Jump to content

Recommended Posts

MIUI в никакъв случай не е само скин. Например MIUI има вградени функции, които липсват при чистия Android (автоматичното записване на всички разговори и др.). Аналогията с HongMeng e пълна, все пак се очаква HongMeng да надмине значително MIUI. Операционната система обаче си остава Android - и MIUI, и HongMeng са само нейни надстройки.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мюи си е чист скин, с добавени няколко приложения. За проекта на Уявей нищо не се знае още, но няма да има нищо със скин за андроид, какъвто е сегашния еМуй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пъти да го пиша?

Знае се, че HongMeng е надстройка на Android, въпреки че от Huawei я считат за нова операционна система.

Това обаче, че те я считат за нова операционна система, не я прави такава.

Ще ти го обясня по-простичко - например ти можеш да считаш, че твоите кренвирши са най-хубавите, но само това не ги прави такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андроид е опън соурс ОС, което не я прави собственост на никого. Проблемът е в аповете собственост на Гугъл , които  Хуауей ще имат проблем да ползват при новите устройства. Още седмица след "забраната" компанията си патентова името на новата ОС, която ще ползва собствени апове или някакви алтернативи на тубата, гугъл маркет и т.н., без които е ясно ,че няма как да се получават нещата... Междувремено от Интел и подобните,  са започнали тайно да ходатайстват да се облекчат условията на рестрикциите, защото, подобни действия се отразяват доста негативно на американските компании. Това да забраниш на такива фирми, търговски отношения с производител номер 2 в света , не е като да кажеш на баба Пена, да не ходи да пазарува на женския пазар...Около 20млрд годишно налива Хуауей само за компоненти за смартфони, в щатската икономика. Като цяло краварите се държат като изправени до стената и просто се опитват да отложат неизбежното. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на Хуауей, даже обратното, неприятни са ми с техните жалки рекламки, но в случая това си е някаква извратена крайна форма на протекционизъм на потъващият кораб на Apple, евентуално и други компании, поддаващи на фона на бързият технологичен напредък на източните страни. Поне така ми изглежда на мен. И не е коректно.

Не разбирам правната страна на проблема, затова ще попитам ако някой е по-наясно. Проблема с гугъл стор може да се заобиколи донякъде, като се направи магазин, идентичен с този на Самсунг, в който най-важните приложения, които не са собственост на Гугъл, ги има за изтегляне. Проблемът е решен.

Част от приложенията на Гугъл са достъпни и през друг браузър, в зависимост от това ще могат ли изобщо да се ползват услуги на Гугъл от Хуауей или не. В такъв случай - забраната за ползване на приложенията им в какъв смисъл е наложена? Да не се вграждат в устройствата по подразбиране или изобщо да не са достъпни? Защото първото може да се заобиколи, чрез допълнителен достъп за изтегляне на приложенията от техен магазин. Но ако от Гугъл има пълна забрана за използване, е ясно, че няма да могат да ги поместят в техен магазин за изтегляне, за да избегнат съдебни дела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат например, при това дори и на вече закупени телефони Huawei, да забранят достъпа на потребителите им до приложения и сайтове, като например любимата ми Туба и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат, но няма да важи за устройствата до момента. Спират подръжката на продукти на Гугъл и ползването на техни апликации , ако са на Хуауей устройства, това е. Т.е. можеш да влезнеш в тубата от браузър, но телефона няма да бъде по дефолт с апликацията и няма да се ъпдейтва ако си я инсталираш допълнително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

38 minutes ago, mitsubishi galant said:

Могат, но няма да важи за устройствата до момента.

Дано да е така, но информацията, която получих от А1, е точно противоположната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Aleks67 написа:

А1 са най-надеждните източници, както и вие... :flehan:

Ами и аз не знам , защо никой не ползва източници да прочете, а се разчита на дезинформация от А1

https://www.standard.co.uk/tech/google-blocks-huawei-from-using-apps-on-its-phones-a4146106.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда истината е някъде по средата, защото ако вече имаш Huawei и ти спрат обновяването на операционната система, то няма да можеш да ползваш пълноценно и приложенията й. В този дух са и коментарите под статията, които са все от хора, вече закупили Huawei.

В това отношение много по-добре ще са потребителите на Huawei с "тяхната" ОС HongMeng (или Ark, както ще се нарича извън Китай), която ще стартира с модела Р40, който ще се появи или в края на тази, или в началото на следващата година. На тях пък от Google ще им бастисат техните приложения.

Въобще - кашата е пълна...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално тогава ще се направи тема HongMeng  или Ark - и там ще пишат само щастливи потребители. Аз пък се кефя още на Самсунга си - S8.  Вече две години и не ми лагва, не малее. Добре си е . Не мисля да сменям марката. Просто след 5-6 месеца ще си взема S10. Мислех за Galaxy Fold , но явно си е провал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди няколко години въобще не съм и вярвал, че ще ми хареса андроида на Самсунг. Тотално различен е в момента от всичко преди S6/7 някъде. Преди бях фен на стоковия андроид и само на него. Аз и още съм му фен, според мен е абсолютно задължителен за нисък и донякъде среден клас телефони.

Sent from my Galaxy S10 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм всичко  - и Нексус даже. Сега Самсунг си е добре. Харесва ми това , което ми служи добре. Не съм фен на дадена марка. Преди години HTC ми бяха фаворите, но дадоха назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S8 не съм ползвал, но S9 беше една от най-големите ми грешки. Грее доста стабилно и то при почти никакво натоварване, батерията му е трагедия. Ползвам телефона си основно за разговори, четене на новини, някоя друга апликация и това е. Игри никакви. Това едва ме изкарваше сутрин от 7 вечер до 19:00. Дисплеят е добър, няма спор, обаче там спира всичко. Да не говоря пръстовият отпечатък колко е жалък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви сте такива каръци  с толкова проблеми при тези скъпи телефони...:hilezh:

Аз вече трета година съм с един от най-евтините - Redmi 4X, а проблем йок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, kostaIliev said:

Не позлвам пръстовия отпечатък. Не съм забелязал да грее. Но щом не ти е харесал - телефони бол.

Абсолютно :) Всеки с предпочитанията си. Много бях впечатлен от oneplus 6. Нямах кой знае какви очаквания, но телефонът е прекрасен, особено и за парите, които тогава струваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, goshevv said:

S8 не съм ползвал, но S9 беше една от най-големите ми грешки. Грее доста стабилно и то при почти никакво натоварване, батерията му е трагедия. Ползвам телефона си основно за разговори, четене на новини, някоя друга апликация и това е. Игри никакви. Това едва ме изкарваше сутрин от 7 вечер до 19:00. Дисплеят е добър, няма спор, обаче там спира всичко. Да не говоря пръстовият отпечатък колко е жалък.

 

Ползвах С8 откакто излезе, телефона е много, много добър. Пръстовия работи супер, на точното място за мен беше, фейс рекогнишъна също си беше на ниво. БАтерията под 30% много рядко съм я виждал. Топ камера, топ дисплей.

Честно казано дисплея на С10 ми се струва по-зле, камерите са по-добри, това е ясно.

8гб рам е гейм чейнджъра, заради който си струва ъпгрейда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 20/06/2019 at 0:32 AM, nickgaidarov said:

Колко пъти да го пиша?

Знае се, че HongMeng е надстройка на Android, въпреки че от Huawei я считат за нова операционна система.

Това обаче, че те я считат за нова операционна система, не я прави такава.

Ще ти го обясня по-простичко - например ти можеш да считаш, че твоите кренвирши са най-хубавите, но само това не ги прави такива.

А тогава fireos на амазон какво е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чич, как ще се казва и какво е , няма абсолютно никакво значение ! One plus си имат Oxygen и Hydrogen OS от не знам колко време, OPPO са го кръстили Color OS, имаме MiUi и куп други ! От там насетне те интересува как да финтираш Гугъл и да се справиш с това , защото случая е имено такъв. При положение, че ще бъде изградена от Huawei и ще получава собствени ъпдейти, каква ОС е ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...