Jump to content

И аз в кюпа - Счупено стакло на вратата


Recommended Posts

Значи снощи, след неблагоразумието да си забравя телефона в колата, ми е пръснато стъклото на шофйорската врата. Сега си давам сметка колко е гадно чувството - единственото с което мога да го сравня, е да разбереш че някои е барал приятелката/жена ти... Ужас!

След като се поуспокоих, и след всичките "... мама ви недокла**на, болни копеленца хепатитни..." и други пододбни, дойде време да мисля къде да го оправям след като си взема застраховката. Така че препоръчайте ми моля ви сервиз където работят добре, ще съм ви много благодарен. А ако знаете и цени ориенмтировъчно също ще е екстра, да съм в час пред застрахователите.

Редактирано от Zeifod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи където ти препоръчат или сам си избереш, но вземи една гореща препоръка: направи нужното да се убедиш, че са изчистили дъното на вратата от всякакви останали стъкла! Твърде вероятно е повечето да не искат да си правят този труд, а ще останеш очуден колко стъкло се е събрало долу ;)

Кобра са големи, но слагат само турски стъкла. Бягай на далече, ако имаш алтернатива и отказвай до последно. На мен предно и странично са ми от тях и да не ти казвам какъв МЕГА шит са :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи деиба тяхната мама! :) !!и аз така колега една вечер си забравих касетофона ,домързя ме да слезна да сваля панела и веднага я думнаха колата !!алармата свири иаз се събудих и тичаики в тъмното така се шибнах във вратата на хола че щях да изгубя съзнание от удара и както и да е излиазм на терасата и го гледам някакъв кирлясъл изрод по джапанки се наврял до половината през сртъклото/счупеното/и вече излизаше с касетофона ,за малко да скоча от терасата от яд и почнах да викам че ша го убия ама докато слезна от горе и оня вече кои знаи каде беше духнал обикалях цяла вечер да го търся ама -наисе :bia::);) касетофона ми беше рядък модел и много ме яд още!!! ;)

друг случаи сами счупвали малкото странично задно стъкло- моята е седан-270лв струва щото е заедно с уплътнението не е само стъкло :wall::bia:

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър съвет, точно Кобра ми се въртеше в главата, от това което съм чел тук там във форума. Значи те отпадат като вариант. А преполагам и разликата в цените между турските и "другите" е доста сериозна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен съболезнования! ТИя изроди само ;):wall::) Съветвам те да провериш по моргите за оригинално стъкло - има една на симеоновско шосе на около 1000 метра след отбивката за зоопарка от дясно се пада....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... на мен точно по същия повод ми свалиха прозореца и ми го смениха поради застрахователи причини в Кобра. Едва като си взимах протокола видях, че е имало отделно опция за почистване на вратата срещу 10лв... ама кой да си помисли друго освен, че това е просто реда на нещата - да ти почистят колата. Писах дори тема колко им бях вкиснат. Не е истина просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи деиба тяхната мама! :bia: !!и аз така колега една вечер си забравих касетофона ,домързя ме да слезна да сваля панела и веднага я думнаха колата !!алармата свири иаз  се събудих и тичаики в тъмното така се шибнах във вратата на хола че щях да изгубя съзнание от удара и както и да е излиазм на терасата и го гледам някакъв кирлясъл изрод по джапанки се наврял до половината през сртъклото/счупеното/и вече излизаше с касетофона ,за малко да скоча от терасата от яд и почнах да викам че ша го убия ама докато слезна от горе и оня вече кои знаи каде беше духнал обикалях цяла вечер да го търся ама -наисе  :)  :)  :) касетофона ми беше рядък модел и много ме  яд още!!! :bia:

  друг случаи  сами  счупвали малкото странично задно стъкло- моята е седан-270лв струва щото е заедно с уплътнението не е само стъкло  :bia:  ;)

Усещането е много гадно наистина :bia: А си мисля че ако хвана некои такъв боклук да ми пипа колата, незнам дали ще мога да се спра, преди да му изцедя всияки телесни течности от бой!!! ;):bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси Wizi, за почистването ще го имам в предвид... не ми беше минало през главата - човек счита че е нормално да се направи при подмяна... но уви, явно не е така, майка им циганска...

Съжалявам за количеството "майки" които споменавам днес, ама се това ми е на устата... :)

Редактирано от Zeifod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кобре НЕ салгат само турски стъкла.Имат и европейски. :) Друг вариянт е Сим-5-Сим,на вагонресторанта.

Редактирано от Jorata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи снощи, след неблагоразумието да си забравя телефона в колата, ми е пръснато стъклото на шофйорската врата. Сега си давам сметка колко е гадно чувството - единственото с което мога да го сравня, е да разбереш че някои е барал приятелката/жена ти... Ужас!

След като се поуспокоих, и след всичките "... мама ви недокла**на, болни копеленца хепатитни..." и други пододбни, дойде време да мисля къде да го оправям след като си взема застраховката. Така че препоръчайте ми моля ви сервиз където работят добре, ще съм ви много благодарен. А ако знаете и цени ориенмтировъчно също ще е екстра, да съм в час пред застрахователите.

Бих могъл да ти обясня системата при застрахователите,защото това работя и съм организирал изплащането на стотици стъкла. Ако ти е читава застрахователната компания, би трябвало да работи с всички големи стъкларски фирми и да признава техните фактури. Значи цената трябва да е последното,което да те притеснява,защото парите ти се връщат до стотинка в момента,в който занесеш фактурата(поне при нас е така). Има изключения за редките стъкла,които фирмите не могат да предоставят или са споръчка и чакане. Тогава при уговорка със застрахователите се приема и някакъв документ от морга за стъкло втора употреба. Последният вариант е да ти го платят по експертна оценка по цена за ново,а ти да правиш с парите каквото си искаш.Но така трудно се навиват (ако не си с връзки),щото им е ясно че всеки ще си вземе втора употреба заради разликата в цените. Така че,ако още не си го направил,като отидеш при стъкларите дръж само на качеството и страната на произход. Дано съм ти бил полезен. УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото стъкло го смених в Кобра за 65 лв. Самото стъкло не се различава от другите и мисля, че е оригинално - доволен съм. Друг е въпросът, че много от хората там са безхаберници. След като видях, че "майсторът" си няма и на идея как се разглобява вратата, започнах да му вися на главата, въпреки мърморенето, че клиента няма какво да се вре там. Благодарение на моята намеса, въпросният "майстор" успя да счупи само една щипка на вратата, стъкалцата бяха почистени и вратата се затваря добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите момчета, наистина всяка информация ми е адски полезна - все пак това ми е първи автомобил, и първо търчане по тези институции...

Вчера бях при застрахователите, БулИнс, интересно е че се навиха да да ми изплатят щетата по експертна оценка без никакви уговорки, което разбирам май е най-добрият вариант. Единственият проблем е че парите се изплащат след 20 раб. дни, но все пак - нищо не се губи. В понеделник ще обиколя някои морги, дано намеря втора ръка оригинално стъкло, ако ли пък не ще се доверя на "европейската" изработка :) . Благодаря ви още веднъж за съпричастността, дано на никой не му се случва нещо подобно - адски неприятно и никому ненужно. Cheers :bia::)

П.С. Искам да ви питам още нещо само - вярно ли е че при счупено стъкло (пълната липса на такова), ако автомобила бъде откраднат преди да бъде въстановено, застраховката няма да бъде изплатена. Мои познати ми споменаха нещо такова, но незнам до колко информацията е вярна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде работи колегата дакс,обаче това хич не е верно.Винаги плащат по експертна оценка,а ти прави с парите каквото искаш.Все пак си си платил застраховката и тя покрива ново стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите момчета, наистина всяка информация ми е адски полезна - все пак това ми е първи автомобил, и първо търчане по тези институции...

Вчера бях при застрахователите, БулИнс, интересно е че се навиха да да ми изплатят щетата по експертна оценка без никакви уговорки, което разбирам май е най-добрият вариант. Единственият проблем е че парите се изплащат след 20 раб. дни, но все пак - нищо не се губи. В понеделник ще обиколя някои морги, дано намеря втора ръка оригинално стъкло, ако ли пък не ще се доверя на "европейската" изработка  ;) . Благодаря ви още веднъж за съпричастността, дано на никой не му се случва нещо подобно - адски неприятно и никому ненужно. Cheers  ;)  :)

П.С.  Искам да ви питам още нещо само - вярно ли е че при счупено стъкло (пълната липса на такова), ако автомобила бъде откраднат преди да бъде въстановено, застраховката няма да бъде изплатена. Мои познати ми споменаха нещо такова, но незнам до колко информацията е вярна.

Абсолютно е вярно,че докато нямаш стъкло не ти важи рискът "кражба". Обяснението е в това,че в този момент колата ти не е обезопасена и това нарушава ОБЩИТЕ УСЛОВИЯ,според които клиентът е длъжен да вземе поне елементарни мерки за сигурността на застрахованото си имущество. Точно поради това компаниите предпочитат да не изплащат стъклата по експертна оценка,а по фактура,за да принудят така хората да не протакат смяната. Въпреки,че не изглежда така те нямат интерес една тяхна кола да бъде открадната в момент,в който могат да се измъкнат легално от плащане,защото все пак това би ударило върху имиджа им. В тази връзка,не забравяй след като смениш стъклото да отидеш до някой техен пункт за маркиране,хем да покажеш здравото стъкло,хем да ти сложат нов стикер и така да си изряден клиент. Ако още нещо те интересува,питай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Кобра, предложиха ми стъкло за 45лв. - турско естествено. Касиерката обаче тайно ми подшушна "...абе по добре си търси втора ръка оригинално...". :) Така и направих - във моргата до зоопарка намеих втора ръка, за 50лв - опитах да сваля малко, ама пича се запъна и викам - айде... ;) Благодаря на Lord of the Rings за кординатите на моргата, там намерих и казанче за чистачките, което ми се струваше едва ли не непосилна задача.

И още един въпрос към Дакс - маркирането на стъклото достатъчно ли е, за да влезе в сила застраховката за кражба, имам предвид дали това е цялата процедура?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи снощи, след неблагоразумието да си забравя телефона в колата, ми е пръснато стъклото на шофйорската врата.

По-добре от колкото да ти пръснат предното стъкло заради празна кутия от цигари на таблото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не че телефона в това му състояние (както шефа ми се изразява - къмпингарски телефон) беше много по ценен от празна кутия цигари... :):wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са ти свили и телефона- аз имах подобно изживяване наскоро- има некъв ИМЕЙ- по него може да се открие.- така че пиши жабла в РПУ-то...виж ако искаш темата в раздел извън темата- аз съм я постнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, чекнах темата, полезно инфо наистина - благодаря Рони. За съжаление телефона е на близо 3 години и документи надали ще намеря. Като цяло той няма почти никаква стойност, контактите вътре бяха ценното нещо. Но както и да е, прежалих го вече, ще знам за следващия път - ИМЕЙ-я на телефона ми в момента е вече записан :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще знам за следващия път  - ИМЕЙ-я на телефона ми в момента е вече записан :)

както адвоката каза - без документите, този номер не е полезен, щото няма как да докажеш че телефона е твой, така че пази документите на новия телефон (а и в тях трябва да пише този номер)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Кобра, предложиха ми стъкло за 45лв. - турско естествено. Касиерката обаче тайно ми подшушна "...абе по добре си търси втора ръка оригинално...".  :respekt:  Така и направих - във моргата до зоопарка намеих втора ръка, за 50лв - опитах да сваля малко, ама пича се запъна и викам - айде... :dance:  Благодаря на Lord of the Rings за кординатите на моргата, там намерих и казанче за чистачките, което ми се струваше едва ли не непосилна задача.

И още един въпрос към Дакс - маркирането на стъклото достатъчно ли е, за да влезе в сила застраховката за кражба, имам предвид дали това е цялата процедура?

Извинявай,Zeifod за закъснелия отговор,но не съм влизал от дни,че имах много работа и проблеми. Да,стига и да са ти го снимали стъклото на маркирането,това е всичко и вече си коректен за пред застрахователите. Пожелавам това да е последният ти такъв случай,защото знам колко неприятна тръпка е да осъзнаеш,че до преди малко в любимата ти кола са стъпвали смрадливи наркомански краченца и са тършували гнусни надупчени ръчички,които толкова би искал да можеше да строшиш,и то на по няколко места,...ама не можеш (щото не знаеш чии са). ОТВРАТИТЕЛНО !!! КЪСМЕТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи най-коварно и безмислено ми треснаха задното стъкло. По дяволите има и по малки да се счупят за да се влезне в една кола, а и нагревателите пуу... както и да е. Преди да изпадна в дълбока депресия някой дали би могъл да каже каде са тия Кобра или подходяща морга защото съм запознат само с местонахождението на "Италянеца". Карам 80 Б3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Моргата от която взех моето е на 5-600 метра, след отбивката за зоопарка, Симеоновско шосе, посока околовръстния път... Много съжелявам за това което се е случило. На мен ми е прясно все още и искренно ти съчувствам. А на тези които са го свършили пожелавам само някой от нас да ги сбара... поне веднъж... това ще е достатъчно! :D:D:D

П.С. Кобра не ти ги препоръчвам - самата касиерка ми препоръча да си намеря втора ръка оригинално стъкло, прави си сметка... а цената за ново турско е същата като за втора ръка оригинално. В Кобра може да отидеш за монтаж само, но ги гледай в ръцете какво правят, че мърлячи навсякъде... Успех!

Редактирано от Zeifod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...