Jump to content

Audi A3 1,9 проблем с таблото


SOLEX

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с уреда за горивото на Ауди А3 1.9TDI 131 коня. Показва си каквото иска ту покаже че има нафта ту покаже че няма...НЯкой може ли да ми каже каде да търся проблема? Закачахме я на VAGcom показа електронна клема 30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой град си? Ако си близо до Стара Загора или ми изпратиш таблото мисля, че ще може да реша проблема ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От Благоевград съм ако мислиш,че може да го оправиш пиши ми на ЛС. :zustimm:/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем с уреда за горивото на Ауди А3 1.9TDI 131 коня. Показва си каквото иска ту покаже че има нафта ту покаже че няма...НЯкой може ли да ми каже каде да търся проблема? Закачахме я на VAGcom показа електронна клема 30

а ако случайно си си сложил евтин китайски ксенон махни го и ще се оправи/подлудяват компа/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

като купих моята колат правеше проблем само с уреда за горивото. След това се развали тотално цялото табло, въпреки опитите да бъде поправено.

Излекувах го с ново табло VDO от ес3-ка.

Може това да си го караш спокойно докато не се скапе съвсем, и тогава да го смениш.

По принцип на повечето тройки се слагат едни френски табла jaeger които правят проблем и са леко боклучиви.

Ако ще го сменяш, търси на марката VDO. Дизелово фейслифтово табло се намира много трудно / за преди фейса има много/ и може да сложиш и от бензинова кола от същите години, като някой трява да ти го обучи.

На мен ми го направи колегата toshkov81 от Пазарджик и вече 6 месеца няма никакъв проблем.

Успех

Редактирано от Шуши
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,преди живеех доста дълго в Благоевград и съм на ясно със сервизите,ако искаш можеш да отидеш в квартал "грамада" след Ж.П. линията в дясно надоло след завоя само направо около 400,500 метра от ляво се пада човека(жичкаджия) един от свестните във града!Можеш да му споделиш проблема си,човекът разбира доста и си върши работата качествено,успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги!Да се запиша и аз с проблем в таблото!От седмица имам А3 1,9 TDI 110 коня,2001 г. От 2-3 дни сутрин като дам контакт,виждам че,часовника и датата са неточни,стрелката на оборотомера подскача нагоре-надолу,нулирал се е и малкия километраж.Карам се я така и след известно време влиза в норми!Днес обаче стрелката на оборотомера взе да отчита 4-5000 оборота ,а колата си върви много спокойно!?Изгасих я и стрелката остана на 3000 оборота?Някаква идея какво може да и е ?И при кого да я закарам да я погледне,от Пловдив съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето го оправих при един човечец в София. Прочетох за него във форума. Ако някой има инерес да ми пише, ще му дам кординати. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,след близо седмица наблюдения какво установих!Проблема с таблото е само сутрин на студен двигател,след 10 мин работа всичко се оправя(оборотомер,скорост,гориво и спира гадното примигване и на климатроника)!На по-късен етап обаче(доста загрял автомобил,на 90 градуса де,но след 2-3 часа постоянно шофиране) ,оборотомера ,само той,прави пак номера.На свободна показва , 1500-1600 оборота,съответно на всяка предавка качва много нагоре,а колата си е ок!Та никой ли не знае майстор в Пловдив,може и да имам късмет,да не съм за смяна на таблото :–)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги!Таблото съвсем отказа вече,не се движат стрелките на оборотомера и скоростта,на горивото и температурата отчита грешно!Обърнах света за друго табло,оказа се мисия невъзможна,за това мисля да го ремонтирам,и колкото изкара!Въпросът ми е да ми препоръчате човек или сервиз в Пловдив,защото аз съм в пълно неведение?Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Моето го оправих при един човечец в София. Прочетох за него във форума. Ако някой има инерес да ми пише, ще му дам кординати. Поздрави!

Здравей колега,имаш ли още координатите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравеите колеги аз имам ауди а3 1.8 бензин 125 коня 96 г. имам сащия проблем на мен не ми работи километража и по някога температурата и бензина всичко друго е ок от какво може да е ще сам ви благодарен ако някои помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес си взех колата от Сервиз Слави в Пловдив!Браво на момъка,таблото е 6!Чип в таблото е сменял и незнам си там още какво,както и да е,повече от доволен съм!От половин година търсех табло или майстор да отремонтира моето,късмет че ме насочиха към него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Колеги колата е Ауди А3 8L.  Проблема е следния стрелката на оборотите на таблото не ми се вдига повече от 1.8 оборота и като подам газ след като е запаля и падат оборотите  рязко надолу. Може ли информация за добър майстор! От Пловдив съм ! 

Редактирано от ssttuunnii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...