Jump to content

Въпрос за А8 4.2 бензин


Recommended Posts

Абе колко трябва да е нагъл човек , да каже че А-8 харчи 10-15л градско газ...е аз шматка ли съм бе , та карам кирлив Ситроен Ксантия 1.8 и харчи 15л ... или пък омразното АСЕ , то също "мечтае" да харчи 15л...баси хората...

...имах за кратко БМВ 740 (мотора е 4.4 , за тези които не знаят) 99г стептроник некъф...е на екрана постоянно пишеше около "26"...бензин , а не е куатро и не е 300 и кусур коня...е за това сега го нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо говора че разхода е на бензин -не съм привърженик на газта, реален разход колонка 100км-колконка

а това на бмв-то дето ти го пише ,ако върваш на борда си пич

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-15 разход градско... :zustimm: вярно си оптимист колега ... моя кош като го докосвам педала харчи 18-20 градско бензин а газ почва от 19 :)) интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каталожни данни:

градско-19,5 л/100км

извънргадско-9,1 л/100км.

Тези ги разправяй на някой друг,карам най-малкия шестак,предно,ръчка.Градско под 15 не съм го свалял,по каталог го дават 13,5,смятам,че всеки може да си направи сам сметката и да реши на кого да вярва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо говора че разхода е на бензин -не съм привърженик на газта, реален разход колонка 100км-колконка

а това на бмв-то дето ти го пише ,ако върваш на борда си пич

В кой град колега ти дава 15 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на "бай пешо" от другия блок,колата му харчи 10-12 л. градско :hilezh:/> НЯМА такъв филм. Един мой близък приятел преди година си купи точно такава. Колата беше много запазена,гледана с пари и любов. Амиии,за една година му излезе над 20 000 лв,а я купи за 9 000 лв. :gruebel:/> И това при положение че кутията и мотора са наред. Извънгардско под 13 нема никакъв шанс. Градско 20 си ги лапа,като стой та гледай. Отделно за цяла зима,тази кола престоя над три месеца в сервиза :gruebel:/> То не бяха... някакъв силов кабел,който се протрил от гумата,виско на перката,вентилатор на парното...единия път "роди" на пътя и ремонта излезе 3500 :blink:/> Гумите много лесно се пукат по нашите невероятни пътища... и т.н ..и т.н :gruebel:/>

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бре аз го имам,долу в гаража е , не ви казвам на комшията или на еди кой си.Като ваште кенефи харчат моя се държи прилично . Като не верваш идваш ,сипваш и те возя.Така виждаш, но преди това слагаме и залог.Да има тръпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега относно автомата не трябва да има никакви удари при превключването всичко трябва да е ,,мазно,,провери маслото на кутията.За разход под 20 газ за София е немислимо с този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо говора че разхода е на бензин -не съм привърженик на газта, реален разход колонка 100км-колконка

а това на бмв-то дето ти го пише ,ако върваш на борда си пич

Викаш гори от 10 до 15/100 градско ? :stupid:/>

Твойта ще да е няква нова модификация..... кажи речи колкото 1.8Т..... :hilezh:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бре аз го имам,долу в гаража е , не ви казвам на комшията или на еди кой си.Като ваште кенефи харчат моя се държи прилично . Като не верваш идваш ,сипваш и те возя.Така виждаш, но преди това слагаме и залог.Да има тръпка.

Колега незнам кво имаш и къде го караш но ти дава 4-5литра под заводския разход което е невъзможно освен ако маршрута ти не е по дълги булеварди без задръстване ако искаш вземи си пари и ела аз ще ти кажа къв ще е маршрута да видиш какво е градско каране!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега относно автомата не трябва да има никакви удари при превключването всичко трябва да е ,,мазно,,

Това мога да го оспоря - без абсолютно никакви симптоми, удари, ритане и т.н. докато си ускорявах плавно по околовръстното и смени на 4та или 5та (вече не помня) си каза хряс, щрак, прас, ритна здраво... = 2500лв.!

Автоматик на години и километри за мен вече не си е работа (освен ако не е ремонтиран и то качествено с гаранция примерно 50000км)!

А за разхода... 10-15 градско... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубав ти е въпроса ! Ами на мен маршрута ми е от 25км в посока 16-17км са ми по околовръстното , но хващам и Лозен-Младост тясното ,другото ми е черни връх или България до центъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее с тва трябваше да почнеш!!! Аз карам по задръствания и къси разстояния и ми дава около 24л. Иначе извънградско зависимост скороста от 10 до към 13 не включвам ако се движа с над 200!!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз ако може малко в страни от темата, всички D2 ки ли са толкова тясни отпред и толкова ужасно не завиват? А дръжките на вратите ми се падат след лакътя някъде, пресягам се с дясната ръка като слизам! Sending in motion! Tapatalk!

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би пасажерската седалка да е много напред или много назад? Или ти за шофьорското място казваш?

Е тясно... виж каква масивна централна конзола имат, два подлакътника, тунел пред тях... сериозна работа са.

От големите коли като че ли най-завиват МВ. Е-класата например е по-маневрена от моята, а е бая по-голям хамбар.

Като стана въпрос за разход... Навремето един си взе западна кола - опел вектра 2.0 от първите. Вика много върви и много малко гори - наполовина на жигулата, а върви 10 пъти повече. След време едни му викат - еййй, айде да идем до София (примерно), даваме ти 30 лева за бензин (за 320 км. отиване и връщане). А онзи вика - бе бегай оттука бе, т`ва гори бе. Пеесе леа :hilezh:/>

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофьорската седалка много малко се изтегля назад, което ме дразни, коленете са ми почти свити и опряни в таблото. Отделно дръжката за вратата и по-специално копчето за заключване е направо някъде далеч зад лакътя ми, като цяло ми теснее отпред. И радиуса на завой, в сравнение с този на А6 С4 е направо пренебрежимо незабележим. С4 ката завива в пъти повече.

Иначе возията на D2 като купе е приятна, дава усещане за спокойствие, не подскача по неравности и плавно преминава през трапове до два пръста с 235 55 17. По-дълбоки дупки се усещат с поклащане, но не и с онова неприятно тупкане и твърдо и остро разтрисане, както при С4.

Други впечатления за момента не разполагам, малко са ми километрите. :hilezh:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ваште кенефи харчат моя се държи прилично . Като не верваш идваш ,сипваш и те возя.

Колега, фантазий можем да си гледаме и по телевизията, не ни се слушат отново старите нови легенди за разход на 4.2 (било то на газ или бензин) в рамките на 10л/100км градско. Винаги ми е било чудно за баламите от "Инглощад" който всъщност са измисли колата, КАК не успяха заводски да я докарат до този разход? ... Извън града колата е с подобен разход, но дори тогава той пак е при различни показатели на скоростта (пак обявени от шматките в "Инглощад"). Разбираме, че си харесваш колата но все пак приеми, че доста хора карат подобни коли и знаят през 100км колко гориво сипват ;) И тук все пак сме нормални интелигентни хора, няма смисъл от силни думи като "ваште кенефи" :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о.к. не бях прав ,то и мойта като вашите.Все тая за разхода,важното е да те кефи и да си доволен.Аз просто споделих за разхода , все пак не е малък мотора и не са му малко конете , както колегата каза има значение и от градското , дали в централна градска част дето сумати време седиш по задръствания , дали по не градска част с малко спирания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...