Jump to content

С какво масло карате ТДИ моторите


Iv4o89

Recommended Posts

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

5W40 трябва да е, а марката зависи от това колко пари можеш и искаш да дадеш. Най-доброто естествено си е оригиналното ВАГ масло, но ако ти е скъпо, пробвай с Мотул (от официалния вносител!) или каквато и друга марка да е, но от вносител, а не случайно магазинче по улиците!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм фен на кастрола и леко на мобила...но г-д са на една цена но кастрола според мен е много по добър от мобила затова май на него ще се спра...5в40 дизел дето е....а вноситела не го знам кой е и от каде да си зема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха Земете прочетете малко 1во и после говорете кое масло е хубаво и кое не.....Има в списание Авто билд кой масла са най-добри за мин година....1-Лики Моли,2-Мобил.3-Мотул,4-Кастрол. и така....арала вобще го няма в списъка !........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с такова:

http://www.tstgroup.eu/motul-Specific-VW-505.01-502.00-505.00-5W40-5L

По-скъпо е, тъй като покрива дори и по-висок стандарт от на моя двигател (505.00). Със сигурност се отразява добре на двигателя. Вземам го от магазина от линка, тъй като са вносители. Нямам доверие на интернет търговци и прекупвачи, които го предлагат с по 20-30 лв. по-евтино.

Редактирано от Пламен П
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха Земете прочетете малко 1во и после говорете кое масло е хубаво и кое не.....Има в списание Авто билд кой масла са най-добри за мин година....1-Лики Моли,2-Мобил.3-Мотул,4-Кастрол. и така....арала вобще го няма в списъка !........

КОЙ Кастрол и Мотул този дето се продава и по баничарниците в България ли казваш че е хубав?

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,вече седем години слагам Кастрол–Магнетик Турбо–дезел 10w40 на Б4/1z и съм доволен.Мога ли да мина на 5w40 или не е за мен? Доливам 200–300гр. на 10 000км. при повечето от тях градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм фен на кастрола и леко на мобила...но г-д са на една цена но кастрола според мен е много по добър от мобила затова май на него ще се спра...5в40 дизел дето е....а вноситела не го знам кой е и от каде да си зема...

ebay.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да купиш, ако си сигурен, че е читаво наливай смело....само трябва да е със спецификации поне VW 505.00 и ACEA A3/B4 или по-добри.

Това че туба Х от марка У струва 130лв не е ама никаква гаранция, че маслото е ОК... мой близък така се ужили.

Аз моята кола я карам с Castrol Magnatec Diesel 10W40 от 3 год. и нямам абсолютно никакви проблем нито зиме, нито лете.

Ако можеш да си позволиш 5/40, разбира се го наливай, но и 10/40 като за нашите условия си е ОК !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам YACCO VX600 5W40 по препоръка и съм доволен. Който има мерак и му се дават пари може да пробва и VX1000 5W40. Според мен за дизел с турбина - 5W40 другото вече е въпрос на предпочитание и възможности :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ще слагам 5в-40 ясно е....но масово чета че карат с 5в-40 мотул специфик.А а 10в-40 карат с кастрола незнам защо така....това са данни от дизел и ЖВ форума който карат тия мотори....но аз ще заложа на кастрол 5в-40 дизел....пък да видиме....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е маслото"GM 5W-30 DEXOS2", а това, че се взима от Опел ме навява на мисълта, че няма как да е ментак пък и тuбата от 5л. ми излиза за 70 лв. :zustimm: ,а това са му спецификациите на които отговаря и мисля, че напълно го задоволява моето моторче с инициали ALH :hilezh:

- ACEA A3/B3, A3/B4; ACEA C3; API SM/SL / CF

- GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

- BMW Longlife 04

- Mercedes-Benz MB229.31 and MB229.51

- Volkswagen 502.00 / 505.00 / 505.01

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ходих в 5 магазина да разгледам масла и в 5-те магазина гледах едни и същи масла и цените бяха различни насякаде това нещо немога да го разбера....Най-вече гледах за Кастрола 5в40 диезел и Едже турбо дизел 5в40.....еми 2рото масло го имаше от 72лв до 152 лв а тубите са едни и същи изрично гледах мн внимателно за да сравна в другите магазини......и вече се навеждам на мисълта че просто някой хора си слагат жестока надценка на маслата а просто цената им е една и съща на сякаде.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета трудно може да се каже кое масло е най добро.Това се доказва в лабораторни условия а ние не разполагаме с такива.Маслото се подбира според пробега и температурните условия в които се експлоатира автомобила.Важен е броя на студените стартове.За нашите условия и втора ръка автомобили 10W40,50,60би било най-добре но всеки си има своето внушение бих казал.По важно е да се сменя по често и да не се смесват маслата от различна спесификация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво ти пише в книжката на колата и сложи такова.Относно цените........не мога да разбера само как един литър масло по спецификация за моята кола 5 на 40 тук в Германия в сервиза на Ауди струва 49 евро а в БГ купувате 5 литра на цени от 80 до 200 лева........или е менте или е крадено....друго няма как да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво ти пише в книжката на колата и сложи такова.Относно цените........не мога да разбера само как един литър масло по спецификация за моята кола 5 на 40 тук в Германия в сервиза на Ауди струва 49 евро а в БГ купувате 5 литра на цени от 80 до 200 лева........или е менте или е крадено....друго няма как да е.

е аз не мога да разбера като тука ти е 62 евро за 5 л. или викаш ще е фалшиво. http://www.google.de/imgres?q=Motor%C3%B6le+vw+5w40&hl=de&sa=X&tbo=d&biw=1366&bih=608&tbm=isch&tbnid=KFLST4g0QiMxCM:&imgrefurl=http://shop.ahw-shop.de/vw-golf-5-1k/fluessigkeiten/motoroel/special-plus-motorenoel-5w40-original-vw-audi-seat-skoda&docid=weghNWGdwg1CTM&imgurl=http://shop.ahw-shop.de/images/articles/8a79fa8d5624645e0bec89b03d13e271_5.jpg&w=720&h=542&ei=BYkiUYzNGoGXtQbAzYCoCg&zoom=1&iact=hc&vpx=291&vpy=127&dur=464&hovh=195&hovw=259&tx=110&ty=107&sig=116747742592444543583&page=1&tbnh=140&tbnw=204&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:2,s:0,i:88

просто за всеки влак си има пътници бро, без да се обиждаш... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя път ни врътна много яко.Айде и ние да сме били у немско.За близо 100лв литъра говориш.Я вземи се разбери със себе си и тези глупости не ги пиши.Наще представителни сервизи да не би да работят с крадени масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...