Jump to content

Километражът не откинва


Milen

Recommended Posts

Пичове, кажете дали датчика се гаври нещо или самия циферблат (респективно моторчето) се е сдухал вече, защото километража изобщо не движи (нито малкия, нито големия), а информацията идва по електронен път чрез една жичка от датчика нейде отпред. Странното е че скоростомера си работи нормално... Дайте идея дали се оправя?

NE '90 1.8s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигнала от датчика е 1 т.е. или и двете неща (скоростомера и километража) ще работят или не. Тъй като не ти работи само километража, проблема не е в датчика, най-вероятно някое зъбчато колело е потрошено. А то може да се потроши ако в движение нулираш километража, ако тези дето са ти продали колата са връщали километража назад и т.н.

На колко километра е запецнало?

Редактирано от lllubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятон имаш спукана писта на печатната платка. не искам да ставам лош пророк, но обикновено при тези симптоми това е диагнозата. сваля се таблото и се преспояват нещата- ако се открие коя писта е пукната и се прави бай-пас. обикновено се пукат пистите между оборотомера и километража....не е непорправимо, но е играчка и е тънка работа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се пробвам първо със студените спойки и като го дотроша, ще си взема втора ръка! Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай със спойки! Счупен е зъб на зъбно колелце - имах абсолютно същия проблем. Има едно зъбно колелце диаметър около 5 мм, което е направено от нещо като златиста гума (меко е, вероятно за обиране на вибрации), та на него му се чупят зъбчатата.... Ако се работи внимателно може да се оправи - има подобни колелца в магазина за резервни части до лъвов мост (не са меки, но вършат работа).

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата, 5-6 около мен включително и моето Ауди имат един и същ проблем и това е същото зъбно колело за което говори колегата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз имам същия проблем и вече ми писва! :hilezh: Къде е това зъбно колелце,че не видях такова??Свалих стрелката ан километража ,разглобих до дупка,разработих буренцата(въртят се??)пипнах с масълце по това...маторче ли е там,незнам... контактуват две зъбни колелца (едно малко и едно големо:D )и има една гладка повърхност до едно от колелцата-него мацнах с масъце... та кое е въпросното колелце?? :):huh: Само свалям тоя километраж и нищо не мога да оправя! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Здравейте, колеги! Не исках да пускам нова тема и реших да попитам тук понеже и аз имам подобен проблем с километража. Значи при мен нещата стоят по следния начин - Скоростомера спира да работи и от там не работят и двата километража и дневниа и другия, а когато скоростомера почне да работи всичко започва да си работи съвсем нормално. Ходих при жичкаджия който ми каза, че е от буксите които влизат в таблото с измервателните уреди.Почисти ги с някакъв спрей и проработи, обаче само за седмица и пак същия проблем. Както си карам и изведнъж ако друсне по пътя се вдига рязко или пада също рязко стрелката. Вадил съм и датчика да не би да не прави контакт понякога обаче не мога да разбера. Моля, дайте съвет от какво може да е, че наистина е неприятно :huh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и се наложи да сменя скоростомера от табло втора употреба. Сега всичко е наред. Иначе не става или пък отстраняването на повредата по описания от колегата начин е временно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен отговора е във въпроса ти, сам каза че при друсване нещата оттичат, някъде лошо контактува, направи му внимателен и обстоен преглед .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата ни 80-ка проблема беше съшия,само че,работеше само километража,а спря оборотомера,температурата и стрелката за горивото.Пробемът е в буксата доколкото разбрах,нещо се преебава и не става с чистене,т.е. става само временно,та смених таблото с втора употреба.Един причтел пак с 80-ка го има съшия проблем,но при него таблото работи когато е студено времето :hilezh: ,като се стопли прекъсва връзката.Така,че изхода е смяна на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

И аз наскоро се сблъсках с този проблем-оказа се малкото жълтеникаво зъбно колелце-няма му един зъб и не работят броячите на километри.Ще търся ново(старо табло) но си мислех като ще купувам табло -мога ли да сложа такова с оборотомер (мойто е с часовник) без допълнителни преоборудвания-моля ако някой има опит да драсне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Приятел, чийто километраж е спрял също като моя ми подари своето табло, за да се пробвам да направя от два счупени километража - един работещ. Неговия си изглеждаше ок - без студени спойки, здрави зъбни колела и т.н. единственото което можеше да е развалено е самото моторче. След поредица от монтажи и демонтажи накрая размених зъбното колело с моето и о, чудо - километражът проработи!

Ето малко нагледен материал как се случи това, за тези които решат да опитат:

След като извадите цялото табло и откачите двете букси, трябва да развиете само жълтитв винтове от задната страна, които придъжат кафявата основа с черната част

Километражът се придържа отзад с 4 винтчета, без които лесно се изважда с помоща на отвертка

За да стигнем до прословутото зъбчато колело трябва да свалим стрелката с яко и внимателно сърпане, след което да манем и циферблата

След развиване на тези 2 винтчета се сваля големия светловод под циферблата... така вече се отделя и платката с моторчето от целия механизъм

Съжалявам за качеството на снимките, но са от телефона.

Късмет на всички колеги, които се нагърбят със задачата! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,къде беше проблема при тебе??Моя километраж е абсолютно същия!От какво е тоя,че аз пробвах с такъв от В4 и нямаше нищо общо с моя :hilezh:

При мене сигурно моторчето е спряло да бачка,щото раздвижих колелцата и си се въртят?? :bia:

Ако ти е останало можеш ли да ми дадеш да пробвам поне дали е от него?? :hilezh:

Редактирано от Yavor20V
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят проблем мисля, че беше единствено в малкото зъбчато колело, което излиза от моторчето, а проблема на другия километраж не беше виден и предполагам, че може да е изгоряло самото моторче, което мога да ти дам без проблеми, но дълбоко се съмнявам, че ще стане нещо. Драсни на ЛС координати, ако искаш да се видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

при мен днес се получи абсолютно същия проблем при спирането на бензиностанцията за дозареждане и нулиране, след което километражът замръзна на изминати 600 метра и оттогава не мърда нито малкия, нито големия. Скоростомерът си работи нормално и отчита, но това - не иска.

Какво ще ме посъветвате, тука прчетох за различни проблеми, но все пак?

А и незнам дали сам да се захващам с това или да търся майстор? Какво ще кажете?

Става въпрос за Ауди В3, 1990 1,8

Благодаря, поздрави на всички ...

Редактирано от sabbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

И аз наскоро се сблъсках с този проблем-оказа се малкото жълтеникаво зъбно колелце-няма му един зъб и не работят броячите на километри.Ще търся ново(старо табло) но си мислех като ще купувам табло -мога ли да сложа такова с оборотомер (мойто е с часовник) без допълнителни преоборудвания-моля ако някой има опит да драсне!

Мда, след като и аз съм за правене на километраж този въпрос стана пак актуален - някой има ли представа къде и за какви пари може да се намери табло за В3ката с оборотомер?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте колеги,искам да кажа че вчера си смених въпросното колелце и километража оживя, но ми се появи друг проблем.Когато включа габаритите на таблото си светва съответната лампичка,но светват и лампичката за дългите светлини и лампичката за десния мигач.Като вклуча десния мигач двете започват да мигат.Моля ако някои има същия проблем да пише.Благодаря предваритено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тез аудита май скоростомера и километража им е като проказа :hilezh: :hilezh: :hilezh: На мен не ми рабтотят и 2те...пръснах със спрей буксата която влиза във скоростната кутия вадих датчика от там...нищо...егати работата, трябва да го разглобявам и аз това табло. :):bia: :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...