Jump to content

Колко големи джанти може да побере Ауди 80 Б4


karis4o

Recommended Posts

Възможно ли е да се монтират на б4 гуми с размер 195/70/15?

 

Редактирано от Simeon Stoev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но аз като видя някакви такива джанти 17 ки, особено рехави, през които прозират едни барабанчета на задния мост и едни дискчета като от флексче Райдър на предните колела и ми става едно такова смешно... и жалко.

 

Нали говорим за визия, все пак, който търси комфорт, едва ли гледа 17 ки. Следователно, поне според мен, ако ще е 17 ка, поне едно окачване и едни по-лицеприятни спирачни системи да се добавят. Иначе колата изглежда като мангал с ролекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, не се бях сетил за 205/65. Просто в град Враца има прекалено много дупки и са разкопали за воден цикъл и е като в Дамаск. Но като намаля гумите на 1.9 атм не думка толкова и по меко взима дупките. Но алуминиевата джанта ляга много ниско и за това питам за гума с по голям размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Знам го калкулатора но той е за диаметъра, нo не за ширината. Просто някъде четох че можело да опира в подкалника и или трябва да се сложи с джанта с определен офсет?

Редактирано от Simeon Stoev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако много държиш на това да минаваш дупките мога да ти препоръчам 195/70/15.

Това е размер за бус ама ще влязат и на бе четворката.

Малко по тежички са ма пък са осем пластови и нямат балониране, еле пък на лека кола.

Sent from my iOCEAN X7T

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи на колко ще ги напомпаш, около две атмосфери няма да е плачевно зле състоянието.

Иначе носят спокойно до четири атмосфери такива гуми.

Тежки са поради спецификата им, все пак това са товарни гуми и имат доста усилен борд и конструкция като цяло.

Нормалните гуми за леки коли носят до около 600 килограма, тези почват от 900 - сам си направи извода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеделник ще си купувам зимни гуми 205/65/15. Джантата е 7J ЕТ 35. Дали ще опира, отзад най-вече. Колата е Б4 седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Виж тоя калкулатор де;

А иначе защо ще си взимаш за зимата гуми такива, които са по-широки от оригиналните за модела (195/65/15)?!

Редактирано от chocky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не опират вземай смело аз карам с 205 няма проблеми по хубаво поведение има на пътя ама за зимата по добре 195 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не разбрах че за височината се притесняваш :bandit: спокойно, competition-ите например са заводски с гуми 205 (а купето е същото нали). Носва си и до поне 225 калника ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Ще станат, а дали ще паснат трябва да си провериш, ЕТ-то е малко малко, гумата е много ниска и ще се подрусва и по тропва  :hilezh:  Важно е и джантата колко J е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Сложих си специално за Враца железни джанти с гуми 205/65/15 втора употреба за доизносване, налягане 1.7атм. Вече спрях да псувам, карам из дупките със спокойствие и без притеснение за гумите и за джантите, даже с леко удоволствие. Повиши ми се средната скорост на придвижване в града. Динамиката намаля и разхода се качи с около 1л. но това е логично. Много са зле пътищата всичко е разкопано и пълно с дупки. На 10км градско минваш поне през 200 дупки, абе постоянно си в дупки, тук там да има 30 метра прав участък.................  Както и да е, относно гумите с размер 205/65/15 няма абсолютно никакъв проблем със стандартно окачване. Вече съм убеден че 195/70/15 ще влезне, но ми е интересно дали 195/75/15 или 205/70/15 ще влезнат без проблеми  :stupid:  да го правя АТВ и да хващам по поляните  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воден цикъл а :) добре дошъл в клуба.   . Вече съм убеден че 195/70/15 ще влезне, но...........Сигурен ли си, че няма да опират, понеже и аз почнах да се оглеждам за гуми и джанти. Карам б3 мисля че няма разлика или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

205/60/15 в комбинация със спортни пружини (смъкващи 35мм) ми опираха в подкалниците, зависи от самите пружини разбира се, но силно вярвам, че ще опират, сложи й едни 15 - ки, 205/50/15 (както е предписал прозиводителят) по - добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...