Jump to content

Прожекторни фарове - реални тестове.


ogip

Recommended Posts

За пореден път да кажа, че не съм съгласен с последното изречение от горното мнение...

Имал съм възможност да сравня по 2 показателя тяхно рециклиране и това, което ползвам - като давност на покритието и като пресен резултат са по-зле.

 

На ‎15‎.‎4‎.‎2016‎ г. at 1:09, lizzard написа:

Здравейте! Надявам се, че автора на темата няма да има нещо против, та да споделя и аз. Фаровете на В6-цата ми са стандартни, светеха прилично за възраста си, но левият фар беше запотен отвътре още при покупката на колата. Това доста ме дразнеше, и реших да ги отворя и почистя. Междувременно ми изпаднаха едни лупи от W204 2013 година, та реших да ги наместя тях. Лупите са с около 15 мм по-голям диаметър, и на 16 мм повече отдалечени от рефлекторите, Самите рефлектори са на 99процента същите на форма и размер като оригиналните на фаровете, само захватите малко се различават. Последва малко побългаряване на захващането, за да пасне лупата във фара, изрязване на декоративната капачка на струг до нужния диаметър, и спонтанното решение да се боядисат хромираните елементи. Сега е момента да спомена, че лупите са за прожекторен фар с крушка Н7, и тъй като не съм фен на ксенона, така си и останаха. Това, в комбинация с крушки осрам найтбрейкър, накара фарките да светнат по един нов за мен начин. Нямам засега снимки на това, как светят, а само на външния вид. Остана само да сменя крушките за мигачи със сребристи, за да изчезне жълтия нюанс... 

 

Няма да е лошо да споделиш снимка, защото имам съмнения, че имаш проблеми с фокуса, след тия намеси.

 

На ‎8‎.‎8‎.‎2016‎ г. at 16:23, manoleo написа:

Самата лупа не се изпича, изпича се рефлектора зад нея. Покритието му става матово, потъмняло или направо се лющи ако са много прегорели рефлекторите(по-нагоре в темата има снимки на прегорели рефлектори).

 

Малко пресни илюстриращи от днес, на един колега от форума:

8878468x.jpg

 

Сравнение с рециклиран:

 

8878469M.jpg

 

По средата на процеса:

 

8878470R.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 236
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще споделя, но малко по-късно във времето, че гледах филма Паркинг щета и комшия, коѝто не си признава! :wall:  Трябва да сменя калник, ремонтирам броня, и захватите на фара са наполовина скъсани. Защо бих могъл да имам проблем с фокуса - новата лупа не е разглобявана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ogip защо просто не качиш снимките от лупите на стара ми Б5-ца? Не можах да ги намеря из личните, но са доста показателно. След смяната на лупите и слагане на ксенон, почнах да виждам вечер :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо искаш да ставаме брутални? :hilezh:

 

18+

 

8326371d.jpg

 

 

+ другите екстри...

8326380g.jpg

8326377b.jpg

8326379h.jpg

 

 

и т.н.

 

P.S.

BTW бая събран фотоматериал имам, мисля да пусна избрани кадри на календар с лунните фази за 2017 :hilezh:

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо интересно от днес, бълбукали фарове (наводнена кола), жалко че не ги снимах в състоянието преди, щракнах ги едва когато вече можех да пипам всичко с чисти ръце. Толкова кал и ръжда имаше и толкова беше спекло и набито навсякъде, че ги бях отписал, ама след около 20ч. работа заприличаха вече на нещо и ще станат... Колата е (била) 4F фейслифт:

 

8883414s.jpg

8883416q.jpg

8883415X.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.08.2016 г. at 23:34, ogip написа:

 Толкова кал и ръжда имаше и толкова беше спекло и набито навсякъде, че ги бях отписал, ама след около 20ч. работа заприличаха вече на нещо и ще станат... Колата е (била) 4F фейслифт:

 

А електониката как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако електрониката достатъчно дълго е седяла във вода най- вероятно няма да работи ,да не споменавам какво е стана,ако пък някой е пробвал дали работи :hilezh:.

Колега като гледам си ги отворил много културно не бяха ли залепени полиуретанов силикон ,че аз като ги възстановявах  моите това беше най трудното .

  037332933-big.jpg?r=0

 

037332931-big.jpg

037332932-big.jpg

 

 

Редактирано от denyych
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Едно допълнение към хубавата тема:

 

 

п.п. 1 - важи и за прожектори HELLA 2

п.п.2 - лично изпробвано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Дали вече има хора каращи с LED крушки вместо ксенон? Съответно и реални впечатления. Също ме интересува дали някой се е борил и има ли успех с въпроса с лъгането на системите за проверка за изгоряла крушка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...