Jump to content

audi A6 C6 (4F) 3.2 FSI quattro


olimpia2004

Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

карам я от овча купел до южен парк (овча купел-красно село, бул. България, иван вазов) всичко 6-7км със скорост не повече от 60км/ч, предимно по обяд 11-12ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много хубава и запазена я взех преди 1 месец... но тоя разход?! нито газ може да се сложи нито харчи 14-5 както ми дава на борд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами от бмв Е34 на А6 2005... хахаха, обаче имам един въпрос т.е. два :hilezh: : първо това "екон" трябва ли да свети копчето или не, и второ: на (1) борд комп. среден разход пише 14-5/100, на (2) 19-20/100?! кое да гледам хах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екон е когато ползваш климатика само за топло.

Екон не свети лятото.

1 е дневният борд и се нулира ако не караш 2ч колата, а 2 са показанията на борда без да се самонулира на 2ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия брояч е "текущото" пътуване, а другия - с натрупване.... текущия се нулира ако между две паленета има около 1,5 - 2 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на пуснат ECON компресора работи с окол 10% товар - това е минимума ...

Единствения правилен начин да я засечеш колко харчи е пълно - пълно, т.е. наливаш един резервоар до горе, караш едни 150-200 км. и пак пълниш до горе ... ако си зареждаш ти шанса за разминаване и грешка е малък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, автомат съм ама дава 19 нормално каране...

Този разход как го констатира? по данни от бордовия инфо-център ли? Или по ,,реалния метод", както аз го наричам / пълно зареждани-изразходване-отново пълно зареждане /?

Такъв разход, дори за автоматик е твърде много...

какво казва ВАГ КОМ-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)/>

Защото влагата се маха по-бързо и лесно при включен климатик.

Това е причината компа ти да реши да пусне компресора.

Ето каталожни данни за автомобила ти.

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=128535

Редактирано от baba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много хубава и запазена я взех преди 1 месец... но тоя разход?! нито газ може да се сложи нито харчи 14-5 както ми дава на борд

Моята ми дава разход в София сега зимата 14 литра на 100 км!

Това е ...Забия ли се в задръстванията на бул. ,,Гоце Делчев" е ужас...

Колега, да ти е честита колата...Сигурен съм, че предвид двигателя, с който е колата ти...много я настъпваш...така е в началото...Мачкаш педала на газта...Все пак е 3.2 FSI ....Динамиката е на ниво.... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи компресора постоянно си работи... защо тогава като пусна обдухване на предния прозорец и екон изгасва?

Извинявай, ама няма такова нещо...Карам постоянно сега зимата с включен за обдухване на уиндскийн-а...Включваш си климатроника и после даваш на ,,екон" и си работи дори и при двете стъкла......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да, и аз така правя, но първоначално като пусна да обдухва предния прозорец и екон гасне, след това натискам екон и тои си светва и продължава да си обдухва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до сега не съм зареждал догоре хах

Ами това не е трудно даже няма нужда ти да го правиш

Спираш на бензиностанцията и казваш:

- Догоре.

И това е

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, автомат съм ама дава 19 нормално каране...

Разходът на гориво се нормализира тогава, когато спреш да го засичаш.

Българска народна мъдрост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра мъдрост е, но и на мен ми трябваше малко време докато почна да се абстрахирам от числата по борда.

Всъщност дали гори 10 или 12 няма особено осезаема разлика.

Колега, за да разбереш точно ECON - когато е включено (свети), това означава че компресорът на климатика е изключен.

Включва се автоматично когато пуснеш обдухването на предното стъкло, за да обира влагата (той тогава и охлажда напред).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...