Jump to content

Мнения и съвети


Recommended Posts

Ясно :bia:

Ами добре, значи ще се наложи да се преориентирам :D

Много разумен извод. И мен преди година и нещо ме развиваха от 2.5тди, взех си 1.9тди и не съм съжалявал нито за миг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Току що ме отказахте и мен от 2,5 ТДИ, бях готов да я купя тия дни, но........

определено вярван на думите на Nasti и Deliveryman, не ми се реве после :bia:

ще си купувам А6 1.8 Т май :D

много ми се караше дизел, ама май няма да стане ;)

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що ме отказахте и мен от 2,5 ТДИ, бях готов да я купя тия дни, но........

определено вярван на думите на Nasti и Deliveryman, не ми се реве после :bia:

ще си купувам А6 1.8 Т май :D

много ми се караше дизел, ама май няма да стане ;)

абе помисли си отново

щото има и хубави 2.5 тди

има и лоши 1.8Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що ме отказахте и мен от 2,5 ТДИ, бях готов да я купя тия дни, но........

определено вярван на думите на Nasti и Deliveryman, не ми се реве после :bia:

ще си купувам А6 1.8 Т май :D

много ми се караше дизел, ама май няма да стане ;)

Колега, не те познавам лично, ама като ти гледах колко поддържана ти беше старата кола - няма да имаш никакви ядове с 2.5тди - стига да вземеш читава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко покарах една 1,8 T Tiptronik, много приятно върви :bia: , ама мотора беше целия в масло, липсваха кори, пребоядисвана цялата, даже е преправяна от десен волан на ляв :D

Иначе тази дизеловата която съм харесал е внос от Германия преди 1,5-2 години, по мотора са сменени, ремъци, ролки, водна помпа, дебитомер и още куп работи, и окачването е подменено основно, легнах отдолу и се убедих.

колата е с вид като нова, почти няма драскотини, ламарините са плашешто прави, с фул екстри е, даже и цена съм спазарил.

Мотора мърка, не пуши като го настъпиш.........

Чудя се какво да правя :D

Много и се кефя, ама като прочетох се наплаших и то главно затова, че ще положа максимални финансови напъни за да я купя, а после ако нещо се развали...... ;)

Какво главно се скапва по тоя мотор? (2,5ТДИ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже е преправяна от десен волан на ляв ;)

Въй, че тая процедура възможна ли е? :bia::D Сигурно е много грозно....

Влади, което и да вземеш хубавото е, че се отказа от Рендето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй, че тая процедура възможна ли е? :D  ;) Сигурно е много грозно....

Влади, което и да вземеш хубавото е, че се отказа от Рендето :bia:

Процедурата си е много възможна,Влади аз знам едно с обръщан волан дето поне на външен вид изглежда добре но от техническа гледна точка не мога да ти кажа нищо,ако искаш мога да ти уредя да го видиш мисля ,че му искат 18к-А6 1.8 Т

Редактирано от QUATTRO_BG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, реших следното:

отивам взимам дизела и го водя на сервиз, ако няма нещо за смяна и е в добро моментно състояние, го копувам, пък после ще видиме дали се чупи или не ;)

Едно е сигурно, кола внесена от Италия НЯМА да си купя :bia:

Димо ми каза колко струват консумативите и най-често търсените части по колата, честно казано не ме плашат и мисля, че всичко ще си е ОК

освен това, колата за мен е мания, а не толкова транспортно средство, това обяснява и малкото ми каране на досегашната ми кола 55хил за почти 7 години

Също така мисля като купя живот и здраве дизела да го карам поне още 7 години :D

това е, още малко ако попиша или почета за А6 или 2,5ТДИ и ще се окаже, че трябва да сменя марката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на Жоро от Суходол и той беше категоричен - НЕ

2,5ТДИ с Типтроник е най-големия кошмар! ;)

Колеги какво стана бе!!!!!

2,5ТДИ скапан мотор, Типтроник - скапана скоросна кутия, Мултитроник - още по-скапана кутия, окачване - 8 носача, които се скапват за нула време

Това ли е Ауди?????????????

Аз направо попаднах в кур капан, продадох си здравата кола и сега няма какво да си купя :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Verter,ако колата ти ляга на сърцето,взимай я и не се колебай! Плюс това,както я описваш - всички консумативи са и сменени,изглежда поддържана(поне на външен вид),много екстри - първата крачка е успешна! След това ако я поддържаш както трябва,няма да имаш проблеми! :bia:

Не съм съгласен че 2.5 TDI е "калпав" мотор,просто изисква повече поддръжка! И ако тя му е осигурена,ще се радваш на мощен,еластичен и икономичен V6 двигател! Аз лично пък съм фен точно на този мотор (от дизеловите),и отново бих си взел такъв,харесва ми даже звука му! :D Все пак един автомобил трябва да доставя и удоволствие! Но това е лично мое мнение,и не ангажирам никого с него! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на Жоро от Суходол и той беше категоричен - НЕ

2,5ТДИ с Типтроник е най-големия кошмар! ;)

Колеги какво стана бе!!!!!

2,5ТДИ скапан мотор, Типтроник - скапана скоросна кутия, Мултитроник - още по-скапана кутия, окачване - 8 носача, които се скапват за нула време

Това ли е Ауди?????????????

Аз направо попаднах в кур капан, продадох си здравата кола и сега няма какво да си купя :bia:

Бензин с ръчна ск. кутия,къв ти е проблема.Това с носачите са долни инсинюации....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Verter,ако колата ти ляга на сърцето,взимай я и не се колебай! Плюс това,както я описваш - всички консумативи са и сменени,изглежда поддържана(поне на външен вид),много екстри - първата крачка е успешна! След това ако я поддържаш както трябва,няма да имаш проблеми!  :bia: 

  Не съм съгласен че 2.5 TDI е "калпав" мотор,просто изисква повече поддръжка! И ако тя му е осигурена,ще се радваш на мощен,еластичен и икономичен V6 двигател! Аз лично пък съм фен точно на този мотор (от дизеловите),и отново бих си взел такъв,харесва ми даже звука му!  ;) Все пак един автомобил трябва да доставя и удоволствие! Но това е лично мое мнение,и не ангажирам никого с него!  ;)

и мое! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове недейте така бе, на мен ми ги говориха същите неща преди време, ама после в сервиза като ми казваха какви са цените гледах така -> ;) а тия дето ми даваха тези съвети гледаха така -> :bia:;)

Владе, 2.5 си е дръвче факт, типтроник се чупи като не се поддържа, мултитроник също, носачите са си екстра, само не си карай личната кола като служебна.

На Пасата за 100 000км. съм сменил 2 биалети и два тампона, ти ми кажи дали се чупят, ама трябва да знаеш да пазиш, по нашите пътища и на Уаз се разбива окачването ако не пазиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес водих при Мишо.на диагностика въпросното 2,5 TDI което си бях харесал

За първи път се запознах с Мишо и искам да го похваля, много беше отзивчив и приятен.

Та колата не беше зле, но имаше и неща за смяна, а цените....... :D

Вътре в гаража на Мишо, какво мислите имаше..........2,5ТДИ и то 2002 година с отворен двигател и внесено от Италия ;)

Цените на частите определено ме плашат, признавам си, а и изработката на двигателя, доста сложен и много труден за работа е, определено не е за мен такъв двигател и такава поддръжка :D

Иначе покарах доста колата, Типтроника е страхотно нещо!!!!! B) насрах се от кеф B) , Обаче мотора нещо не върви както очаквах и са ми говорели, тромав е и много се замисля преди да дръпне, дали е от мотора или от скоростите незнам, но не се изкефих. Предния ден карах също една А6 Типтроник но с 1,8 Т и се удивих колко пъргав е този двигател, направо е хала!!!!!!

Реших да взимам или 1,8Т или 1,9ТДИ, ама най-вероятно бензинчето ще взема, сега ще гледам точно три такива, все Авант 1,8Т и с ръчна скоростна кутия, дано си харесам някоя :D

Алеко ми предлага една даже и Quattro, ама много ми е висока цената :(

Иначе за окачването колеги, да сложно е и скъпо, но возията е невероятна, направо ми окапаха зъбите :bia:

Убийствена возия!!!!!!

Комфорта и ергономията на салона са THE BEST

Абе знам си аз каква кола да карам :) АУДИ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама най-вероятно бензинчето ще взема,

Влади, дано не се е прецакало вчерашното ми лично, но много добре си разбрал. Май не бръмчиш много за да си купиш "печка". Моята е от "последните мохикани". :bia::bia:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убийствена возия!!!!!!
Разбирам те, че говориш за С5. Каква убийствена возия по родните надупчени пътища. Само по магистрали и напълно ремонтирани пътища - да. :bia: А по всичко останало и софийските дупки :bia::bia:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Абе, момци, вие ми разбихте главата с лопата, бе!!! Тъкмо и аз се бях навил на 2.5 ТДИ и като прочетох тая тема и...мани мани...

Гледам, че е писано за 2.5 с Tiptronic...тази, която съм харесал е с механична, но не е quattro!!! В общи линии е 1998 на 130 000 км. с кожи и всякви глупости. Тъй като следвам в Германия ще си я вкарам от там, независимо каква ще е. Искам само да питам дали това, че е с механична кутия е плюс или е все тая??? Информативно цената е 7500 евро.

От друга страна почвам да се замислям в думите ви, щото А6 '98 2.5 ТДИ почват от 7000 евро, а 1.9 ТДИ од 10000...явно трябва да има защо, щото принципно немците си обичат по-големите мотори...все пак Берлин - Мюнхен си е 1000 и кусур километри :hilezh:

Благодарско на всички...хубаво е, когато хора патили и препатили могат да ти дадат съвет :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо ми каза колко струват консумативите и най-често търсените части по колата, честно казано не ме плашат и мисля, че всичко ще си е ОК

Извинявам се, ако те затруднявам, но ще можеш ли да ме просветиш и мен относно цените и най-търсените части по тея каручки??? Ще съм ти много благодарен, ако ми драснеш един мейл на xmass999@yahoo.com :hilezh:

Едно е сигурно, кола внесена от Италия НЯМА да си купя :hilezh:

Ооооооо, дааааа...определено...никога повече от Италия!!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 tdi бил бавен ???????????????? Бил трошлив>>><<<<????????.Еми ти Насти ако вкарваш само боклуци оттам може и така да е .Все пак сврыхпечалбата е твои интерес.Има и друг момент.Почти всички които искат да си сменят колите се ориентират кым тди то .А кои ше купува 1.8 ТУРБО .Требва малко да се ОПЛУЕ тди то та да се продаде бензина .???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, момци, вие ми разбихте главата с лопата, бе!!! Тъкмо и аз се бях навил на 2.5 ТДИ и като прочетох тая тема и...мани мани...

Гледам, че е писано за 2.5 с Tiptronic...тази, която съм харесал е с механична, но не е quattro!!! В общи линии е 1998 на 130 000 км. с кожи и всякви глупости. Тъй като следвам в Германия ще си я вкарам от там, независимо каква ще е. Искам само да питам дали това, че е с механична кутия е плюс или е все тая??? Информативно цената е 7500 евро.

От друга страна почвам да се замислям в думите ви, щото А6 '98 2.5 ТДИ почват от 7000 евро, а 1.9 ТДИ од 10000...явно трябва да има защо, щото принципно немците си обичат по-големите мотори...все пак Берлин - Мюнхен си е 1000 и кусур километри :bia:

Благодарско на всички...хубаво е, когато хора патили и препатили могат да ти дадат съвет :hilezh:

Здрасти :huh: на Всички и мерси за всичко което сте писали... значи разбирам че и аз щях да 'изгоря' :-) ако бях взел Ауди А6 2002г 2.5ТДИ... Сега карам Пасат'95, бензинов 101кс,, 1.6i.

Бях решил вече да я сменям - вся пак 2 години си я карам- хубава кола е.. :flehan: ама- май ще си я покарам още- щото каквото пише тука за тия Аудита :rotcol: , а аз смятах че не е така ....а точно обратното де. Значи, ако е Ауди, и е дизел- да е с мотор 1.9ТДИ 131 кс и механична скоростна кутия- това разбраах- и благодаря за откровенноста с която си споделяте 'главоболията' :flehan: . Сега влизам тук - 11.04.2007г, а предния път е било 10.4.2005- тогава търсих кола - и избрах - Пасат-а... сега нещо пак се отказвам... може да взема пак пасат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти :flehan: на Всички и мерси за всичко което сте писали... значи разбирам че и аз щях да 'изгоря' :-) ако бях взел Ауди А6 2002г 2.5ТДИ... Сега карам Пасат'95, бензинов 101кс,, 1.6i.

Бях решил вече да я сменям - вся пак 2 години си я карам- хубава кола е.. :rotcol: ама- май ще си я покарам още- щото каквото пише тука за тия Аудита :hilezh: , а аз смятах че не е така ....а точно обратното де. Значи, ако е Ауди, и е дизел- да е с мотор 1.9ТДИ 131 кс и механична скоростна кутия- това разбраах- и благодаря за откровенноста с която си споделяте 'главоболията' :flehan: . Сега влизам тук - 11.04.2007г, а предния път е било 10.4.2005- тогава търсих кола - и избрах - Пасат-а... сега нещо пак се отказвам... може да взема пак пасат....

Добре, де...аз доколкото знам Пасата и А6 са с еднакви мотори, еднакви скоростни кутии (или поне сходни) и еднакво окачване (май и Пасата е с 8 шарнира, както А6)...все пак един и същи концерн ги произвежда!!! На брат ми на новата Октавия навсякъде пише "VW, Audi, Skoda, Seat"...ама по цялата кола, включително и на двигателя...

Питанката ми е прав ли съм или не???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПАССАТ ли си взе .После си вземи ПОСРАТ ПОЕБАТ и ПОСАТ .ако си ме разбрал правилно

Eeee не с лошо де, колега! :flehan:

От една фамилия сме все пак! :huh:

Заради такива негативни мнения много нови хора се стряскат и си мислят, че сме някакви надути сектанти :hilezh:

Добре, де...аз доколкото знам Пасата и А6 са с еднакви мотори, еднакви скоростни кутии (или поне сходни) и еднакво окачване (май и Пасата е с 8 шарнира, както А6)...все пак един и същи концерн ги произвежда!!! На брат ми на новата Октавия навсякъде пише "VW, Audi, Skoda, Seat"...ама по цялата кола, включително и на двигателя...

Питанката ми е прав ли съм или не???

Прав си отчасти колега. Все пак тези марки са към един концерн и е нормално възловите им агрегати да са едни и същи (пести се от разработката им и производството им) и все пак имат някои съществени разлики особено в детайлите на вътрешното оформление и сглобката, така че А6 не атоматично = на Passat както и Ibiza не е = Роlo!

За мен Ауди има и още нещо - spirit , който го няма в събратята и от концерна! :flehan:

.... но ако не си карал Ауди няма да го разбереш, защото ние тука вече сме на фаза да им говорим на колите, на някой и колите им отговарят даже, така че диагнозата ни е тежка :rotcol:

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради такива негативни мнения много нови хора се стряскат и си мислят, че сме някакви надути сектанти :hilezh:

Много меко си се изказал Брунко! Аз бих заменил "сектанти" с "тъпанари", ако ме разбира правилно колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...