Jump to content

Моля за съвет относно 1.6 ADA


Recommended Posts

Здравейте колеги. Отскоро имам Audi avant 1.6 ADA.. Тука най-добрият газаджия в града ми каза, че ако сложа обикновена газова (с емулатор за дюзи, клапа за паткане и всичко както си е реда) при всяко патване съм рискувал да ми замине дебитомера който точно на този модел бил хитачи и за един х.. не ставал.. Но пък гледам че други хора из града са точно с такива мотори, и то с обикновена газова. За инжекциона ми искат 900, а за обикновената 550 лева.. Моля ако има колеги с такъв мотор с гаден дебитомер (мамка му знаех си че трябва да си взема моно инжекция - хиляди проблеми по-малко) да споделят впечатления като разход патка ли, на някой заминавал му е дебитомера (щото то той ако замине става цената все едно за инжекцион) и тнт.. Благодаря за вниманието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 години я търкалям на газ (обикновенна уредба)

Гърмяла ми е точно 2 пъти и все заради мои грешки.

Дебитомера си е много хубав.

Слагате комбинирана плочка с кихалка (гумен пръстен)

И всичко по запалителната уредба да е ОК.

Няма нужда от емулатор на дюзи.Записва 4 грешки при работа на гас,това като се спрят дюзите.Но тези грешки не пречат на работата на мотора след това.

Също така прекъснете и бензиновата помпа да не върти постоянно(личен избор)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода варира от 11-14 зависи от трафика.

Принципно съм нон стоп в трафик и сутрин и вечер по 20км в посока.

Извънграско 8/100 при 90-100 км/ч

При 140 точно 10/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2005 досега само на газ се кара АДА-то и веднъж е сменяван дебитомер (с 2ра употреба за 100лв) през 2009 и 2 пъти е чистен със спрей. ГИ-то е CarGas за 960лв (най-евтиното тогава) и досега други ядове не е давала. Като разход е около 11 смесено.

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газаджията ти не е явно най-печения в занаята. Дебитомера за тази кола, аз пък съм чувал, че бил по- сполучлив от този на АБК-то (не знам дали е така обаче). Има турски ГИ за тази кола на 730 лв. Сам сметни разликата от 550 лв. за АГУ....180 лв. На турските системи им е кофти настройката на компа понякога и са им шумни дюзите....чуват се като повдигачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих ГИ на същия двигател за сега съм доволен разхода при последно засичане е 11/100 градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е да сложиш ГИ при тази разлика в цената :gut:. Ще харчи по-малко по сравнение с обикновено АГУ, а ще върви повече.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е да сложиш ГИ при тази разлика в цената :gut:. Ще харчи по-малко по сравнение с обикновено АГУ, а ще върви повече.

И аз взех на там да клоня, че във времето ще се избие откъм разход..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера кой ти ги говори тези тъпотии за дебитомера. ADA е с MAF който за разлика от тъпия ABK-ски дебитомер няма износване на механичната част (пистите на клапата). С малко късмет може и да преживее гърмеж.

Избора дали да е обикновенна или ГИ си е изяло твой и зависи от финансите. Разхода между двете не е малък но и не е толкова голям.

Т.е. например при мен ъпгрейда на Тойотата от читаво монтирана обикновенна газова до ГИ ми е 460 лева. Което разбито в километри ри разлика от 2/100 е 15 хил.км.

Така че реши сега защото после е доста неизгодно мигрирането, имай впредвид че при ADA се работи доста по лесно и цената за ъпгрейда може и да не е толкова висока като при мен.

Ако ще слагате NONAME уредби по-добре си сложете Фобус 4 (бюджетния вариант). Все ми се струва че това е по-добре и има и сервиз и т.н.

На Хондата съм с 4-ка и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADA на ГАЗ :flehan:

4-5- години НИКАКЪВ проблем с обикновена газова, монтирана при момчетата на ул. Иван Сусанин в Павлово.

само веднъж изгърме, когато Дунев се качи в нея за да я вкара в сервиза и запали с мръсна газ, но поражения нямаше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера кой ти ги говори тези тъпотии за дебитомера. ADA е с MAF който за разлика от тъпия ABK-ски дебитомер няма износване на механичната част (пистите на клапата). С малко късмет може и да преживее гърмеж.

Незнам колега дали са тъпотии, но е факт че за 130к км малката жичка на MAF-а се беше прекъснала без да е "гърмяла" газовата, но за такъв пробег мисля че това са бели кахъри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADA на ГАЗ :flehan:

4-5- години НИКАКЪВ проблем с обикновена газова, монтирана при момчетата на ул. Иван Сусанин в Павлово.

само веднъж изгърме, когато Дунев се качи в нея за да я вкара в сервиза и запали с мръсна газ, но поражения нямаше

Какъв разход ти дава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега дали са тъпотии, но е факт че за 130к км малката жичка на MAF-а се беше прекъснала без да е "гърмяла" газовата, но за такъв пробег мисля че това са бели кахъри!

Трябва да се има предвид, че въпросната жичка така или иначе е подложена на "триене" с въздуха. Дали горивото ще е бензин или газ... все тая.

Мисълта ми е, че вероятно просто и е дошло времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв разход ти дава?

вече я кара майка ми, така че не знам, а преди, честно казано, съм забравил, но нямаше драстична разлика с разхода на бензин си спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Косултирай се с eurogas но аз имам две аудита с мотори АБК и едното с обикновенна а другото с газова рейка моята е с Бардолини (това тогава беше най-евтино) но вече мога да кажа че си заслужава газовия инжекцион стига да се монтира кадърно и настрои разбира се.

Успех в избора. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги ето и отговора на eurogas с което мисля - темата е приключена :)

---> eurogas: На тази кола няма смисъл да слагаш ГИ, обикновената с кихалка ще работи отлично, разхода е почти еднакъв, за да повреди дебитомера са нужни доста гърмежи, от един нищо няма да стане, преди да измислят ГИ всички такива коли се караха само с обикновени газови, и всичко беше ОК. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето и отговора на eurogas с което мисля - темата е приключена :)

---> eurogas: На тази кола няма смисъл да слагаш ГИ, обикновената с кихалка ще работи отлично, разхода е почти еднакъв, за да повреди дебитомера са нужни доста гърмежи, от един нищо няма да стане, преди да измислят ГИ всички такива коли се караха само с обикновени газови, и всичко беше ОК. :zustimm:

И аз карам пета година с обикновенна газова на Ловато.Един път гармя и ми хвръкна клапата на кихалката и за 5 лева ми я смениха.разход 11 на 100 смесено каране и почти не се чувства разлика в вървжа газ,бензин.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...
На 24.03.2012 г. at 18:19, didZ написа:

Здравейте колеги. Отскоро имам Audi avant 1.6 ADA.. Тука най-добрият газаджия в града ми каза, че ако сложа обикновена газова (с емулатор за дюзи, клапа за паткане и всичко както си е реда) при всяко патване съм рискувал да ми замине дебитомера който точно на този модел бил хитачи и за един х.. не ставал.. Но пък гледам че други хора из града са точно с такива мотори, и то с обикновена газова. За инжекциона ми искат 900, а за обикновената 550 лева.. Моля ако има колеги с такъв мотор с гаден дебитомер (мамка му знаех си че трябва да си взема моно инжекция - хиляди проблеми по-малко) да споделят впечатления като разход патка ли, на някой заминавал му е дебитомера (щото то той ако замине става цената все едно за инжекцион) и тнт.. Благодаря за вниманието :)

Разход 10/100газ, при изправни кабели и запалителни свещи няма такива проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...