Jump to content

Фарове А6 Ц5


Krisko_A6

Recommended Posts

Да, да светят и 2-те секции като си на дълги. Лупата на късите се отваря и ксенона на дългите си светва, предполагам резултата ще е добър.

Направо ме отчая с тези брони, калници и капак...

Някой слагал ли е от тези "афтърмаркет" фаровете, светят ли добре, седят ли добре?

Нещо такова - http://www.bktuning.net/Photos/Audi/a6/SWA09D.jpg , http://www.bktuning.net/Photos/Audi/a6/swa06gx.gif .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След фейса фаровете са с по-различна форма и няма да стане директната им замяна. Както каза колегата, ще има нужда и от други интервенции.

От втория вид фарове които си постнал мисля че имаше един колега с такива. tages му е ника ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Пичове, със оригиналните фарове на Ц5 (преди фейса) нещата не се получават! Послушайте ме. Точно допреди 2 седмици се занимавах с това и открих лек за проблема. Нови фарове, в случая от Allroad (отново преди фейса) и хубав ксенон. Лупите са по-големи и фара изглежда доста по-добре на визия.

Също така разбрах какъв е проблема на мойте оригинални фарове. Понеже самата лупа и рефлектора нямат абсолютно никаква разлика м/у оригиналния и този от Allroad-a, но за сметка на това има разлика във визията на самият фар отпред и отвора през който се подава лупата. Тоест лупата е същата, както и рефлектора но заради по-малкия отвор не свети като хората. Сега като ги смених с тия новите фарове направо прогледнах. Правих си експеримент и слагах рефлектора със ксеноновия цокъл и на оригиналните ми фарове, и разликата беше доста голяма, най-вече в светлината която отива настрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ти вярвам на описанията, виждал съм как свети All Road 4B - същия ШИТ е като всички ц5, както ти сам каза - прожектора е същия. Явно рефлектора му е бил по-запазен. Отвора, през който се подава лупата няма никакво отношение към силата на светене - фокуса на светлинния поток е точно по средата. Има само един начин на лекуване на тия смотани фарове, който съм почнал да описвам в друга тема, но само отлагам довършването, надявам се да е скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ти вярвам....

Попринцип старите ми фарове са с H1 крушки и за нищо не стават. Сегашните ми фарове са с ксенон и то истински ксенон, а не китайско менте. Това най-вече допринесе за хубавото светене. А и както съм написал - отвора за лупата има значение за светлината която отива настрани от колата, а не за силата на светене. Тоест силата е същата но полето което се осветява е по-голямо. Разликата между двата фара на визия е голяма. Ма това предполагам, че го знаеш. Мене ми харесва и на визия повече тоя фар.

Ето ти две снимки, на новия ми фар и на обикновения фар (снимката на обикновения ще е от нета, щото аз не съм ги снимал)

029579186.jpg?r=0

lights-049.jpg

ПП Рефлекторите на новите фарове са в значително по-добро състояние от мойте, но както ти казвам сложих новите рефлектори с D2R цокъла на старите фарове и светлината настрани се губи заради по-малкия отвор. Съответно свети по-малко, не по-слабо.

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водих неравна битка със старото А6 1998г, сега карам allroad 2005г работата е една и съща просто едната е по нова и е малко по-добре! Не се притеснявайте за слизането, през ноща в града поне двадесет пъти съм гледал, дали светят! По едно време стигнах до извода че светят толкова, колкото колегите да ме забелязват.

А като вали, се отдавам на молитви!

Малко е кофти, но с на жена ми 206-цата направо виждам в бъдещето, а е с обикновенни крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя проблем го реших като си смених фаровете със запазени такива от междинния модел преди фейслифта, с малко по-големи лупи са въпреки че рефлектора е същия. Сега светят и виждам по-добре. С афтърмаркет ксенон съм.

За такива става въпрос, обърнете внимание че около лупата ги няма тези "пъпчици" и като че ли ринга е по голям, слагат се на моделите '00-'01:

029339686.jpg?r=0

Иначе, ето как беше преди:

029788202.jpg?r=0

Сега:

029788203.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на теб не ти вярвам :) Аз съм точно с такива лупи и е все едно и също и с предишния модел и след фейса. Целият прожектор - лупа+рефлектор трябва да се смени, с различен от Хела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на теб не ти вярвам :)

Ами колега, след около 10-15 дни, ще ми донесат новия баласт, че стария го наводних да се еба и изгоря, и ще направя снимки специално, как светят старите фарове и как светят новите, и ако не смяташ разликата за подобаваща...незнам! Правих си експеримент, мойта кола и на майка ми 4F-ката една до друга и с изумление останових, че мойте светят една идея по-силно, колкото и тъпо да звучи тва. А на нея левия фар е сменян миналата година с чисто нов оригинален, щото един олигофрен се изпука в нея на паркинг и строши държачите на фара. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не само силата на светене не ми харесва, а също и силните разсейки, които заслепяват насрещните, както и размитата граница на отрязване. Ако погледна светлинния сноп от такъв фар на стена, бих си помислил, че е прост рефлекторен Н4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не вярваш, на снимките се вижда! :bia:

При пътуване нощем разликата е голяма, честно, са няма да те убеждавам като ученичка :hilezh:

Освен фаровете много е важно самия рефлектор зад лупата да не е изгорял, моя стария беше, новия -не, разликата се вижда на снимките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, качи някоя снимка, как светят фаровете напред, преди и сега! Ако имаш разбирасе. А той ogip на нищо не вярва, аз незнам какво да му кажа вече... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не вярваш, на снимките се вижда! :bia:/>/>

Колега, на снимките нищо не виждам, освен просто едни светещи фарове... Искам да видя шарката на стена, както и снимка на светлината с една и съща скорост и бленда на фотоапарата, за да се убедя, че едните светят по-добре от другите, че имат по-добър фокус, че имат по-малко отблясъци и т.н.

А той ogip на нищо не вярва, аз незнам какво да му кажа вече... :hilezh:/>/>

Колеги, не съм писал тези неща да се заяждам, или намирам в приказка, както много от присъстващите тук правят... Казвам неща от лични наблюдения, доста "лупи" от различни коли съм тествал лично през ръцете си, виждал съм кои как светят, какви проблеми имат, разглобявал съм и т.н. Убеден съм, че има разлика, като се сложат по-запазени фарове, но това не променя за мен нещата и мисля да стигна по-далеч от всички видове оригинални фарове на ц5 - поколението, които просто не светят добре. Опитвам се да бъда полезен, нали не очаквате във форума да се пише само "ей, колко яко", "супер" и т.н. Дайте да бъдем полезни за другите и да не подвеждаме...

Вижте и ТАЗИ ми тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали не очаквате във форума да се пише само "ей, колко яко", "супер" и т.н. Дайте да бъдем полезни за другите и да не подвеждаме...

Е то и аз не мисля, че тва е идеята на тоя форум. :bia:/>

М/у др темата ти е супер. Айде качвай снимки и да видим какви си ги свършил. Аз включително, ще кача снимки, на вече оправените фарове, щото и аз сега ще ги давам за рециклиране рефлекторите, та да видиме какво ще се получи. Малко ще се замотая де, щото не съм в България сега, ама след 15-тина дни ще съм готов и аз. После ще ги сравним и след това на по бира! :bia:

ПП Загубилия черпи... :lol:

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немаш грижи...ще го разберем в последствие :hilezh:

Предполагам, че и ти след около 15-20 дни ще си готов, та ще може да направиме едно сравнение на живо, а не така със снимки само.

На мене горе долу толкова ще ми отнеме, щото аз на 10-ти се връщам в БГ и после ще отнеме 7-8 дена докато ми оправят рефлекторите... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ogip, може би не си ме разбрал. Аз също съм изключително НЕдоволен от фаровете на А6 Ц5, това е колата с най-лоши фарове която съм карал. А съм карал и жигула няколко години!

Не казвам, че с тази промяна фаровете са ми станали перфектни, просто подобрих положението. Разбира се има още много какво да се желае и ти си напълно прав. :bia:

За това обаче следва да се замислят инженерите в Ауди. :rolleyes:

Също така, да и на мен ми се струва че има много разсейки.

Радвам се че има хора като теб които са се заели сериозно да решат проблема, на мен обаче ми писна да я подобрявам и се надявам новите модели да са по добри! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако говорише за тея уплътнения межди фара и калника са по 55 лева едното само с доставка в юнитрейд.hilezh.gifhilezh.gif

А някой да е пробвал да си купи нови оригинални ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя проблем го реших като си смених фаровете със запазени такива от междинния модел преди фейслифта, с малко по-големи лупи са въпреки че рефлектора е същия. Сега светят и виждам по-добре. С афтърмаркет ксенон съм.

При мен случея беше подобен със старата ми А6-ца 2001-ва. Същите фарове които си сложил допълнително и бяха сравнително запазени. Не се виждаше нищо - особенно в дъжд (да не говорим че фаровете на един Голф4 светят 5 пъри по добре заради огромния рефлектор и гладко стъкло) . Шлайфах ги, един китайски ксенон и нещата станаха екстра. Това разбира се не отменя факта че ако се рециклира рефлектора и и се измие хубаво фара и лупата нещата ще станат още по-добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорише за тея уплътнения межди фара и калника са по 55 лева едното само с доставка в юнитрейд.hilezh.gifhilezh.gif

А някой да е пробвал да си купи нови оригинални ?

малий :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще трябва и аз да я правя тази процедура да рециклирам фаровете, защото е много мъчително вечер (халогените ми светят 10 пъти-по силно от късите). Така и никой не качи снимка как светят фаровете му след като ги е рециклирал и е сложил ксенон ? Искам да видя дали има разлика и дали си струва да правя това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да преценя как стои въпроса с фаровете на първата С5 и на междинката (2000-2001), моята е фейс с най-голямата лупа на фара, с фабричен ксенон.

Колкото и да ги гледах до скоро фаровете ми, все ми изглеждаха ок на външен вид и светиха само на пълна тъмница и на магистралата горе-долу добре. Но завалеше ли дъжд и да карам на междуградски път с насрещно движение си беше рулетка. И си мислих, че не е реално колко са гадни тия фарове. Така до преди месец, когато се загледах в колите на двама мои приятели. Единия кара БМВ Е60 2005-та, другия същото, но 2010 (гаражно, кара се само извънградско). И двете коли са с еднакви фарове- биксенонови, завиващи и т.н.

Разликата в светеното е нереално голяма, старото Е60 свети също като мен. И на него фаровете не изглеждаха уж много зле, но при директно сравнение с по-новата кола се вижда ясно амортизацията и зацапаната лупа.

В крайна сметка, реших, че ще ги оправям моите. Една бърза справка с Порше ме отказа да си купувам нови фарове. Поръчах си ксенонови крушки от Германия- Philips D2S, разбрах се с колегата от форума да ги направи. Направил съм си цялата процедура- отваряне, чистене от вътрешната страна и на лупата, полиране отвън, възстановяване на рефлектора, облепяне с фолио. Един реглаж и в играта.

Опитах се да направя клипче на магистралата, но не се вижда много добре с телефона, както и за снимки. Но разликата не мисля, че мога да я опиша :blink: Тотално си промених мнението, че фаровете на С5 са гадни.

Преди се получаваше, че спирам на светофара, до мен спира някаква кола и светлината на моите фарове "потъва" в светлината на другите (които са да кажем халогенни). Сега е точно обратното (е, стига да на спре нещо чисто ново, или някоя модерна джипка).

Доскоро ползвах дългите навсякъде, където движенито ми позволяваше. В неделя ходих до Пловдив и дори не се сетих за дългите си !

Имам още няколко неща, които ме дразнят, но се надявам да се отстранят от колегата, който ги прави, засега няма да влизам в подробности.

Като стойност на всичко- работата по фаровете, крушките с доставката им и реглажа ми излезе 370 лева, за тези, които искат да знаят цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...