Jump to content

А4 смяна масло и предни накладки.


Gecata

Recommended Posts

Здравейте!

Интересува ме колко горе-долу да си приготвя за смяна на масло и предни накладки, труд и материали. И ако може да ми препоръчате свестен и със нормални цени сервиз. Аз живея в София, Младост 1 около окр. Болница.

Тези в сервиз Динев- с/у басейна и спортния комплекс на ЦСКА на 4-ти километър-свестни ли са? Някой да има впечатления?

Сетих се още нещо: колко литра масло трябва, колко е масления филтър. Абе направо кажете каквото знаете по въпроса.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти

ами предните накладки амо имаш датчици са 100лв на АТЕ ако са без датчика са 80лв

За смяна повече от 15-20лв не бива да ти взимат.същото е и с маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяна повече от 15-20лв не бива да ти взимат.същото е и с маслото

:hilezh: във Варна все още вземат само по 10 лв, а за маслото се намира и по 5 лв.

Иначе накладките са толкова - сменях преди няколко месеца точно АТЕ. С тез' нашите дискове дето лесно се скапват по-добре не рискувай с друга марка накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в сервиз Динев- с/у басейна и спортния комплекс на ЦСКА на 4-ти километър-свестни ли са?

един съвет - не ходи там

във темата за препоръчани сервизи има доста които се препоръчват, избери си някои от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към сервиз Дунев имам адски много забележки...Връщал съм се по 3 пъти за едно и също нещо... пък и не вземат евтино...

Послушай Димо (thesaint11) за АТЕ , моите са такива - спира перфектно без да издава грам звук...

Аз лично на моята й правих операцията "смяна на масло" при един доста мой човек, който ми прави колите от много време, взе ми 10лв.

Ремонтите по спирачната система ми ги прави човек от АКБ, който ако реши ще си каже кой е :flehan: Въпросният човек е толкова в час, че няма накъде повече :hilezh:)))

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на предни накладки е един от най-простите ремонти. Ако имаш желание ще ти ги сменя, а и ще се научиш сам да го правиш. Стига да не те е страх да се изцапаш. :hilezh: А смяната на масло почти навсякъде е по 5 лева.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната е проста при по-старите модели коли. я виж на някой таурег или тауран за какво иде реч...без ПЦ си за никъде. иначе наистина та тези колици накладките се сменят за 20-тина минути.

а от кога и за масло се вземат пари за смяната? докато ходех по майстори съм чувал, че смяната на маслото е бонус от майстора, не се взема пари за отвиване на една пробка... :respekt:

Редактирано от Roni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roni, все пак време губи самия майстор, нормално е да го почерпиш дори и за отвиване на една пробка...:respekt:

моя майстор, който ми смени маслото беше безкрайно нежен с колата ми, това му отне около час :D

ама нали при него си правя колите откакто имам книжка....:D към 1998 насам...:bia:

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги, благодаря за информацията. (на vladi_di специално за предложението).

Първо искам да Ви кажа, че едва от около 2 месеца имам собствен автомобил (преди това карах само служебни) и не ми се е налагало да се грижа сам за подръжката. Затова съм доста "бос" в това отношение и ще ви питам малко тъпички въпроси, но моля да ми отговорите.

1. Накладките АТЕ от къде бих могъл да ги купя, и за А4 специални ли са? В смисъл такъв като влезна в някой магазин да не се изложа като питам за "накладки АТЕ за А4" или те са си стандартни за много модели?

2. Маслото аз ли си го купувам предварително или като отида на място в сервиза там на място майсторите си знаят какво и колко да ми сложат?

3. Какво да е и колко литра е маслото? Знам че има някви странни обозначения?

Освен това ме притеснява да не зема примерно 4 литра еди кво си, а то да се окаже че трябват 5,5 литра от друго. Двигателя ми е 1,8 20V ADR 1996 г.

Това са честно казано доста тъпите ми въпроси ама кво да правя като съм новак :dance:

Айде извинете и приятна почивка!

п.с. vladi_di благодаря за предложението бих се навил ама да знаеш че имам само: отверка, крик и ключ за сваляне на гумата! :respekt: и освен това досега и спукана гума не съм сменил. Та ако още искаш да се "занимаеш" с мене... :D

Редактирано от Gecata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За накладките можеш да се обърнеш към Димо (thesaint11), сигурен съм, че ще ти даде добра цена :respekt:

За маслото - избери го сам, има хиляди теми по въпроса, аз лично бих сипал Кастрол, но има сума други добри марки. Модел примерно GTX3 Magnatec.

Моя картер събира 3.5л масло, но съм с 1Z мотор, предполагам че една туба 4л ще ти свърши работа. Освен масло трябва да вземеш и маслен филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на твоя двигател е 3,9 литра.Значи ще ти стигне 4-литрова туба.А това че някой ще ти смени маслото без пари защото било бонус от майстора не ми се вярва.Обикновено е 5 лева.Е на мен ми го сменя приятел,т.че ми и е безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли представа с какво масло е била колата ти до този момент ?

Нямам в предвид марката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. vladi_di благодаря за предложението бих се навил ама да знаеш че имам само: отверка, крик и ключ за сваляне на гумата! :respekt: и освен това досега и спукана гума не съм сменил. Та ако още искаш да се "занимаеш" с мене... :D

Нямаш грижа. В едната ръка отвертка, в другата крика, и работата е свършена. Казах, че ти е нужно само желание да се научиш и добро отношение към цапането. :dance: Другото го имам аз. Ти си....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами досега беше май с 5В 40, но като правиха диагностика ми казаха че трябва да е 10В 40. Аз към това съм се ориентирал. Мисля в скоро време да зема една тубичка и маслен филтър и да си ги сменя сам. Чувал съм че продават навсякъде ключове за маслен филтър. И така.

Колега Влади_ди ами добре! Остава само да намеря накладките, да взема маслото и филтъра и идвам...а и да не забравя каса бира :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...