Jump to content

A3 Sportback 2.0 TFSI


Recommended Posts

Здравейте,

търся си нова кола и ми се иска да си взема А3 Sportback 2.0 TFSI (200к.с.).

Бюджет: до 20к

Дали съм на прав път (искам средно голяма пъргава кола бензин, която да ми харесва визуално)? Не разбирам много от техническата част на автомобилите :)/> Търсенето ми достигна до тези 3 обяви:

http://www.cars.bg/c166009

http://www.cars.bg/c162292

http://www.cars.bg/c108635

Дали за тези пари има по-добър модел или съм на прав път? Какво мислите за обявите?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако нацелиш читава ще си адски доволен. А ако не нацелиш, ще хвърлиш некви пари и пак ще си доволен... после. :D

Много приятна кола е с този мотор.

Относно обявите, не мога нищо да ти кажа, не ми е силата да оценявам кола по снимка, ама тук има колеги дет са експерти по снимково оценяване и вероятно ще се включат.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Швейцарските са нож с две остриета, виждам две са ти оферта ( първата и тя е с бленда за малък номер и квадро, вероятно и тя от там някъде ), тези които са от градове близо до границата с Италия са евтини и със съответното качество или липса на такова, гледай да са от кантон близо до Германия/Австрия, тама са ток и жица, но и цената ми се струва няма да е тази. За километрите ги проверявай преди сделка в Порше, по номера на рамата, но и за трите не храни големи надежди за реален пробег, по тоя път съм минал :hilezh:/> .

Иначе автомобилът е чук от всякъде, ако случиш на поддържан екземпляр ще останеш доволен!

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

Проблемът е, че не мога да преценя дали даден екземпляр е читав и ще ми трябва помощ. Искам да индентифицирам добри кандидати и да намеря човек, който да ми помогне с преценката на автомобила на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си от София иди и виж тая http://www.mobile.bg/11365585466713246 нищо че ти е над бюджета ще спестиш, от данъци, регистрация и каско, а и ще свали от цената убеден съм, като идеш с парите.

Тая също не е лошо да врътнеш едно телефонче, да питаш къв и е мотора http://www.mobile.bg/11366047390397779

Тая е уникално изпълнение и заслужава да и обърнеш внимание, нищо че е с по големия мотор http://www.mobile.bg/11353267026090286

Успех с избора. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c162292

тази определено ми харесва поне визиуално :zustimm:/>/>

http://www.cars.bg/c166009 - тази определено не мога да повярвам че е на тия км а и оборудването в сравнение с първата която ти постнах :gruebel:/>/>

абе определено от трите http://www.cars.bg/c162292 това на снимка ми изглежда по апетитно

иначе от двигатела съм много доволен :rolleyes:/>/> карам си я вече година сега ще сменям масло и за 14 000 км нищо не пипам

бърз без турбо дупка похарчва масълце но според мен не е болка за 15к -литър

съвета ми е да чуеш как работи на място.. трябва да е тиха и да не се чуват шумове

Редактирано от stodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо,

благодаря за линковете. Чисто визуално Пловдивската много ми харесва, въпреки че (автоматично без конкретна причина) не вярвам да е на 100000 км.

Моля, ако някой има коментари към всички обяви в тази тема, да сподели мнението си.

Stodi,

блогодаря за съветите. Доколкото разбирам, смяташ, че тази кола си струва да се види (с някой, който разбира и може да ме ориентира на място)?

Редактирано от audifan1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варненската имаше тема за нея така и никой не поиска да я погледне, не знам поради каква причина, но колата със сигурност не е била с десен волан, както се твърдеше http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=140631&st=20

Ами в Пловдив мисля има достатъчно сервизи , за да я погледнат и да ти кажат накъде е с километрите едва ли има по натоварена А3-ка в България откъм екстри от тази пловдивската.

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно човек на какво набляга. Ако двигателят е първият и последен приоритет (познавам много такива хора!) - тогава очевидно няма какво да гледаме снимки - важна е диагностиката на мотора и разбира се до колко има сигурност или несигурност за реалните километри.

Ако обаче двигателят е само едно от условията, то аз виждам доста неща, които лично на мен не ми допадат и в 3-те обяви. Но и тук нещата опират до вкус.

Например джантите на последната за мен са no-go. Липса на мултифункционален волан - предпочитам това пред кожен салон! Допълнителни лепенки и ламаринки слагани тук и там лично мен ме отблъскват, защото ми става ясно що за човек е карал колата и как.

Отделно за мен възрастта и километрите на една кола са силна причина за компромис (до известна степен) с двигателя! Предпочитам по-нова (като възраст и километри) и по-запазена кола, пред 10-15 годишен тараляшник ама да е 300 коня... образно. Но и тук хората са различни. Имам познат, който на времето за малко да купи полуизгнило БМВ, което беше в окаяно състояние, ама било с двигателя дето той си искал.... :gruebel: Хора всякакви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Дефинирай градско за да няма "митове и легенди". Щото София не е Севлиево :icon_idea:

2. Дефинирай колко километрова отсечка, от кой къде до къде и по кое време на годината, седмицата и денонощието. Щото трафика в Понеделник в 8 е един, а на 27ми Декември в 10 вечерта съвсем друг. А разходът за отсечка от 3 километра в центъра е един, а за пълно кръгче по околовръстното - съвсем друг.

3. Дефинирай стил на шофиране. Щото моя крак може да е доста по-лек от твоя, а на Гошо още по-тежък.

С горното искам да кажа, че градски разход като понятие НЕ съществува!!! Променливите са десетки, ако не и стотици!

Извънградски разход (шосе или смесен шосе/магистрала) дава много по-добър ориентир!

От собствен опит макар и не с този мотор - една и съща отсечка при приблизително едни и същи условия може да даде разлика от литър и половина и повече среден разход в зависимост само от стила на шофиране... какво да говорим когато още променливи влязат в уравнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че както София не е Севлиево, така в Севлиево ще дава по-голям разход, защото тъпата кола докато загрее в Севлиево и вече трябва да я гасиш, защото от единия край, до другия край на града едва ли има повече от 5 километра по-най дългия път, а първоначалния разход на студен мотор пали гаси през един - два километра е убийствен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че Севлиево непременно значи по-нисък разход - това зависи от всички други променливи :) Просто Севлиево не е София и не може да се сравнява "градски" разход между двете. Точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonland,

както писах: искам средно голяма пъргава кола бензин, която да ми харесва визуално. Иначе не разбирам от техническата част и мразя да се занимавам с нея т.е. предпочитам кола, която да не ме занимава с излишни проблеми. Сядам и карам, пълен технически инвалид. Екстрите са добре дошли, но не са задължителни.

Иначе визуално, джантите са ми важни като че ли: варненката и пловдивчанката определно ми харесват визуално. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всичките тези философски разсъждения, да бяхте написали поне колко ви е средния разход градско, да речем лятото и зимата и долу -горе по какъв маршрут. Отделно си има и показание със средна скорост с която са изминати, не е толкова сложно да се напише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ви кажа колко ми е на мен разхода а4 2,0тфси на предно в пловдив час пик ръчка....8 - 8,5л свалял съм до 7,5 но карайки вечер когато няма толкова движение

в София 11-12,5л колко е час пик не знам но си висях в задръствания доста <_<

абсолютно съгласен съм с колегата Moonland че всичко зависи от много фактори и странични явления :hilezh: като тежък и лек крак преднячка ли е автомат ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonland,

както писах: искам средно голяма пъргава кола бензин, която да ми харесва визуално. Иначе не разбирам от техническата част и мразя да се занимавам с нея т.е. предпочитам кола, която да не ме занимава с излишни проблеми. Сядам и карам, пълен технически инвалид. Екстрите са добре дошли, но не са задължителни.

В такъв случай бих се насочил с приоритет към по-нова кола на реални възможно по-малко километри, та била тя и с по-малък/маломощен двигател!

125 коня например малко ли ти се виждат за А3 купе? Защо не погледнеш едно по-ново 1.4 TFSI?

1.4 TFSI за А3 8PA ми се струва доста адекватна мощност, пъргавка благодарение и на турбото, относително нисък разход на гориво... Просто идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Дефинирай градско за да няма "митове и легенди". Щото София не е Севлиево :icon_idea:/>/>/>

2. Дефинирай колко километрова отсечка, от кой къде до къде и по кое време на годината, седмицата и денонощието. Щото трафика в Понеделник в 8 е един, а на 27ми Декември в 10 вечерта съвсем друг. А разходът за отсечка от 3 километра в центъра е един, а за пълно кръгче по околовръстното - съвсем друг.

3. Дефинирай стил на шофиране. Щото моя крак може да е доста по-лек от твоя, а на Гошо още по-тежък.

С горното искам да кажа, че градски разход като понятие НЕ съществува!!! Променливите са десетки, ако не и стотици!

Извънградски разход (шосе или смесен шосе/магистрала) дава много по-добър ориентир!

От собствен опит макар и не с този мотор - една и съща отсечка при приблизително едни и същи условия може да даде разлика от литър и половина и повече среден разход в зависимост само от стила на шофиране... какво да говорим когато още променливи влязат в уравнението.

И след като си изля мислите в есе само да те попитам няква информация даде ли или ми цитира някоя статия от списание ?

Щото отговор на въпрос не виждам.....

Съмнявам се да има човек във форума на който да не са му ясни тия работи

Има някои моменти в които ако нямаш конкретен отговор не е нужно да пишеш..... :zustimm:

11-14

:zustimm:/>/>

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече няколко колеги ме питат на лично за разхода.

Това са моите наблюдения:

Разход...

Градско (София натоварено) - 12-15л/100

Градско (вечер/събота-неделя) - 10/100

Извънградско (кротко) - 7-8/100

Магистрала - 9-11/100

Редактирано от Viper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4ТФСИ е пълен ташак от към динамика...Не виждам защо въобще се споменава.

С ниския разход на гориво също си в грешка , градско в София е 10/11 - т.е. с един два литра по-малко от 2.0ТФСИ.

Според мен не си заслужава да си вземе А3 с тоя мотор...

A3 ето още едно предложение - Американка , минуса и е че не е щаровица , иначе не изглежда лошо.

Аз също съм за 2.0Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Пловдивската пича държи едно нон-стопче и сутрин спирам за кафе при него , добре изглежда определено.

Мога да разпитам за нея ако някой я хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...