Jump to content

Recommended Posts

Взех нокията 6.1,не е зле, но както всеки андройд дразни с постоянните си ъпдейти и тъпотии. На хартия има много ядра 8, ама без нищо инсталирано се рестартира за 2 пъти повече време от Iphone SE, който е само с 2 ядра.. , което е смешно и даже тъжно.

 

Тоя отпечатък отзад също е голяма тъпотия, не знам защо решиха, че там е по-добре.

Иначе е голям и ме дразни, но то по-малки вече няма.

Поне изработката е доста читава, като за такива пари е повече от приемлив.

Какво имаш предвид под постоянни ъпдейти, на апповете ли? Съмнява ме да получаваш всеки ден ъпдейти за ОС-а...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, ole said:

Sent from my Mi A2 Lite 

Може ли някакво мнение за този телефон.

Чистият андроид в сравнение с miui, камерата в реална обстановка, батерия....изпускал ли си го досега :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За непретенциозни потребители е супер. Батерията е нечовек, с доста ползване и 6-7ч screen on time изкарва 2 пълни дни (48-49ч). Дисплея е ок, камерата при добра светлина прави ок снимки, ама няма какво да се очаква повече при реална цена на телефона 300лв. От към перформанс не е най-плавно работещия андроид, като цяло работи ок, рядко може за миг да зацикли, ама аз имам сумати приложения и т.н. Заради доста по-голямата батерия спрямо Ми А2 примерно е по-дебел и солиден телефона. Веднъж май съм го изпускал, с оригиналния си кейс е. Не мога да изкажа мнение за сравнението с MIUI , не съм го ползвал.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен MIUI е по-добър. Не само заради вградените повече функции, но и заради много приятния и удобен интерфейс, особено след ъпгрейдване до MIUI 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо май се очертават много неприятни цени. Но и трите телефона изглеждат много добре.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително нагли цени, ситуацията е 1:1 с Apple и техните Xr/Xs/Xs Max. Дано получат същите проблеми с продажбите. Нищо революционно, само ежегодното вадене на патлаци, за да се мери на кой му е по-голям....РАМ-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждах го на живо - не е лош телефон, в никакъв случай, ама заради един edge-to-edge дисплей толкова пари - ще пропусна. Сигурно и камерата е по-добра, ама това не ми е приоритет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата е на нивото на Mate 20pro и P20 pro...

Не съм впечатлен особено от "новият" Самсунг. Като цяло ,вече е по-забавно да четеш за новите технологии, отколкото да ги притежаваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dxomark ли те излъгаха?:hilezh:

 

За феновете на мобилната фотография - HMD тихомълком представиха лимитирания Nokia 9 Pureview с петорна камера. Въпреки че камерата е последното нещо, което трябва да се гледа в един смартфон. За тея работи среден клас телефон и по-евтин флагман ще свърши работа за ежедневна употреба. От там нататък истината е в много по-способните DSLR-и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да и като му завинтят на някой Никон D3100 един 18-55 или някакъв нестабилизиран твърдак , направо ще се размажат от качество, особено на тъмно, ако и пък някой изобщо иска да разнася това със себе си...

Като имам два DLSR и една раница стъкла, питай ме, дали ги нося по цял ден с мен, освен ,ако не ходя да снимам нещо специално...

Какво за DXOmark ?

Между другото, първенството за мобилност/Image quality държат безогледалките...Не е лошо да ъпдейтнеш малко инфото...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/28/2019 at 11:23 AM, s7r3l0k said:

Изключително нагли цени, ситуацията е 1:1 с Apple и техните Xr/Xs/Xs Max. Дано получат същите проблеми с продажбите. Нищо революционно, само ежегодното вадене на патлаци, за да се мери на кой му е по-голям....РАМ-а.

Всъщност, има доста нови неща:

 

- отпечатък за пръст в екрана

- уникален дисплей с 800 нита яркост (1200 нита пиков)

- 3 камери (добавена е широкоъгълна) и е ъпдейтвана в сравнение с предишния модел

- уникален дизайн

- нови режими за снимане на филмчета - slow motion, super steady и пр

- Горила 6 защита на стъклото

- 20w безжично зареждане

- по-голяма батерия и по-икономичен чипсет, но пък доста по-мощен от предишния

 

Общо взето трудно се намира недостатък на С10ките, дори на 10е версията ;) 

 

А за цените, чак да са нагли .... даже насрания уявей мейт 20 про като излезе беше по-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това дето си написал няма нищо кой знае колко съществено. Да, повече е от колкото получават ябълките всяка година, но все пак...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, mitsubishi galant написа:

Като имам два DLSR и една раница стъкла, питай ме, дали ги нося по цял ден с мен, освен ,ако не ходя да снимам нещо специално...

Ми ей тук се крие отговора. Ежедневни снимки можеш да правиш със среден клас телефон или по-евтин флагман. За останалото (това специалното, за което говориш), грабваш DSLR-а и снимаш.

Безогледалните не мога да ги коментирам, защото не съм снимал с такъв. Както са тръгнали цените на тия дървета S10, смяташ ли, че е по-изгодно да купиш такъв и да щракаш или да си купиш DSLR/безогледален и обектив и да снимаш? Или ми казваш, че за 2к+ лв ще си купиш DSLR с обектив, дето ще са отпадък най-страшен? Даже ако от тези 2к+ извадиш парите за един нормален смартфон, пак ще ти останат над 1000лв за покупка на фотоапарат. В такъв случай, да разбирам ли, че фотоапарат за 1к+ лв е пълна простотия и ще снима като дърво, спрямо един S10? Мисля, че не сме успели да се разберем.

 

 

@ole То нищо съществено няма. Китайците ги имат тези неща от известно време. По-голяма скръб за 10-годишно честване на серия не съм виждал.:hilezh: Уникалния дизайн... очевидно една дупка в екрана прави голяма разлика. S10+ прилича на Ноут. Не знам да се смея ли, да рева ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/27/2019 at 8:11 PM, sweep said:

Никой ли не е барнал S10?

 

''Барнах'' ги днес и 3-те модела :)

 

За пръв път видях опашка за Андроид-телефон :shocked::

- дисплей - 10 от 10 и за трите модела, а най-хубавото за мен като ползващ Х е, че няма ''notch'' :zustimm: Любопитна ми е и чисто техническата реализация на ''отвора'' за камерата, но това е за друга тема ..... :eusa_think:

- размер и усещане в ръката - S10 е идея над X/Xs-a, т.е. за този който е свикнал с 5.8'' няма да е осезаема промяна;

- ultrasonic fingerprint sensor - супер идея, но ще изисква период на свикване къде точно е разположен. Предполагам при следващите генерации целия дисплей ще играе ролята на сензор.

- Android 9 и One UI - за пръв път виждам толкова бързо работещ Андроид - в тубата има доволно много клипчета как S10+ ''мачка'' Хs+ въпреки по-слабите си бенчмарк-резултати ..... well done Samsung:zustimm:

- камера, батерия и т.н. - тубата е пълна със сравнения и тестове.

- окомплектовката - тук идва голямата разлика с другите флагмани - S10e идва с протектор за екрана въпреки, че при него сензорът е отстрани, S10 идва с протектор + кейс, S10+ идва с протектор + 3х кейса + слушалки (сами по себе си струващи 130-150 евро) + безжично зарядно. Окомплектовката зависи според това откъде го купуваш. Заради спецификата на ultrasonic сензорите препоръката е да се ползват фирмените протектори за екран, които са в комплекта.

- цена - базовите модели са по-евтини от последните флагмани и на Apple, и на другите топ-андроиди (това са цени извън БГ).

 

Жената вече си хареса S10e като евентуален заместник на S7-та си ..... в случай, че трябва да го смени :lol:.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста телефони са с вече с вграден сензор и с подобна окомплектовка. Като цяло  фейслифт се явява десетката...Няма нещо значимо в него...Виж от 7ца, си е огромна разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то вече поне аз не виждам кой телефон няма да е фейслифт на някой предишен.

Освен ако не започнат да ги правят без екран, както в един клип на Apple.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е, след мощната батерия и скоростта, най-ценната функция според мен.

Не случайно всичките ми смартфони досега са с почти edge-to-edge дисплей в диапазона 5-5,2 инча.

Достатъчно голям, за да се чете всичко без неудобство, и достатъчно малък, за да влезе удобно в джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, а като се сетя, каква драма беше ,като излезе първия Ноут ...Това ,което в момента го наричаш "малък" телефон, тогава се водеше  Фаблет, а целокупно в АКБ, беше заклеймен, все едно се разхождаш с телевизор...:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/3/2019 at 9:07 AM, Thor said:

слушалки (сами по себе си струващи 130-150 евро)

Може ли малко повече инфо за това? Мисля, че трябва да си регистрираш устройството и ако си от първите "не знам си колко", тогава ги дават само :nixweiss: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...