Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

Решил съм да слагам Ланди Ренцо на мойта "караджайка". Казаха ми цена около 1450 левта. /С тороидна бутилка и малката дюза до капачката на резервоара/

Молбата ми е следната: Ако някой кара на същата или подобна комбинация или на "Ти" с тази материя да каже дали е добър избора. Приемам съвети всякакви :flehan:

Официалния сервиз на Ланди Ренцо е в Кюстендил - фирма Трио Елит. Не съм чувал оплаквания от тях и доколкото знам са кадърни момчета. Смятам на тях да поверя "любимата си"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Ланди Ренцо,от около 2.5 години и 40 хиляди км.Най- важното е качественият монтаж и навременнтата смяна на филтрите по уредбата.Иначе самата кола си се държи почти като на бензин а разхода е +1 литър до +1.5 литра отгоре в града. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ренцо Ланди казват, че е много добра. Мисли как ще се поддържа. Една дюза струва над 100 лева, и не е вярно,че са вечни - знам го, понеже в момента сменям. На повечето марки цялата рейка с четири дюзи е под тази цена. Филтърите, купени и сменени в официялен техен сервиз, също са в пъти по-скъпи. Малко са сервизите в България, който се занимават с марката - вносителя е Ямболска фирма, която работи само с по един представител и то в големите градове - поглени им сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един газсервиз ми казаха че ланди ренцо е "мерцедеса" на газовите уредби,аз карам с такава ,слагана в Италия,много съм доволен,щом е официален сервиз,няма какво да се притесняваш.Служителите там доколкото знам са добре обучени и стриктни.В момента споделям мнение за обикновена газова уредба,но и за газовите им инжекциони съм чувал само добри неща.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ренцо Ланди казват, че е много добра. Мисли как ще се поддържа. Една дюза струва над 100 лева, и не е вярно,че са вечни - знам го, понеже в момента сменям. На повечето марки цялата рейка с четири дюзи е под тази цена. Филтърите, купени и сменени в официялен техен сервиз, също са в пъти по-скъпи. Малко са сервизите в България, който се занимават с марката - вносителя е Ямболска фирма, която работи само с по един представител и то в големите градове - поглени им сайта.

Ланди имат модели с четири вида дюзи евтини и скъпи.Нищо вечно на този свят няма!!!При смяна с оригинални филтри минимума който засичаме е 150000км без никаква регулировка,имаме и по над 300000км които си работят перфектно.Цената която е предложена е за специалния турбо кит.Тази рейка е предназначена да работи дори без филтър но лошото качество на газта ни кара да слагаме.Смяната при тази рейка на филтъра е на 40000км!!!!Цената на тази рейка е много добра за след гаранционна смяна.Филтъра е скъп защото е истински и наистина чисти.Това може да се види само на място и да се направи сравнение.В сайта са сервизите само с договор към нас.Работим и с много други но те са без договори.

Редактирано от landir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще слагам на А4-ката и аз ГИ Ланди. На А-класата на жена ми вече почти година няма никакви забележки. Благодаря на landir за добрия избор и помощта при сместването на моята кола в натоварения график на сервиза :gut:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ланди имат модели с четири вида дюзи евтини и скъпи.Нищо вечно на този свят няма!!!При смяна с оригинални филтри минимума който засичаме е 150000км без никаква регулировка,имаме и по над 300000км които си работят перфектно.Цената която е предложена е за специалния турбо кит.Тази рейка е предназначена да работи дори без филтър но лошото качество на газта ни кара да слагаме.Смяната при тази рейка на филтъра е на 40000км!!!!Цената на тази рейка е много добра за след гаранционна смяна.Филтъра е скъп защото е истински и наистина чисти.Това може да се види само на място и да се направи сравнение.В сайта са сервизите само с договор към нас.Работим и с много други но те са без договори.

От къде да намеря координати на сервизи работещи с Ланди във Варна, освен този от сайта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна работим с този сервиз който е посочен във сайта повече от 15год.Проблем ли някакъв има с тези момчета?Бих могъл да говоря с колегите и повярвай ми ще ти обърнат подобаващо внимание.Лек ден.

Редактирано от landir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна работим с този сервиз който е посочен във сайта повече от 15год.Проблем ли някакъв има с тези момчета?Бих могъл да говоря с колегите и повярвай ми ще ти обърнат подобаващо внимание.Лек ден.

Забелязвам големи разлики в цените между сервиза във Варна и други Ваши сервизи. А и отношението на момчетат във Варна не ми харесва (без да обиждам никои - все пак е субективно мнение). Коментари можем да направим на "лично" - аз така или иначе ви написах вчера лично съобщение, на което още чакам отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми оспамвайте темичката :2gunsfiring_v1:

От днес съм това произведение на италианците

http://landi-bg.com/group.php?idgroup=72&GroupType=0

СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ на колегата LANDIR от форума за отзивчивостта, както и на "Трио Елит"/Кюстендил/ за перфектния монтаж.

/За да не звучи като реклама ако някой иска допълнително инф. или на лични или на 0878998863/

Първоначални мнения от ден първи:

- Върви АБСОЛЮТНО същото както на бензин

- Шума от двигатела е по-тих /може и да си внушавам/

- Разхода е Едно към Едно с този на бензин /по бордови компютър/. Като го засека като пари ще добавя в темата.

- Монтажа е изпипан до последните детайлчета... Професионалисти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много йофтинки и безаварийни километри на газ :bia:

Само да вметна нещо за разхода за да не се объркваш. Разхода по борд комп се смята според времената на бензиновите инжектори, обороти и скорост при зададено налягане на бензина. Само, че на газ тези времена се умножават по коефициент за да се получат времената на газовите инжектори. Щом са направили добра настройка и горенето е оптимално, компютъра не променя времената на бензиновите ижектори и съответно разхода по борд не се променя. В действителност обаче ще харчи малко повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ПапоФ много безаварийни и евтино изминати километри.

п.п Са мое да дойдеш с тоя порутляК :lol: да ги пуснеме да вииШ колко не върви AJL-а ти на ГаС :hilezh::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е Едно към Едно с този на бензин /по бордови компютър/. Като го засека като пари ще добавя в темата.

Честито за новия ГИ,желая ти стотици хиляди безаварийни километри,но искам да ти споделя нещо :

Както каза колегата,не се лъжи по показанията на бордовия компютър,той отчита разхода ти на бензин,когато караш на него, може да ти показва разход 8/100 ,а в действителност да е 20/100 газ.Дори не го поглеждай,това е абсолютна заблуда,казвам го от личен опит и не от един автомобил.

8,32 km/l са 100*1/8,32 = 12,02 l/100 km при работа с бензин

6,04 km/l са 100*1/6,04 = 16,56 l/100 km при работа с LPG

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Бих могъл да говоря с колегите и повярвай ми ще ти обърнат подобаващо внимание...

Защо някой трябва да им се обажда за да обърнат подобаващо внимание. Не би ли трябвало да са сериозни със всичките си клиенти.

И да има проблем с тях - супер са нагли, знаеки, че са единствен представител в раиона. Казват ти в очите - като не ти харесва при нас, махай се.

Освен това, въпреки, че цените им са най-високите в България, тарифата се определя в голяма степен на око. Само да влезеш в мръсния им гараж ти искат ОКОЛО 30-40 лв. Отделно от това за всяко елементарно нещо - още десетки левове.

Не им се обаждай, а им вземи лиценза и си намери свестни хора с по-читав гараж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София сервиза е много добър и хората са много отзивчиви, направо се учудвам, че във Варна е такова положението :nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам работещите там от години и до момента не е имало негативни мнения за тях.Продажбите им са добри и както казах не съм срещал негативни мнения за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерете си/направете си/ тема "за" и "против" газовите сервизи в БГ. и ЩЕ СЕ ПОВТОРЯ "НЕ МИ ОСПАМВАЙТЕ ТЕМАТА" :2gunsfiring_v1:

Нека тази тема остане за информация за ГИ на AJL /1,8Т 180к.с./ а не кой,кога, и как е бил обслужен в някой си сервиз в България, и дали жената на майстора му е била пуснала сутринта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам работещите там от години и до момента не е имало негативни мнения за тях......................не съм срещал негативни мнения за тях.

Е, като колега едва ли ще получиш отрицателно впечатление, дегизирай се с брада, мустаци и дЗъби и иди като обикновен прошльо-клиент, тогава сподели впечатления тук.Ама сподели, не крий:zustimm:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерете си/направете си/ тема "за" и "против" газовите сервизи в БГ. и ЩЕ СЕ ПОВТОРЯ "НЕ МИ ОСПАМВАЙТЕ ТЕМАТА" :2gunsfiring_v1:

Нека тази тема остане за информация за ГИ на AJL /1,8Т 180к.с./ а не кой,кога, и как е бил обслужен в някой си сервиз в България, и дали жената на майстора му е била пуснала сутринта....

Извинявай!!! :zustimm: :zustimm: :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес свърши първата бутилка газ. 30литра за 315 км. = 9,5л/100км. Смесено каране, и градско, и извънградско. Мисля, че резултата не е крайно лош.

Молбата ми към всички колеги с газ и ГИ на А4 да си споделят разхода на гориво! Така ще можем да сравним дали има голяма разлика на разхода на газ на 125, 150 и 180 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектен ти е разхода :zustimm: Изкарай още 3-4 бутилки и ще имаш доста точна представа колко кори. Иначе не мисля, че има разлика в разхода на 150 и 180коня при нормално каране. При настъпване 180 трябва да харчи една идея повече. Много зависи от задкормилното устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен извънградско 10.28/100км - това при каране по магистрала 130-140 и после каране по междугадски пътища. Градското ми е 13/100км, но имам 20-30% каране извънградско. Всичко е замервано при пълна бутилка докато свърши и после пак пълнене догоре от една и съща бензиностанция на ЕКО. Двигателя ми е 163к.с., quattro, 6 степенни ръчни скорости.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За тоя разход забравих да напиша, че е с бабешко каране и умишлено пестене на горивото.

П.П. VBI, Завиждам ти за 6 степенната скоростна кутия. Много ми е мерак да си сложа и аз амЪъъ е много лев и разправия

Редактирано от PapoFF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...