Jump to content

Защо рутерите отиват Офлайн от нищото ? Дискусия


Recommended Posts

Здравейте колеги,

бих искал да разнищим проблемите с рутерите и защо отиват в статус "NO internet access" от нищото.

Доколкото аз зная проблемите може да са различни:

Може да не е сетнат Key rotation - имам нужда от инфо по въпроса...

Проблеми с рейндж-а(Range)

Ако има закачени различни по тип Дивайси (G,N стандарт) също се отразява на перформънса защото рутера раздава двата стандарта едновременно и понякога се бърка .

Интерференция с други рутери ...

Каква всъщност е главаната причина да зависва така сигнала и да не раздава вече сигнал на Ай Питата които самият той е дал автоматично(DHCP/Dynamic Host Configuration Protocol)

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Заради токовете на Фуко и третата фаза на слънчевите протуберанси... steinigung.gif

Човече, ебати мъглявото описание на някаква хипер-хипотетична постановка...

Нема да стане така - нот иноф дейта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па ме застрелЯ с прашка rolleyes.gif

Хубаво де - засега се случва със Cisco/Linksys E1000(Падна ми се от Лъки Бой за момченце hilezh.gif ),но се е случвало и със Тъп линк(740,1043,841), с D-link също,но не помня модела-некъв ламерски беше обаче gruebel.gif . 1043 на същият провайдър в друга локация не зависва толкова много,но и няма много дивайси закачени на него (или поне Ез фар ез ай ноУ hilezh.gif )

Ланка- Online Direct на динамично IP - Закачени 4 броя Х61 ,три от които със дифолтната платка за УиФи (G only) а четвъртият е със Intel 4965 AGN, И три Нексуса има към същата мрежа.Мрежата е на WPA2 Personal локната всичко друго е на дифолтни настройки освен Дувара (FW) който е на статус Дизейбъл. За момента съм на Седми канал(единственият неизползван в моят рейндж),DHCP на аутоматик кънфигюрейшън,Network Mode: Mixed , Channel Width: Auto(20Mhz or 40Mhz)

Порт - 80 ако има значение

П.П. Уот дейта ду ю ниид мор mukkies.gif

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,

ако доставчикът ти раздава DHCP адреси директно, а ти си си пуснал DHCP демон за вътрешната мрежа,

случва се демонът да започне да лупа вътрешни адреси през/и на WAN порта преди да му се забрани и така се получават конфликти с двата DHCP сървъра.

И нема интернеД.

Какво ще речеш за тая хипотеза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не звучи никак зле rolleyes.gif

Нийд мор дейт и азе tongue.gif

Ку провайдъра има DHCP (има на 120%) то неговото DHCP не раздава ли само до моя Гейтуей(Рутера демек) и оттам нататък самият рутер да ги буха за моята мрежа (може и глупости да питАх unsure.gif )

Именно към конфликта на двата сървъра(DHCP) и аз ще да мислех gruebel.gif щото съм виждАл оня убавия наДпис за IP конфликт-а

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е.

Въпросът е, че поради мисконфигурейшън/бъг/уйзнайкво вътрешното ти DHCP почва да се опитва да раздава адреси през/на WAN порта ти.

И така се сритват зловещо твоето и на доставчика ти DHCP-то - конфликт в близкия изток.

Обикновено това, обаче, става при старт/рестарт на ОС-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НаДписа за конфликт ми се е появявал понякога на Уейк ъп или при старт на Хрома gruebel.gif

Ку забраня моето DHCP то DHCP-то на провайдъра ще раздава ли след моя Гейтуей?

П.П. Баси новологията на български спретнАхме (ез южуъл) hilezh.gif

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, те ти.

Значи има някакви доказателства в подкрепа на хипотезата.

Варианти за "ишу резолюшън":

  • 1. Преглед (и евентуална пренастройка) на рутер конфигурацията. Най-добре на ниско ниво, през vi-то, а не както всеки виндовс кликач може през GUI-то; hilezh.gif
    2. Ъпгрейд на версията на ОС-а на рутера;
    3. Дъра-бъра - 6 чадъра с доставчика да не прави такива неандерталщини, а да пуска PPTP поне... rolleyes.gif
    4. Смяна с друг доставчик, дето не е от каменната ера.

Aйде, други гении на мрежовата нАука да почват коментите. zustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па ме застрелЯ respekt.gif

Ше трее насила да си кача Кор едишън и да се мъча да свиквам без GUI-то steinigung.gif Не че няма да е полезно,ама ще е тегавоunsure.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ку забраня моето DHCP то DHCP-то на провайдъра ще раздава ли след моя Гейтуей?

Бих се изненадал доста, ако вътрешен твой дивайс получи IP директно от доставчика ти.

С други думи, отговорът е "не".

Но не би и искал да е "да", щото не е особено секУ(ю)р тая постановка. wink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно затва исках да нищиме/чоплиме семки неделно вместо си говориме глупости.

И аз бих се изненадАл затва попитАх

Чеки ве,са се сетИх hilezh.gif нЕма как да стане

Нали за всеки следващ дивайс/IP се доплаща и единственият начин да ги врътнеш е кат си имаш твй Гейтуей И DHCP за да играе схемата smile.gif

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на всички тия евтини боклуци е един - simultaneous connections...

gruebel.gif

Ще обясниш ли по-подробно(затва е темата) smile.gif

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на всички тия евтини боклуци е един - simultaneous connections...

... едновременно поддържани връзки, рутера се товари и забива ...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога, като в моя случай, се оказа и че стените пречат - оттам намразих думичката Access point, ама го установих чак след като си купих нов рутер. Голям праз че ми е N новия - силата на сигнала си беше същата. Връзката ми спря да се риперва и я докарах от low на Very good чак след като стратегически го прелокализирах два метра вдясно и един нагоре. Стария ми и той се оказа че работи перфектно оттам zustimm.gif.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви са тия прекъсвания не знам. От толкова години не съм имал проблем.

Още повече такива прекъсвания. За това ми стана интересно и прочетох темата но такива симптоми не съм срещал а смея да кажа че се срещам с доста рутери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте го подкарали за рутери дайте акъл и на мен :unsure:/> Линксис 54ГЛ с дд-врт 24-сп2 мини с 3-4 компа на уаиерлеса се рестартира сам от време на време. Няма никаква причина да се рестартира, когато се случва нито е натоварен, нито е клокнат, абсолютно нищо. И с по-стар ром така правеше та го смених уж за да се оправи. Почна миналата година по някое време. Иначе 5-6 години си бачка без проблем. И сега по някога кара 1 месец ъптайм а по някога се рестартира по 3 пъти на ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Е1000, изчетох всичко де що има написано, пробвах какво ли не, но не ще да се оправи. Май решението е скъп рутер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да не си го сложил така, че да не може да се охлажда. Това също е причина обикновено. Иначе за тия пари си получаваш боклук. И аз съм със същите измишльотини и си ги правят тия проблеми. Мисля да минавам на AirPort Extreme, поне да знам, че няма да се занимавам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве 100 лева го взимах моя, не се ли предполага че е по-добър от тия за 30? Кажете някой добър рутер, който да не струва 500 лева.

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте го подкарали за рутери дайте акъл и на мен :unsure:/>/> Линксис 54ГЛ с дд-врт 24-сп2 мини с 3-4 компа на уаиерлеса се рестартира сам от време на време. Няма никаква причина да се рестартира, когато се случва нито е натоварен, нито е клокнат, абсолютно нищо. И с по-стар ром така правеше та го смених уж за да се оправи. Почна миналата година по някое време. Иначе 5-6 години си бачка без проблем. И сега по някога кара 1 месец ъптайм а по някога се рестартира по 3 пъти на ден.

при мен с ddwrt зависваше като пуснеш торент но от както му качих tomato проблеми няма.

Пробвай с домата как ще работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...