, беше от рекламния център до зит и обратно, с малкия дизел, то беше квичане с реване и аха, аха оденье! но на дупките(там дал Господ та се забравил) се държи като немска кола! чуваш едно "тъ-дъм" на андъците и се непоклаща!

обикновено, таратайко-производителите си изсипват недоклатенящините в страните от третия свят, за която българия претендира отдавна и заслужено!

ма и не само те... ами и копютърните и B&Y техниката и всичко, всичко... та да стигнем до реактивите в хуманитарните лаборатории на които всеки от нас е клиент! страшно е! наблюдавайте! могат да те изкарат смъртно болен, при положение че имаш проста хрема или чистак-финтак здрав като бик въпреки че света ти чернее...

тук някой ме нарече професор и то съвсем заслужено! въпреки липсата ми сяк'ви акредитиви и подпечатани пергаменти, но... доверете ми се! :D

ма съм и скромен бееее....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха ха ха...

стАни, станИ и прогледни!

ти дори незнаеш как изглежда МАЗа, но дори си ерБАБЧЕ! ;)

да ти кажа ли ама да си остане тайна м/у нас!?

на МАЗа ако му махнеш мотора и му монтираш велосипедни педали, пак няма да докараш по малко от 10л/100км :D

само ако впрегнеш кучета, можеш да паднеш под 10... но пък те много се уморяват бе... виж в гугъла по въПРОСТИЯ въпрос!

а по въпроса за жените... бе ти да не си запалянковец!?!? :D а? :D

------------

Време е за тема - как постигнах 8/100 с МАЗ и с надървен ... скоростен лост ... докато гонех жените на ОВЦИте...

лъжа беугледно брат'чеде!

вече казах по-горе(или по-доле) знам ли вече!;)))

не са 12 марките а се оказаха 14( с думи - четринаЕсе);)))

ако тарбанката се счита за марка и фЯта също!

:D))

Бах мааму, много кола, много марка, много нещо. Ти да не работиш пиколо бе колега :)

льо болшое мерси!!!

ама сатриани ти да не си другия саморегистриран от банани или там квото беше ?!? :D

мен вече ме обвиниха, че съм дъщерен акаунт на бананиста с пестеливостта!

:D

много се забавлявам!

това демонстрира слабоумието и комплексарлъка на цяла една гилдия, наречена форумисти!

а на мен днес един познат ми изпрати линка за тая сбирщина като джоук!

ама то си е същински цирк!

;)))

вече се уморих а и друг арбайтизъм си имам!

айде за сега ви от... свирвам тук АлУДИ форумисти ;)))

Хахаа :) Отдавна не бях чел нещо тук дето така да ми хареса....

особено като начин на изразяване....

ioioio - добре дошъл. :P

Редактирано от ioioio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и забравих!

полека с ревността бе АлУДИ форумисти :))) ще ви изпепели това чувство, ни ш'ви зема бананито, ни ш'ви се вържа на акъльо!

в града се кара малолитражка!

а на аутобана се стъпва с разярена от реване мощна ниско летяжка!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за километрите в час е с пъти по-голяма, не всяко ауди прави 4 лева на 100 километра но 90% вдигат над 220 км/ч с възможност за още много  :o:)

май е време да разкараш тая гадна А6-ца и да земеш некоя Б3-ка :D хем повече върви,пък и по малко харчи :hilezh::) ти колко пари се набута за тва твойто бавно и харчещо като ламя не е истина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито 220+ съм вдигал, нито и под 10 лева/100км мога да падна. Направо вече като видя Б3 на пътя и позеленявам от завист :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хихихи бре литрово червено алудо човече, ти нещо си куцаш сам в комплексарлъка бе мойто дете...

кой ти е казвал за връх на сладоледа или ти се папка сладък лед а няма кой да ти го придобие за да ти го... даде!?

:respekt:))

душичка ... яко неможеш да четеш(а явно доста немогат или па тия които могат да четът, трудно правят причинно следствени навръзвания) казал съм там НАПРИМЕР маз!!!

'убаво, че некой още не го е изчанчил на МАС (със С) май нЕма маСто-ядачи само зле прикрити блондинки с мастопатии значи!

ма то и мастопатия незнаете какво е... та утре очаквам обидени!...пак

:flehan:)))))

А познайте к'ва марка е на дедо камионетката!? :flehan:)) кофти е снимчето ма и дръндулета си е доста олд...

Хихихи що се мислиш че само ти си виждал МАЗ бре чадо????? И защо реши че точно той е върха на сладоледа при камионетките???? Питам просто щото в казармата бех наказан на ЗИЛ 157 ДЖУГАН. Ма като изключим гоненето на скоростния лост из кабината МАЗ-а ша ти се стори лимузина в сравнение със ЗИЛ-а ioioio  :flehan:

post-3752-1147972876_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YESSS....АУУУ-ДА! малка червена Алуда шапчице!

:respekt:))

печелиш едно кръгче с чешката столица ако кихнеш 5 кинта!

:flehan:))

т.е. си платиш кръгчето ексКУРзия !

:flehan:)))

утре повече! със здраве!

ПРАГА .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B3S Даже май се казва тая Прага. С нея сигурно с тия 5лв. ше стигне сръбската граница! :respekt::flehan:

И какво е това име отгоре, бе националната служба? Предрагам главния форум да се казва "Хумор, сатира и забава"!

Цял ден чета ши....я нов НПК, поглеждам тука и забравям всичко! :flehan::flehan::gut:

Благодаря за темата ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...