Jump to content

Когато включа климатика ми се вдигат леко оборотите!


mitko74

Recommended Posts

Колеги кажете , когато включа климатика не трябва ли да се вдигнат малко оборотите???

А не като при мен да падат , имам ли проблем и какъв ??? Ако знае някой да сподели , моля...

Редактирано от RaDi_b4
Редакция на заглавието!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на диагностика, защото предполагам има натрупвани грешки.

Предполагам, започва да ти работи и по- лошо мотора ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е за момент да паднат и след това да се нормализират,друг е въпроса ако си с обикновена АГУ,тогава падат доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на газ не падат много, зашото съм с компютър и стъпковия мотор пак играе роля...

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост! Стоянчо, за втори път го коментираме това, знаеш!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос,за АСЕ би трябвало при включване на климатика да се повишат оборотите.Компютъра има пин на,който се подава сигнал при режим климатик като целта е точно завишаване на ниските обороти с около 100 по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се вдигат оборотите от 880 на близо 1000 като вкл. A/C-то също така тръгват перките на 1 ва степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен оборотите стоят заковани на 900 независимо дали е включен климатика или не.

При включването му трепват леко и това е.Вентилаторите са ясни. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя НМ също се вдигат.От порядъка 1000-1100 някъде.

Само на бензин съм.

Редактирано от audi_lover
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Точно за АСЕ става въпрос , с обикновено АГУ оборотите са стабилни но падът на газ(нещо се товари )върви много тегаво и на место гасне понякога..На бензин също падът но не гасне. Каде може да е проблема, в компа или компресора???

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с включен климатик ли върви тегаво или по принцип има проблем?

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам 1Z мотор. При включен климатик оборотите скачат от приблизително 800 об. на приблизително 950-1000 об. Колата на ниски обороти е по тромава с климатика, но след 2000-2200 об. почти не се усеща разлика.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 1Z мотор. При включен климатик оборотите скачат от приблизително 800 об. на приблизително 950-1000 об. Колата на ниски обороти е по тромава с климатика, но след 2000-2200 об. почти не се усеща разлика.

Така си е. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,6 АДА и явно има някакъв проблем.При включване на климатика на място оборотите леко падат и се стабилизират, но в движение като изключа на свободна падат наполовина и на моменти направо гасне колата. Това го прави и на газ (обикновена газова) и на бензин. Веднага заподозрях стъпковия мотор(клапан) и го изключих за проба. Сега на празен ход оборотите са ~1200 като включа климатика падат на 850. Климатика е слаган допълнително. Дали проблема е в стъпковия мотор или климатика не подава сигнал към комп. да вдигне леко оборотите? Дали има някой схема с пиновете на компютъра- HITACHI MMS 340?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на диагностика, защото предполагам има натрупвани грешки.

Предполагам, започва да ти работи и по- лошо мотора ?

На АСЕ-то сами се чистят грешките,това са ми го казали запознати колеги за този мотор от форума.Нормално е малко да падат оборотите.При мен като го включа за момент падат на 950 и пак се вдигат на 1000

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...