Jump to content

Recommended Posts

Мисля да си взема ТВ Тунер за компютъра.

Между другото едно време имах такъв, но не бях особено доволен от качеството и го разкарах.

Препоръчайте нещо конкретно, ако има цени ще е перфектно. Ако не, поне какво трябва да гледам при една такава покупка?

Само да уточня - не очаквам кой знае какво качество, не искам и ФМ тунери и т.н. Трябва ми приличен ТВ сигнал, като дистанционното е задължително условие :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, бих ти препоръчал ASUS, има няколко модела в Мост Компютърс - www.most.bg - всичките са хубави ,аз съм с най-евтиния вариант , точно защото не ми трябват екстри, а той пък се оказа, че е пълен с такива :respekt: Картината е перфектна (като за аналогова телевизия). ASUS MY CINEMA-P7131 DUAL /RC е модела, който имат в момента в наличност, цената е 56.50 долара. Имам голяма фирмена сметка там, но отстъпката, която мога да ползвам в случая е максимум 2-3 долара. Ако решиш - пиши ми едно ЛС и ще те заведа :rotcol:

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията :rotcol:

Няма да те занимавам с глупости за 2-3 долара... Ако не излезе някой с по-добро предложение, това ще е :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с ASUS TV-FM 7135 Silicon и съм много доволен от него има си дистанционно сичко което ми трява картината е добра но моя е вецхе на 2 години.Предполагам че по ноците модели ще са по добри но като цяло чипсета на Philips 713X е добър :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tsvet40 , моето предложение е да не си взимаш такъв тунер. Освен ако не си напълно наясно за какво ти е. Като единствено що годе сносно приложение е да слушаш телевизия докато си работиш на компа. И да гледаш на малко прозорче.

Според мен не става за запис, не вади хубав образ (най-вече на пълен екран) и прави капризен компютъра (забива непредсказуемо по някога). Т.е. тогава не може да вършиш сериозна работа защото е рисковано.

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tsvet40 , моето предложение е да не си взимаш такъв тунер. Освен ако не си напълно наясно за какво ти е. Като единствено що годе сносно приложение е да слушаш телевизия докато си работиш на компа. И да гледаш на малко прозорче.

Мне.... Нямам изобщо идея да "слушам телевизия". Просто искам да гледам телевизия, а нямам място вече за отделен ТВ. Идеята ми е да замествам ТВ и не виждам защо няма да се реализира :respekt: Какво имаш предвид? Че качеството е слабо или??! :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има в предвид това, че разделителната способност е малка, но с един цифров тунер (примерно през Евротур) нещата изглеждат различно...:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли си по въпроса за видео карта с ТВ оут и ин ???

Има карти с вход и изход , ще ти излезе по-евтино като инвестиция и според мен е определено по-добрия избор :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли си по въпроса за видео карта с ТВ оут и ин ???

ТВ аут е ясно, но за ТВ ин за пръв път чувам :respekt:

Би ли разяснил? Дали това означава, че на самата видео карта има вход за ТВ антена? :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има така наречената ViVo(VideoIn-VideoOut) на някой карти, но те са обикновенно скъпи. Четох преди време мненията на специалисти, които казват, че какъвто и тунер да вземеш, по-добре да не е с чипсет на Филипс, защото това гарантира ниско качество. Аз имам TV-FM тунер на Филипс и образа за мен е на приемливо ниво, звука обаче не е много добре, слаб е сигнала и трябва да увеличаваш звука за да чуеш нещо. Ако искаш мога да ти дам да побваш моя тунер, така и не го ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех това:http://www.avermedia.com/cgi-bin/products_tvtunerbox_avertvbox7.asp

Много ми допадна, защото работи без да е включен компа-няма шум :rotcol:

продават го:http://www.comelsoft.com/product.php?lang=bul&title=videocard

Недостатъци не липсват :bia:

-не става за кепчър

-много тъпо се настройва,ама много тъпо

Девятката е по-добра но е доста по-скъпа :bia:

Аз го купих за детска стая и напълно ме задоволява като възможности.

Дано съм помогнал в избора :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен добрия избор би бил следния: външен USB тунер в приятна кутийка, да става и за кепчър. Предимството на това, че е външен е, че може да става и за лаптоп при нужда. А и ако е PCI пак трябва да стърчи някъде кабел и кутийка за дистанционното.

Естествено това не е най-евтиния вариант :respekt:

Софтуерът също е от изключителна важност за избора на TV тунер. В това отношение (а и не само) Pinnacle имат от много време добра слава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вади хубав образ (най-вече на пълен екран) и прави капризен компютъра (забива непредсказуемо по някога). Т.е. тогава не може да вършиш сериозна работа защото е рисковано.

Сменил съм 3 тунера на моя комп, около 2 години съм го ползвал като ТВ и никога не е инало изброените по-горе проблеми.Винаги обаче съм гледал с друг софтуер, а не с този дето идва с тунера.Най-доволен съм от DScaler, други хубави са Fly TV и Chris TV, така че Васко какъвто и да ваземеш ти препоръчвам да пробваш тези софтуери.Какъвто и да вземеш щом е само за гледане, а не за запис ще ти върши работа.Карта с ВиВо не ти трябва.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТВ аут е ясно, но за ТВ ин за пръв път чувам  :rotcol:

Би ли разяснил? Дали това означава, че на самата видео карта има вход за ТВ антена?  :(

Да има :bia: а под него е копчето за топлата вода :(

Има дори и шланг за наливна бира :respekt:

аре наздраве :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво, обади и се и ще ти дам една AverMedia. Пробваш 2-3 дни, ако те кефи го отнасяш. Ако не ми го връщаш. Тунера е много добър според мен и не е скъп. Модела е 007GO. Чипа е PHILPS 3151 мисля... За цена на ЛС.

Описание: AVER Media AverTV Go 007 - PCI TV/FM Tuner w/ MPEG I/II capture, Teletext, Channel Lock, 16 Channel Preview, Remote Control, Time Shift Recording.

Линк ЦЪК....

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към добрия софтуер ще добавя и bTV (borg TV), който иска ще му го дам със серийния номер, че е дефицитна нещо. Дава възможност да се управлява с дистанционни, работи с най-различни чипсети, помни персонални настройки за картина и звук за всеки канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си PCMCI за лаптопа. Има много хубави модели и се вижда страшно.

Pixel View PlayTV Mobile-Watch, PCMCIA II, PAL Например... или това: AVER Media AverTV CardBus - PCMCIA TV Tuner, MPEG-I/II/IV... Абе има избор.

Цените около 70$

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре според мене е USB вариант

дърпаш един кабел и бегаш - можеш и да подредиш по-добре на масата

аз ползвам това http://www.elitcom.com/tehnisat.htm - саом че за сателитна телевизия, ама има и вариант за кабелна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това предполагам, е някакъв МНОГО оригинален лаф, но аз не го разбрах  :dance:

Да , има такива карти .

По отношение на лафа - бях се понакъркал малко :hilezh: и сега виждам какви съм ги надробил :blink:

Извини ме :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...