Jump to content

Какъв телефон да си купя?


Recommended Posts

Iphon-ите са леко прехвалени според мен, а щом ти е за служебен, не очаквай нито да му държи батерията, нито да е здрав. Там става на въпрос за едно, две изпускания и е готов тъч-а. Ако искаш нещо от андроид, по-евтино и горе долу здраво бих ти препоръчал sony ericsson xperia x8, не толкова голям и здрав, но не съм сигурен, че го продават още. Ако искаш нещо с qwerty клавиатура, в момента са на мода Nokia Asha 302 или Nokia C3( над asha-та нямам наблюдения, а C3 е уж здрава). :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....iPhone.....

.....Както споменах, аз имам леко небрежно отношение към телефоните и често се случва да бъде изтърван, та ми е важно да е удароустойчив.

Tия двете неща са несъвместими, освен ако не го застраховаш за механични повреди (не знам дали това се предлага в БГ), или го опаковаш целия в бъмпери, калъфи и слюди.

Моето мнение е или нокия за 50-100 лв, само за говорене, или айфон, сгс3,нексус, при условие че ще ползваш нет. Няма средно положение. Всичките ми познати с някакви самсунеци, извън изброените модели имат проблеми.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, сега ще почнат да ме кълнат половината колеги от форума сигурно :steinigung::hilezh:

Съжалявам за спама, всеки изказва своето мнение :zustimm: Поздрави!

Редактирано от Wizi
Безсмислен цитат на последно мнение в темата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, ако случайно залитнеш по iPhone спокойно можеш да си вземеш модела от преди 2 години - iPhone 4. От тогава насам нищо особено не се е променило, а традицията повелява и да не се променя за неизвестно време напред ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, сега ще почнат да ме кълнат половината колеги от форума сигурно :steinigung::hilezh:

Няма защо да те кълне който и да е. Тук въпроса е, дали колежката ще се стисне и един вид ще се самонакаже с някое блЯкбъри, нокя със симбиан или някой различен андроид от тези, които Мартин е споменал по-горе или ще вземе правилното решение.

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С всичко що е свързано с въвеждането на текст чрез пръстите на ръцете ти.

Това твърдение сигурно е резултат на многомилионна анкета, в която 99.99% от отговорилите са казали, че qwerty клавиатурата, размазва виртуалната, нали?

Даниш, няма какво да си търсиш поводи за чудене, щом те радва айфона, намяташ се и толкова :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, явно натам се накланят везните. Ясно е, че ще ползвам интернет, то кой не ползва?

Малко ще ми е тъпо с всекидневното зареждане, но явно и с това се свиква. Важното е лесно да се въвеждат контакти и лесно да се вадят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С всичко що е свързано с въвеждането на текст чрез пръстите на ръцете ти. И вероятно винаги ще си остане така.

Тц - не се съгласявам - виртуалните слайд клавиатури се справят повече от добре и позволяват по-бързо писане (особено с една ръка) zustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това твърдение сигурно е...

Мне, мое лично изследване е, което включва 2 Блекбърита (Curve) и една праисторическа Нокиа 9300. След това iPhone, Android с 3.5 и по-късно пак Андроид с 3.7". Няма база за сравнение. Съжалявам :(

Тц - не се съгласявам - виртуалните слайд клавиатури се справят повече от добре и позволяват по-бързо писане (особено с една ръка) zustimm.gif

Виртуалните "слайд" клавиатури, които освен всичко останало и нежно ти закриват до 2/3 от дисплея, просто са да имаш "някаква" клавиатура, а не да ти е удобно или по-бързо. Плюс това на телефон с хардуерна клавиатура отново можеш да пишеш с една ръка :wink: Аз поне не съм имал проблем да го правя.

Единствено признавам с рЪка на сЪрце, че клавиатурата на iPhone е няколко светлинни години по-удобна от всички андроид клавиатури <_<

С хардуерна клавиатура можеш ако щеш и със затворени очи да пишеш. Просто case closed. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кейса, нямаше да бъде отварян, ако преди да кажеш, че "най - най - клавиатурата е тази с физическите бутончета", си е лично твое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото има доста широко разпространено грешно мнение от хора със смартфони, че батериите им не могат да издържат повече от 1-2 дни. Това не е съвсем вярно, ако телефона се използва повече като телефон и по-малко като играчка, не се разкарва с включено 3G, GPS и Wi-Fi спокойно си издържа по 4-5 дни. В конкретния случай ми изглежда, че тези функции ще са по-скоро бонус към телефона и ще се използват само когато има нужда. Та така, ако и потребителя е "умен" спокойно iPhone, Galaxy S/Nexus ще издържат по 4-5 дни и си остават добър вариант. Но със сигурност не са толкова здрави при изпускане.

Редактирано от pNkLr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кейса, нямаше да бъде отварян, ако преди да кажеш, че "най - най - клавиатурата е тази с физическите бутончета", си е лично твое мнение.

А чие мнение да бъде след като излиза от мен? :) Трябваше да е нечие друго за да тежи повече ли? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кейса, нямаше да бъде отварян, ако преди да кажеш, че "най - най - клавиатурата е тази с физическите бутончета", си е лично твое мнение.

Интересно ми е какви телефони си ползвал с хардуерно qwerty и какви с виртуално? :gruebel: Щото и аз съм имал и двете и са miles apart просто. В portrait mode клавиатурата е твърде малка и постоянно натискам грешни букви, в landscape заема 2/3 от екрана... Имал съм и Е72 и на нея пишех около 2-3 пъти по-бързо с много много минимален брой грешки...

Това не е съвсем вярно, ако телефона се използва повече като телефон и по-малко като играчка, не се разкарва с включено 3G, GPS и Wi-Fi спокойно си издържа по 4-5 дни...

Та така, ако и потребителя е "умен" спокойно iPhone, Galaxy S/Nexus ще издържат по 4-5 дни и си остават добър вариант...

Самата идея на тези устройства е да бъдат нещо повече от просто телефони. Защо би си купил смартфон, ако го ползваш само, за да викаш "Ало" от него? Или си е друго да си оставиш на масата в кафето iPhone-а до ключа от хАудито? :hilezh: А само като си помислиш, че някои хора ги ползват тия телефони и да вършат няква работа с тях, не само да цъкат във форума и във Фейсбука... :D

Редактирано от Ivo-G
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц - не се съгласявам - виртуалните слайд клавиатури се справят повече от добре и позволяват по-бързо писане (особено с една ръка) zustimm.gif

Предполагам телефони с "твърди" клавиатури си ползвал само примерно нокия 1010 ?

щото иначе нямаше да пишеш такива глупости.

Така са клавиатурите:

"кверти" -> айфон -> други виртуални клавиатури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани - можеш да погледнеш HTC Desire S.

Достатъчно е голям, за да е използваем и достатъчно малък, за да е удобен.

Цената му е мисля в порядъка 500-600 лв. (нов)

Има сравнително ново поколение проФесор, който щади доста батерията,

много хубава изработка и отстранени недомислици по дизайна.

Достатъчно вътрешна памет, за да не се чудиш кое приложение да махнеш, за да инсталираш друго.

На мен ми кара 3-4 дни, като го ползвам 70% телефон, 20% книга и 10% интернет (основно разни приложения за спортни резултати и подобни).

По отношение на виртуалната клавиатура - на мен ми е ок да го ползвам, но не мога да каже, че пиша романи от него -

така че пробвай и хардуерна, но не мисля, че има чак такова значение.

iPhone-a си е класика и ако не е цената и някои концептуални "недомислици" - бих ти го препоръчал също.

Ако все пак избирах аз - при равни други условия - бих се спрял на Android-ското устройство.

Ако попиташ Анди - би взел iPhone.

Тъй че, мненията са колкото хората.

Моя съвет е - разгледай ги на живо, ако можеш за час-два да ползваш някой (на познат) - вземи и си поиграй - така ще прецениш кое ти харесва повече и ти е по-удобно на теб.

Ако вдигнеш бюджета и ти се гледат "джапанки" - виж също HTS One X zustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даниелке, взе ли вече айфона?

Не още, чакам да ми намериш ниска цена. :)

Обаждаш се в Мтел, казваш им да ти закачат мтел сърф нонстоп към номера и си вземаш 4S-а утре. :hilezh:

Не мога да се обадя, той ми е за служебната карта. Трябва да се обади шефът на фирмата, а няма да го направи. Но може да помисля за някоя друга фирма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам телефони с "твърди" клавиатури си ползвал само примерно нокия 1010 ?

щото иначе нямаше да пишеш такива глупости.

Така са клавиатурите:

"кверти" -> айфон -> други виртуални клавиатури.

Нужно ли е да "влиташ" с рогите напред ?!

Нали няма смисъл да започна да те обиждам наобратно?

Покрай работата ми съм ползвал почти всички възможни телефони с хардуерно qwerty от висок клас,

откакто ги има.

Nokia 1010 - не съм имал никога.

Всеки човек търси различно нещо в телефона си - за това има толкова марки и модели - за всеки по нещо.

Иначе, ако питаш мен за клавиатура - всичко различно от пълноразмерна "счупена" (ергономична) е пълен шит и не струва,

За това не си ползвам телефона за писане, а компютъра - и както казва Анди case clsoed.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...