Jump to content

Избор на домашен климатик


Recommended Posts

Здравейте!Надявам се на компетентна помощ относно покупка на климатик .Климатика ще се монтира в южна стая която е около 9-10 кв.м. (или около 30 куб.м)дали трябва да бъде инвертор или обикновен,марка,,?",цена около 800 лв .Искам нещо изпитано което не създава проблеми и да не вдига шум като на излитащ самолет(имам си такъв панасоник от който никак не съм доволен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Компетентна помощ,само в магазин за климатици!

Но иначе препоръчвам OSAKA,в къщи имаме такъв от около 6 - 7 години.

Предоволни сме цялото семейство,зимата ни топли а лятото държи прохладно,за всичките тези години не сме имали никакви проблеми.

12-тица инверторен,апартамент от ~95 квадрата го топли с изключение на по-студените зимни дни.

За тишина някой път дори не го усещам като работи (може би защото съм му свикнал).

Насочи се към инверторен (но изцяло зависи от семейната хазна).

Надявам се да съм бил полезен,макар и малко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор колега!Не е зле, ще го имам в предвид. Видях къде го има в С.Загора ще ида на място да видим какво ще предложат.

п.п. Чакам и за други предложения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но иначе препоръчвам OSAKA,в къщи имаме такъв от около 6 - 7 години.

От преди 7 години може би, но от сегашните дори дати го подарят няма да искаш да го ползваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fuji elektrik и dakine

Всичко друго е компромис. Аз например тази зима си взех за магазина HAIER 24-ка инверторен. Много добре работи,но никога не спира духалката вътре(май инверторните са така) Много избирах и големи драми бяха. Брат ми има много добър приятел със голям сервиз за климатици и каза тези двата.фуджи и дайкин... Ама аз намерих в продавалника този (беше на 750 лв. на една зима :hilezh:/>/> и го взех без да се замисля)

Потърси за модела "плазма" и ще останеш доволен. Просто проблемът е зимата че влизат в режим "рефроз" и стоят по 15 мин. и реално само бръмчът и харчат ток :rotcol:/>/>

Сега видях за митсубишито и може би ще влезе на трето място. Важното е клоко е "КОПА" и параметрите на климатика. До какви температури работи,мощност и енергиен клас.

ето ту погледни таблиците със параметрите http://www.klimatik.eu/klimatici-haier-page4.html

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за dakine е вярно,но колегата има бюджет, и другата марка която става е http://www.termo-klima.com/bul/marka.php?maker_id=28 .та тея три марки/питаи експерти/ ще ти кажат че fuji elektrik е за предпочитане!поради насоченоста му на работа към по-студен климат! а и за пръв път в БГ има нещо на уникална цена/качество!!

някои от моделите на Haier,мисля по-старите/не съм сигурен/ вътре са Sanyo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо,така е и fuji и е много добра,но за съжаление всичко което си струва е около 1000 лв. А ако не е инверторен,няма смисъл защото зимата не върши никаква работа. Или трябва да вдигни бюджета с 200 кинта,или да отваря продавалника. Има много добри оферти там. Както знаем икономиката ни е "уникално" цъфтящо положение и много хора фалираха. Моя го взех от едно момче,което отворило заведение и след първата зима...фалирал. Климатика е уникален и има още една година гаранция.

Всичко останало от тези три,четери марки е компромис и зимата само бръмчи и харчи ток

Модел HSM24HEK/HUM24HB03/R

Група DC - Инверторни климатици

Oхлаждане Oтопление

мин. ном. макс. мин. ном. макс.

Мощност 1.20 7.10 8.00 1.20 7.60 9.50

Консумация 0.35 2.35 3.00 0.31 2.23 3.46

Енергийна ефективност 3.02 3.41

Ниво на шум 44 54

Цени от 1649.00 лева с включен ДДС

това е климатика който взех втора употреба и зимата ( в банско) на големите студове максимум 5 мин. влиза в рефроз

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та и аз имам точно това в предвид,DC инвертор!!окло 1200лв.трябва да е в момента на фужи,по скъп не му рябва.модела е RSA12LKC на тази цена.

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ,,FUJI" ще да е ама 12 ка не е ли гилемичка за 10 кв. и то южно.Няма проблем ще се добавят още някой лев(200-300) но все си мисля за 9 ка. че е помещението..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9ka.Зимата обаче шумно работят тия фуджита и фуджицута,искай да ти сложат тампони под външното тяло ,да не го монтират директно върху конзолите.

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора това фужи няма нищо общо с ташака футжицо/сименс/ или там каквото е!не бъркаите марките!!!та вземаш си една 12-ка,RSA12LKC и това че е за по-голяма стая е много по добре,и ще имаш по-голяма икономия от 9-ката,поради ред други причини.и внимаваи да не си вземеш футджицото,щот няма да ти върши зимата работа,шум и др....то е за 9-ка и по малък даже,моя съвет е 12-ка.в разговора с дилара или техника го питаи 9-ка или 12-ка/мисля че ще е на моето мнение/а и друго,не го търси в техномаркет,там го нямааа,а е само за...........

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв климатик за 12 кв

9ka.Зимата обаче шумно работят тия фуджита и фуджицута,искай да ти сложат тампони под външното тяло ,да не го монтират директно върху конзолите.

Няма такова нещо ! Моят е без тампоните и не го чувам !

Голям разбирач си ти, приятел ! Фуджи и Фуджицу са горе-долу едно и също, да не говорим, че за това помещение и качествена 7-ца ще се справи, а при 9-ката ще остане и резерв ! <_</>/>

Редактирано от birdman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да се изкажа и аз по темата, до тук с предложените марки съм съгласен с изключение на хаер и осака. По мое мнение за тез пари си вземи адна Мидейка-12 инв. от наблюденията ми и практиката в тази сфера не съм имал кой знае какви проблеми с тях от та наречения среден клас климатик , а пък и ще имаш 5 години гаранция.Дано да съм бил полезен. Поздрави :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо препоръчвам Mitsubishi zustimm.gif По добри климатици от техните не съм ползвал rolleyes.gif

:zustimm:/> Аз също съм твърдо ЗА Mitsubishi и по-специално Mitsubishi Heavy. От 6 години съм с такива климатици и са безпогрешни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Искам нещо изпитано което не създава проблеми и да не вдига шум като на излитащ самолет(имам си такъв панасоник от който никак не съм доволен).

Лятото съм сравнявал много климатици (митсубиши (хеви и електрик), фуджитсу, тошиба, дайкин......) и по-тиха машина от панасоника в клас до 2000лв мисля, че няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети последния пост на 12 страница. Там е дадена информация за всички видове климатици / производсво, качество/

http://www.vwclub.bg...70316&start=165

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия тояги ..мидея,панасоник,нео, ....и т.н. Всичко това е посредствено и зимата само имитират дейност. А по въпроса колко да е голям,е малко като двигателя на колата. Мощния може да харчи и малко и ще работи без да се озори на големите студове,докато малкия има да се набира за да вдигне мощност. Аз сложих 24-ка на 33кв.м. и тока ми не мина 130лв. в това число,крушки,телевизори,компютри,външни осветления(само външаната лампа е 400 W). Така че вземи си 12-ка... а ако има добра оферта и 14-ка.

Дайкин

Митсубиши

Фуджи

хаиер

Всичко останало ще те дразни в последствие и някой ден ще го хвърлиш през терасата :rotcol:/>

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2007 г. имам 2 броя Фуджитсу. - никога никакви проблеми. Отоплявам се с тях и ми идва по-евтино отколкото на дърва защото имам опит и по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия тояги ..мидея,панасоник,нео, ....и т.н. Всичко това е посредствено и зимата само имитират дейност. А по въпроса колко да е голям,е малко като двигателя на колата. Мощния може да харчи и малко и ще работи без да се озори на големите студове,докато малкия има да се набира за да вдигне мощност. Аз сложих 24-ка на 33кв.м. и тока ми не мина 130лв. в това число,крушки,телевизори,компютри,външни осветления(само външаната лампа е 400 W). Така че вземи си 12-ка... а ако има добра оферта и 14-ка.

Дайкин

Митсубиши

Фуджи

хаиер

Всичко останало ще те дразни в последствие и някой ден ще го хвърлиш през терасата :rotcol:/>/>

Точно същото мисля и аз, само от тези хаиер нямам впечатления, но мидеа и подобните никога! Тия неща зимата не могат да стоплят и 10кв стая, чувал съм че има евтини модели които вършат работа ама как един не съм видял още незнам. А за примитивното управление където всяка една операция лъха на китайска недомислица просто нямам думи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хаиера "DC inverter" е добра за парите си. Примерно 24-ка на митсубиши струва 2700лв, а хаиера е 1600лв. Може би в малките 12-ки,14-ки не си струва толкова,защото разликата е под 100 лв. Аз съм доволен,зимата магазина ми беше супер топъл и сметката беше 130-140 лв. На предния ми магазин бях с една мидея и толкова пуфкане не бях виждал през живота си :hilezh:/>/> А стане -10 градуса и почваше...пуф-паф -пуф-паф през 15 мин. :wall:/>/> и под 180 лв не паднах. А магазина беше и по-малък и умирах от студ. Разликата е да караш опел и после да седнеш в С8 :wall:/>/>

А колегата в Стара Загора ще бере ядове. Той в момента пише че е с панасоник,така че няма какво да му мисли.

Дайкин -Митсубиши :zustimm:/>/>

А и на брат ми най-добрия му приятел имат много голям сервиз за климатици от 20 години. И те монтират само тези две марки,вие си правете изводи защо.

Ето и един много добър модел. За такива неща не трябва да се правят компромиси,за да не купувате втори след една-две години.

Реф. №: 94

Марка: Климатици MITSUBISHI ELECTRIC

Модел: MSZ/MUZ-GE25VA

Категория: Инвертори

Охлаждане: 1,1-2,5-3,5 kW / конс. 0,545 kW

Отопление: 1,3-3,2-4,5 kW / конс. 0,700 kW

COP: 4,57 клас А/А

Квадратура: 12-22 кв.м

Цена: 1549 лв.

Нова Цена: 1299 лв.

Изтегли файл: Каталог климатици Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-GE25VA

Изтегли файл: Ръководство за употреба климатик Mitsubishi electric MUZ/MSZ GE25VA

GE инвертора сменя модела GC, като е по-тих, с по-висок СОР, повишена отоплителна мощност и по-големи топлообменници.

С СОР 4,57 модела се нарежда сред най-добрите машини в своя клас

Ето точно в КОПА(енергийната ефективнос) се крие ключът за палатката. НАпример: една духалка харчи 2000 W и отдва топлина 2000W ,а всеки знае колко топли една духалка :hilezh:

А тук за 2000W отдава 9140 W .При положение че за 24 часа климатика харчи 20-25 кв ... :flehan:

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За около 800 лв. трудно ще се намери нещо, което да отговаря на изискванията "нещо изпитано което не създава проблеми и да не вдига шум "

Вариантите според мен са следните.

1. Запавзаш предвидения бюджет и се оглеждаш за инверторен климатик втора употреба "хиперинвертор" :hilezh: .

2. Запавзаш бюджета и се оглеждаш за On/Off климатик, за който има добри отзиви.

3. Вдигаш бюджета и изибираш между Mitsubishi MSZ-GE25VA / MSZ-SF25VA, DAIKIN FTXS20 - FTXS25 или Toshiba RAS-107, Fujitsu/Genera;/Fuji ASYG-9lec.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За около 800 лв. трудно ще се намери нещо, което да отговаря на изискванията "нещо изпитано което не създава проблеми и да не вдига шум "

Вариантите според мен са следните.

1. Запавзаш предвидения бюджет и се оглеждаш за инверторен климатик втора употреба "хиперинвертор" :hilezh:/> .

2. Запавзаш бюджета и се оглеждаш за On/Off климатик, за който има добри отзиви.

3. Вдигаш бюджета и изибираш между Mitsubishi MSZ-GE25VA / MSZ-SF25VA, DAIKIN FTXS20 - FTXS25 или Toshiba RAS-107, Fujitsu/Genera;/Fuji ASYG-9lec.

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...