Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Точно така. Не максималната скорост е важна , а именно ускорението. Жалко че не е халдекс. Щеше да е перфе тогава. Но пак си мисля че турбото и чипа са по глезотийка за бензинките. Тези дизелчета са малко не на място.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Идва зимата - а аз се сдобих със кожен салон който има издуване и подгрев. Обаче моят оригинален салон няма нито една от тези гъзарийки и съответно климатроника няма копчета за подгрев. Въпроса ми е - колко е сложно смяната на самата конзола и има ли някоя тема където е описан целият процес? Колата е a3 8p 2008 и отдолу прикачам снимки на оригиналният климатроник и този който искам да сложа на аудито. 

 

nov.jpg

star.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма го никъде описвано тук. Не е сложно, но си е доволно хамалогия. На Васко тази процедура му я направих за около 6 часа по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно, че си постнал фейслифтов климатроник, който няма да работи коректно ако колата ти е по-стара от 06.07 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте!


Изчетох повечето(всички) теми за монтиране на автопилот на A3 8p, но очевидно при face-a нещата са малко по-различни.

Имам a3 2009 година, което е базов модел.

Без мултиволан, автопилот, дори фис. (виждам само външната температура на таблото)

Имам нужда от монтиране на автопилот - разбрах, че ми е нужно лостчето, кората под волана (която може да бъде срязана) и евентуално модул за мултиволан.

 

Също така - какъв номер трябва да бъде този модул ? Евентуално искам да имам опцията след време да сложа мултиволан.

Т.е. би било добре модулът да е по-висока версия (която поддръжка автопилот и мултиволан)

Обмислям да купя всичко от кола на части, 2ра употреба.


Забелязах, че лостчетата се делят на 2 вида - преди и след фейслифта. Тези след фейслифта могат да бъдат няколко различни номера.

Всеки един номер ли ми върши работа, стига да е за кола след фейс? Намирам оферти за 100лв само за лостчето (2ра употреба)

Един продавач ме уверяваше, че щом е от новия модел - става! (независимо от номера)

 

След всичко ще е нужно и кодиране. Аз нямам фис, ще се вижда ли зададената скорост някъде по таблото?

Моето показва единствено външната температура.

 

Ще стане ли по следния начин - отварям първата кола на части в мобиле, която е фейсова. Казвам на човека да ми изпрати модула, лостчето и кората под волана.

Монтираме на моята кола, кодиране и всичко тръгва? Или не е точно както си го представям.

 

Ако някой от вас е запознат, ще се радвам на малко помощ.
Благодаря предварително!

Редактирано от Embolado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж някой с VCDS да ти закачи колата и запишете номера на модула на волана, след това го дай тук.

При фейслифт-а има 2 вида лостчета за темпомат, ако е от най-най първите е доста вероятно да е със старите лостчета и модули.

Като пуснеш дългите лостчето остава ли напред или се връща в изходна позиция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Embolado, на 99% съм сигурен, че модулът ти поддържа темпомат. При фейслифт, когато колата НЕ е с мултиволан, стандартно поставят модул 1K0953549AH. Но, най-чисто е първо да се прочете колата, за да се убедиш в истинноста на твърдението ми. Ако си в София и региона, заповядай да ти прочета колата и да ти кажа със сигурност. Принципно имам при мен и оригинален нов "retrofit kit" за темпомат. Той включва нови лостче и кора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

Някой да е слагал афтърмаркет парктроник на А3 8Р 2005 спортбек?

Интересува ме, от къде може най-лесно да се хване ток за задните светлини, или трябва задължително от към капака, тъй като светлините за задна се на капака.

Благодаря на отзовалите се.8d1a99f0c895d39cb7e483d468df7c25.jpg37df1a11fe4124f5537a5998a2f197d1.jpgd1903c0f0e62df61109a9fb4eec68eca.jpg

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.11.2018 г. at 11:18, bsdnikolov написа:

@Embolado, на 99% съм сигурен, че модулът ти поддържа темпомат. При фейслифт, когато колата НЕ е с мултиволан, стандартно поставят модул 1K0953549AH. Но, най-чисто е първо да се прочете колата, за да се убедиш в истинноста на твърдението ми. Ако си в София и региона, заповядай да ти прочета колата и да ти кажа със сигурност. Принципно имам при мен и оригинален нов "retrofit kit" за темпомат. Той включва нови лостче и кора.


Аз съм от Велико Търново, доста далеко сме един от друг за жалост.

 

Все още не съм намерил кой да прочете колата, за да видим номера на този модул под волана.

Но имам друг въпрос - мога ли да звънна на първата обява за такава фейсова а3-ка с автопилот и да искам лостчето + кората отдолу?

Идеята ми е, че дори и фейсовите лостчета са няколко вида. Преди време бях говорил с един пич и каза, че всички стават - важното е да са от новия модел (фейс кола)

Новия модел се познавал, че лостчето не щраква напред, когато си на дълги.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колета, преди да се втурнеш в покупка на лостчета и кори, задължително намери човек с VCDS и провери VAG номерът на steering wheel модулът! Аз може да съм на 99% сигурен, но винаги остава 1% възможност да си с голфов модул, който е най-ниския клас.

 

А сега на питането ти за лостчетата. На кратко, те са 4. Първите 3 са напълно взаимозаменяеми и се различават само и единствено по външен дизаин, а 4-тото е абсолютно идентично на външен дизаин като третото, но в позиция дълги не задържа.

 

1.

s-l1600.jpg

8P0 953 513 - поставя се на най-първите 8Р-та (тези, които не са с цялата решетка). Основният му отличителен белег е доста по-дългото лостче на темпомата и по квадратния лост за мигачите. Отличава се също и по дизаина на надписите.

 

2.

a6eeb00d-c54b-4139-b3c7-f3ba429add9e.jpg

8P0 953 513 B - поставя се на 8P произведени от  ~ 5-ти месец на 2005-та година, до  фейслифта на 8Р. Тук вече лостчето за темпомат и скъсено, а лостчето за мигачи е по заоблено и трапецовидно. Направена е минимална корекция и в дизаина на надписите на лостчето за мигачи.

 

3.

0.jpg

8P0 953 513 D - поставя се на фейслифтовите 8P, произвеждани до 25.05.2009 година. Физически лостчето е абсолютно идентично като предното, единствено е променен отново дизаина на надписите.

 

4. 8P0 953 513 F - поставя се на фейслифтовите 8P, произвеждани след 25.05.2009 година. Лостчето външно е абсолютно същото като предното, но функционално променено. Тук вече, позиция дълги не задържа, а лостчето се връща само в средна позиция.

 

 

Преди 3 часа, Embolado написа:

Но имам друг въпрос - мога ли да звънна на първата обява за такава фейсова а3-ка с автопилот и да искам лостчето + кората отдолу?

Никой не те спира да звъниш на която искаш обява. Но, преди това прочети колата и кажи с кой номер модул си. Тогава е определящо за въпроса дали поддържаш и ако за, какво лостче ти трябва!

 

P.S.

Както написах и в предния пост, имам нови кора и лостче 8P0 953 513 D (150 лева им търся). Ако този комплект ти е необходим, може да сравниш с цената на втора употреба от обявите и да прецениш. А ако беше в София и региона, като бонус щях да ти ги монтирам и активирам.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!


Благодаря ти за изчерпателното обяснение! 

 

Моето лостче, вероятно е това - 8P0 953 513 F 
Именно защото колата ми е Production date 2009-06-05. 

И лостчето не задържа в позиция на дълги - връща се като с пружинка.
Само го чуквам напред, дългите се включват, а лоста се връща в начална позиция. 

 

Тази седмица, ще се опитам да прочетем колата, за да знам точният номер на модула под волана.

 

Поздрави!




 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

1k0953549db - това е номера на steering wheel modul-a.

Мисля, че се води mid line.

 

Можете ли да ми кажете - какво поддържа този модул? Ако не греша - автопилот и борд компютър, но без мултиволан.

Прав ли съм? На мен мулти волан за момента не ми е нужен, така или иначе...

 

Долу в прикаченият файл е снимка на моето табло, така изглежда в момента.

Ако си купя лостче за борд компютър - ще може ли да се активира. Т.е. таблото ми поддържа ли борд комюпър?

 

Благодаря предварително!

 

48088868_127178698198615_4867046112214646784_n.jpg

48270596_872847349773000_9184917407947292672_n.jpg

Редактирано от Embolado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Embolado написа:

1k0953549db - това е номера на steering wheel modul-a.

Мисля, че се води mid line.

 

Можете ли да ми кажете - какво поддържа този модул? Ако не греша - автопилот и борд компютър, но без мултиволан.

Прав ли съм? 

Да, прав си. Поддържа темпомат и борд.

 

преди 22 минути, Embolado написа:

в прикаченият файл е снимка на моето табло, така изглежда в момента.

Ако си купя лостче за борд компютър - ще може ли да се активира. Т.е. таблото ми поддържа ли борд комюпър?

Да, без проблем се активира борд компютър. Таблото ти е с борд заради автоматичната скоростна кутия и ти трябва само лостче и активиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bsdnikolov

 

Точно твоят отговор чаках!

 

Колата ми е ръчка - 5 скорости. Но това предполагам не е от значение в случая.

Значи търся лост за круиз контрол -  "  8P0 953 513 F - поставя се на фейслифтовите 8P, произвеждани след 25.05.2009 година. Лостчето външно е абсолютно същото като предното, но функционално променено. Тук вече, позиция дълги не задържа, а лостчето се връща само в средна позиция. "  

 

А лостчета за борда - какъв номер трябва да бъде? Има ли значение, имат ли разлики?

 

А кога е нужен Slip ring модул? Кога се налага смяната му?

Огромно благодаря! 

 

 

Редактирано от Embolado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Здравейте , и аз се включвам в темата с въпрос автомобила ми е 8PA 2006 искам да монтирам круиз контрол , номера на steering controller-a ми е 1К0953549AH, който по изчетеното до тук поддържа круиз. Въпроса е че си поръчах от колега лоста  който уж е от спортбек същата година с моята, но номера му е  8P0 953 513 .Въпросът ми е съвместими ли са , или няма да се получи? Благодаря!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвместими са, но лоста, който си купил е за първите 8P-та с 2-те решетки и е с различна форма и символи от тези, които се слагат на Sportback-a, ще седи грозно, но ще работи :).

@Embolado, имам чисто ново лостче за facelift 8P, пиши ако имаш интерес :).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Embolado написа:

Значи търся лост за круиз контрол -  "  8P0 953 513 F - поставя се на фейслифтовите 8P, произвеждани след 25.05.2009 година. Лостчето външно е абсолютно същото като предното, но функционално променено. Тук вече, позиция дълги не задържа, а лостчето се връща само в средна позиция. "  

:zustimm:

 

Преди 14 часа, Embolado написа:

А лостчета за борда - какъв номер трябва да бъде? Има ли значение, имат ли разлики?

Лостчето, което ще ти свърши работа е с номера 8P0 953 519 A или 8P0 953 519 E. Разликата между двете е единствено визуална (в шарките) и са взаимо заменяеми. Тоест, слагаш това, което по ти кефи на външен вид. Внимавай да не ти продадат лостче с номер  8P0 953 519 C или  8P0 953 519 G, защото те изглеждат по абсолютно същия начин като нужните ти, но нямат позиция задна чистачка (от Audi TT са).

 

 Ето как изглеждат двете лостчета на външен вид:

8P0 953 519 A:

IMG_170171_1214738.JPG.jpg

 

 

8P0 953 519 E:

56056-DSCN6782.jpg

Преди 15 часа, Embolado написа:

А кога е нужен Slip ring модул? Кога се налага смяната му?

Когато сменяш "steering wheel" модул на А3 с малката решетка, към модул от А3 с голямата решетка. При теб, такава смяна няма да ти се налага, дори и да решиш да си сможиш "steering wheel" модул с поддръжка на мулти-волан (8P0 953 549 K).

 

 

Преди 12 часа, plamen 73 написа:

моето Ку няма автопилот 

модула е с номер 4F0 953 549 A 

дали потдържа  екстрата  3.0 Д  2007 год

Да поддържа Cruise control. Нужен ти е лост с номер 4E0 953 521 или 4E0 953 521 B. Лостчетата са еднакви, но с различни шарки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Крушките на халогените H11 ли са?

Искам да ги заменя, защото моите са жълти, оригинални.

Facelift 2009

 

Благодаря!

IMG_20181217_000925.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...