Jump to content

Фарове А6 Ц5


Krisko_A6

Recommended Posts

Поръчах си ксенонови крушки от Германия- Philips D2S, разбрах се с колегата от форума да ги направи. Направил съм си цялата процедура- отваряне, чистене от вътрешната страна и на лупата, полиране отвън, възстановяване на рефлектора, облепяне с фолио.

Поръча само крушки или крушки с лупи?Рефлектора възстановен или с фолио?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръча само крушки или крушки с лупи?Рефлектора възстановен или с фолио?

Лупи не съм поръчвал, рефлектора е възстановен. Моите лупи само са почистени, те са от най-големите на модела. Защо е трябвало да ги сменям (лупите) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам че е трябвало - просто не се разбираше от поста какво си направил. Гледах че някои колеги ги сменят и се чудех каква е причината :gruebel:/> . Защо се наложи да поръчваш крушки от Германия - тук няма D2S или просто искаше да вземеш по-качествени?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф, а аз си мислех, че съм го написал доста подробно и разбираемо :)

Предполагам, че някой колеги сменят лупите, защото искат по-големи лупи, но наблягам, че само предполагам, реално нямам представа.

А6 С5 идва с три модела лупи- първите и най-малките са до към 1999-2000 г (с едни точки около лупата), после има едни междинни, които са 2000-2001 год (не знам дали са по-големи самите лупи, но ги няма тези точки) и накрая е фейслифтовия фар с най-голямата лупа.

Доколкото съм чел, силата на светене на всички лупи е еднаква, но по-голямата лупа осветява по-добре настрани.

За крушките цената ме накара да ги поръчам основно и второто е евентуално качеството. Тук такава крушка ми я даваха между 100 и 120 лева на крушка. В Порше май беше 372 лв бройката (баси наглостта :steinigung: ). В Германия тази крушка е 30 евро. Грубо да кажем купуваш една крушка в България на цената на две от Германия. Доставката е 13 евро с DHL (не е с обикновена поща и да се чудиш какво, кога ще дойде и дали няма да е на насипни части). Другото е, че не зависеше цената на доставката от броя на крушките. И 10 да бях поръчал пак щеше да е 13 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето да покажа как светят при мен фаровете, след като ги смених с такива от Allroad и рециклирах рефлекторите при колегата Geraka. Отделно съм изчистил перфектно фаровете отвътре и съм ги полирал и лакирал отвън. Резултата при мен определено е налице. Много съм доволен. Ксенона който им сложих е оригинален с баласти Valeo и оригинални крушки (не исках ментета на колата си)

029962173-big.jpg?r=0

029962172-big.jpg?r=0

Оги, съжалявам, че ти спамя темата, ама просто споделям мойте резултати и в твойта тема...надявам се, че не се сърдиш! :rolleyes:

Снимки, как светят преди смяната нямам, тъй като светеха толкова слабо, че с телефона не се виждаше нищо... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оги, съжалявам, че ти спамя темата, ама просто споделям мойте резултати и в твойта тема...надявам се, че не се сърдиш! :rolleyes:/>/>

Снимки, как светят преди смяната нямам, тъй като светеха толкова слабо, че с телефона не се виждаше нищо... :hilezh:/>/>

Темата не е моя и не е спам в тази. ;)/> Моята тема е друга и проекта ми е различен от възстановяването на оригиналните лупи.

ТУК

Хубаво е, че си постнал резултати, на снимки по принцип не личи, но съм убеден, че има разлика в резултата. Все пак въпреки да кажем силната светлина, която няма как да проличи от снимките, виждам снопа от фаровете като от обикновен рефлекторен фар. Моите ще станат ясно отрязани и биксенонови.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах по-внимателно снимките днес, колега дано не ми се обидиш, но грам не ми харесва как свети...

Границата на отрязване е толкова размита, че на практика не се вижда къде е, а разсейките на светлина са безумни за прожекторен фар, вижда се разсеяна светлина навсякъде извън основния сноп, това означава, че фара блести насреща. Вижда се отблясък от отражение от прозорец поне на 2-рия етаж насреща въпреки, че е над отрязването, представяй си как е на пътя - така ще те виждат от насрещното.

Знам ги всичките фарове на ц5 как светят и точно за това се отказах от идеята за рециклиране - предположих, че резултата няма да ми хареса - трябва си друга лупа.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Границата на отрязване е толкова размита, че на практика не се вижда къде е,

За да видиш границата не трябва ли колегата да е застанал срещу стена , а не на тоя "бабунест" терен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ако светеха така нямаше да имам никакви претенции, стига да се вижда :lol:

За протокола, моето А6 е с почти нови фарове ДЕПО, положението е абсолютно същото като с оригиналните фарове, вижда се горе-долу къде осветяват фаровете, но намокри ли се малко асвалта - забрави за случая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Границата на отрязване е толкова размита, че на практика не се вижда къде е, а разсейките на светлина са безумни за прожекторен фар, вижда се разсеяна светлина навсякъде извън основния сноп, това означава, че фара блести насреща. Вижда се отблясък от отражение от прозорец поне на 2-рия етаж насреща въпреки, че е над отрязването, представяй си как е на пътя - така ще те виждат от насрещното.

Това с разсейките, както казах е заради дефектен десен рефлектор който има вдлъбнатина точно на фокусната точка над крушката. Затова са и въпросните разсейки долу по асфалта. Иначе свети на линия, вярно не е отрязана с бръснач, но не блести нагоре. Заставал съм пред колата на 15-20 метра и изобщо не ми свети в очите. А дето викаш за отражението отсреща не е от мене ами няква лампа свети там. Ще намеря някъде бяла стена на която да се вижда как светят фаровете по ясно, че тука наистина не си личи линията. А пък разсейките в двата крайни ъгъла не ми пречат нито на мене, нито на тези срещу мене. Така или иначе светят ниско. Абе трябва да се види на живо. Така от снимките не се добива реална представа. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето при мен kak светят не чистени (пластмасата е сравнително свежа) фарове на фейслифта:

 

69c1613e712b5903.jpg

 

Не знам колко си личи от снимката , но "лястовицата" си я има - въпреки това фаровете с халоген светят незадоволително (иска си ксенон).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер си ти светят твойте...

 

Мойте не ги хващаше телефона да ги снимам дори. Meжду другото, в София Резиденшъл Парк ли живееш или се бъркам нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белия цвят е от експозицията която прави телефона - в действителност не осветяват добре, но поне няма разсейки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Ако и Олроуда е фейс - да. Ако не е, няма как да стане. Само дето има един междинен фейс, дето е със стария размер на фаровете, но с по-големи лупи. Тва и при обикновената Ц5-ца е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с ogip.

Фаровете в Audi са най голямата издънка,на Q-то са същите л*на,нищо не се вижда.

От доста време обмислям да направя нещо по въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам на Q-то слагат като на Туарег, каквито съм виждал след експлоатация. Както казах - 5-6 години и лупите на Hella са матирали и изгорели, въпреки, че е лъскав фара отвън, после ако щете 100 вата ксенон да слагате, само ще пречите повече на насрещните с мазнята, която създавате насреща... Аз направо се родих с китайските лупи в оригиналния фар!

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Привет колеги,

Малко стара, но винаги актуална тема . Става въпрос за А6 ц5 преди фейса. Въпреки много добрия и лъскав фасон на оригиналните ми фарове Хела с хал.ламби. не съм доволен как светят . Доста четох. Също и различни теми с почистване/полиране и т.н.

И сега питането ми: Има ли афтърмаркет фарове с добро качество ( за нови разбира се ) и кои са?  Гледам доста предложение в нета и затова. Бл.предварително .

Редактирано от samo_pechka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм си купил новите , чета за отзиви и т.н. Един линк как се смъкват без разглобяване на бронята http://www.reconty.de/Audi/A6_4B/Scheinwerfer_mit_Fotos.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...