Jump to content

Предни тампони В4 - опорни втулки


Recommended Posts

Да, това несъмнено е така, усилието се пренася на тампните на магарето. За това следващото нещо е да се туникговат и те! :)

Хубавото, е че при тях натоварването е предимно перпендикулярно на оста им, а няма такива успоредни на оста издевателства, както при тампоните на носача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

2500km след монтажа на втулките. Всичко си е по местата. За сега няма странични ефекти. :dance:

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молим, без реплики от "всичко знаещи и можещи"... които даже и на български не могат да пишат !

Браво Митак ! :bia:

Редактирано от SYS
  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tova sa gluposti

И това не е изключено.

Аз за това от време на време ще ги наглеждам и ще споделям какво се случва, както по-горе направих след изминати 2500км.

В момента километрите вече са 4000, а положението не се е променило. Все си мисля, че ако имаше нещо или "tova sa gluposti", щеше да си е проличало за това време и изминато разстояние по родните ни "пътища".

Някой освен мен ако е сложил втулки, също да споделя впечатления. :zustimm:

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес ми се наложи да смъквам лявата гума за да си сменя моторчето на казанчето за течност за чистачките. Та поогледах какво става с втулкте. За сега си седят така както преди 5000км като ги монтирах:

5056592R.jpg

5056591v.jpg

5056590s.jpg

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Моля за помощ.

Бих искал да зная от къде бих могъл да си купя такива втулки и как точно се казват, че да ме разберат какво искам ;)

Днес монтирах опорни втулки от вътрешната страна на носачите и за няколкото километра тест мога да кажа,че колата е доста по-послушна!Управлява се по-добре,стъпва стегнато и тресенето при потегляне изчезна.Ако някой реши да монтира такива втулки предварително да свали носача и да мери,защото при мен на тампони Лемфиордер външните втулки не влязоха и просто ги захвърлих.Мисля че само с вътрешните ефекта е същия,аксиалния луфт липсва и в двете посоки.Чудя се дали няма да има нужда да се променя сходимоста на предния мост при това положение,с мърдащите тампони параметрите са едни а сега през цялото време ще върви леко "отворена"?

Благодаря на Митака за отделеното време и сподленото инфо по въпроса!Много се чудех с какво да зпълня тоя луфт и всичко дойде на тепсия! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,айде дай една ценичка,за такива втулки,че съм мераклия да слагам!Ще ги пускаш ли масово :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпитателния срок съм го нарочил да е поне 10к км, че ако има отрицателни ефекти да имат време да се проявят. За сега съм минал по-малко от 6к км без оплаквания. Да мина тея километри и може да ми дойде музата да направя някой и друг комплект. Цената ще е 5лв/бр втулка за труд, без да е включена цената на материала.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Изминах 8500км.

Появи се един отрицателен ефект от втулките, а именно едно скърцане при разклащане на колата на страни, както и при спиране когато предницата се "сгъва" и после се връща. Дразнещо е, поне не е нещо притеснително. Мисля да напръскам с някакъв спрей. Примерно със съдържание на тефлон или силикон или нещо от сорта, което да е трайно на атмосферни условия. Давайте идеи с какво точно да третирам между втулките и моста! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен,но грес като за полиуретановите тампони няма ли да стане.Медна ли беше не си спомням в момента,но си мисля че би трябвало да държи на атмосферни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно щастие явно няма! Или я оставям така да си скърца, или мажа(пръскам) с нещо което да спре скърцането, но пък ще полепи малко или много прахоляци... знам ли. Май за сега ще изчакам да завали дъжд и да ги смаже по естествен начин пък да видим какво ще стане! :hilezh:

Цани, да не би да ти се намира от тази грес за която споменаваш?

Дай малко...

инфо за нея! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, за твоята цел удачното пръскало е Локтайт 8154, не събира прах, спира скърцането, смазва.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Добре ми се вижда това мазило! :respekt:

Loctite® 8154 аерозол

• Монтажна паста с MoS

2

• Улеснява монтажа и

демонтажа на цилин-

дрични части

• Издържа на тежки усло-

вия на работа

• Смазва и уплътнява

цилиндрични части, лаге-

ри и зъбни колела при

ниски скорости

H2 NSF Рег. №: 122982

http://www.micromaxtrade.com/docs/loctite8154_tds.pdf

За сега ще почакам следващия дъжд, а ако няма резултат от него ще търся това обещаващо спрейче! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Добре ми се вижда това мазило! :respekt:

Това е решението :zustimm:

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес скърцането намаля главоломно! Почти изчезна! Без да съм правил каквото и да е.

Все пак благодаря за препоръчаните мазила, инфото е наистина от голяма полза! :respekt:

Ще се възползвам при нужда! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вече и аз съм с въпростните втулки и мога да заявя че наистина промяната не е никак малка а тя е : ако до сега колата сте я усещали нормално и леко -то сега се усеща много по добре от към управление и стабилност , тъй като има време на канала да поразгледам какво се случва ами то е - че докато един приятел даваше напред , назад - носача не помръдва а само обира неравностите които аз направих .... Като цяло след теста който направих мога да заявя че ефекта е повече от подобаващ . Браво Митак .

Скоро ще има и тема и за моята и ще ги видите .

При мен ги комбинарах със смяна на нови тампони на носачите + опорните втулки наложисе съвсем малко доработка на място и всичко заспя , малко е зор с поставяне им в леглото на магарето но не е болка за умиране но пък после е кеф - кеф ,колата седи добре на пътя и се усеща управлението доста по директно .

Поздрави

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш пускай снимки и пиши тук, не се притеснявай!

Радвам се, че вече има положителни отзиви! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...