Jump to content

Препоръки за слагане ксенон на фаровете за мъгла.


Recommended Posts

Препоръчай те ми хубава марка ксенони и дали има смисъл да си слагам ксенон на халогени те.Колата ми е А3 sportback 2008

Редактирано от vinchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е малко тъп въпросът ми, но защо искаш да сложиш ксенон на фаровете за мъгла? Аз лично фарове за мъгла ползвам само по предназначение - в мъгла, ако сложа ксенон и тогава няма да мога да ги ползвам. Друг е въпросът ако си кисел гъзар и си караш на фарове за мъгла постоянно.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчай те ми...

Ще споделиш ли за какво ти е ксенон на "халогенките" ?

Ако ще гъзарееш да те опсуваме мощно и да ти приключим драмата

А ако ще е с жълт ксенон евентоално за мъгла ...да ти помогнем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям есичките колеги леко да е жълтеникъв и комплект за мъгла иначе с бяла светлина нулев ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси ксенон 3000К-гледам,че в Ибей има,но тук не съм виждал.Нали всички гъзареят със студено бели светлини :hilezh:

http://www.ebay.co.uk/itm/35W-12V-H1-3000k-Slim-Hid-Headlight-Xenon-Bulb-Ballast-Conversion-Kit-/130612279780?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e691939e4

http://www.youtube.com/watch?v=lfhRD9Bosk8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора аз да не попитам за тези ксенони за мъгла ви е ме стреснах те.Аз просто питам какво ви е мнението но не и да ми отговаряте с думи те (ако си кисел гъзар или ако ще гъзарееш да те опсуваме мощно ) или нещо подобно нито съм засегнал някои с думи те си за да пишете такива тъпотий пък и повечето от колегите са отговорили нормално за което и благодаря но винаги ли ще има някои да се прави на остроумен нали все пак това е форум за да се допиташ до другите а не да си пишем (Ако ще гъзарееш да те опсуваме мощно или кисел гъзар)Това в facebook тука е за съвети.Иначе мерси на др. колеги които са писали по темата

Редактирано от vinchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, не си кисел гъзар. Тогава защо ти е ксенон на фаровете за мъгла, при положение, че слагането му прекратява ползването им по предназначение.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ми" ако знаеше каква им е идеята на халогените, кога и как се ползват или ако беше прочел малко, нямаше да задаваш този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах-ето нещо от нета по темата :)/>

http://www.holyrosarycatholicschool.org/hrs/3rd%20Classroom/Science%20Fair%20Example.pdf

Редактирано от dafil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не бих си сложил поради това че няма никакъв смисъл,няма да вършат добра работа.Но иначе ми допада като идея,когато няма мъгла и ги напалиш светят супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах-ето нещо от нета по темата :)/>/>

http://www.holyrosarycatholicschool.org/hrs/3rd%20Classroom/Science%20Fair%20Example.pdf

Това е най-идиотското изследване правено някога. Вероятно от първокурсник. Трябваше да измери първо затихването на филтрите без мляко. А твърдението че жълтото било с най-голяма дължина на вълната е пълен абсурд. Жълтото е смес от зелено и червено. Червеното е с най-голяма дължина на вълната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-идиотското изследване правено някога. Вероятно от първокурсник. Трябваше да измери първо затихването на филтрите без мляко. А твърдението че жълтото било с най-голяма дължина на вълната е пълен абсурд. Жълтото е смес от зелено и червено. Червеното е с най-голяма дължина на вълната.

Не съм съгласен с това изказване...

От представените цветове червеното е с най-голяма дължина на вълната. Това, че може да се получи жълт цвят от кохерентното смесване на 2 монохроматични вълни, с дължина отговаряща на червен и зелен цвят по възприятие на окото, пък е съвсем отделна тема.

Тук се намесва друг ефект - сетивност на окото към цветове. Човешкото око е най-чувствително към средната част на възприемания спектър светлина - зелено, съответно към конкретния въпрос:

Най-добър ефект от фаровете за мъгла има при среден цвят между най-дългата възприемана вълна (червено) и вълната, при която е най-чувствително окото (зелено).

Като погледнем явлението "дисперсия на светлината" установяваме, че това е жълтият цвят.

56c95724ecb493b6c3e153f27b8bec79.jpg

Що се отнася до конкретния въпрос - май ще си имаме още един изтребител на пътя :rotcol:

ПС Не мога да схвана само каква е връзката на темата с "Консумативи, Гуми, Масла, Горива"...

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно една "прясна" случка от вчерашната мъглява утрин. Един познат с бели светлини във фаровете за мъгла, не знам дали ксенон или обикновени крушки, се оплака, че като ги пуснал, виждал бяло одеяло в мъглата, като по този начин на късмет се разминал да се отбележи в една чудесна дупка от рязан асфалт... сложил ги уж да уеднакви светлините (има ксенон), но е много разочарован.

Преди това и аз мислих защо аджеба дори на премиумите от последните години фаровете за мъгла са си халогенни, така че може би има логика.

Другото готино в мъглата е да виждаш срещу теб как от нищото се появява разплута топка бяла светлина от ксенон върху рефлекторен фар.:steinigung:/>/>

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се натъкнах на една хубава обява колегата е решил проблема с халогените колата му не е за изтърване.

6414673o.jpg

6414674o.jpg

ето я и обявата.http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11353720017031069&f1=details&slink=1c75bu

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги според мен решението е.Купуваш си предпазни очила (ЖЪЛТИ) от някой стройтелен магазин и в мъглата се вижда супер имам едни от vs teleshop от преди доста години ,но не са много добри.Даже може да си караш на ксенон очилата правят светлината жълта и няма проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се натъкнах на една хубава обява колегата е решил проблема с халогените....

:hilezh:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...