Jump to content

Ауди 80 Б4


Recommended Posts

Продават се ремонтни комплекти ;)

Не помня къде и как да ги намеря да ги видиш.

Владо беше постнал някъде в темата на Митака ама....метни око в темата му ;)

Ето изрових линка : http://www.ebay.de/itm/Audi-80-B4-V6-DE-S2-Cabrio-Coupe-Scheinwerfer-Ersatzhalter/360730076244?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D14393%26meid%3D998981004733306397%26pid%3D100011%26prg%3D7042%26rk%3D2%26rkt%3D5%26sd%3D180782386979%26

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Как са били сложени тия фарове като са карани до последно,при положение че нямат щипки?

Отдолу черната планка захваната направо към фара, отгоре направо с рапидка в основата на фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се ремонтни комплекти ;)

 

 

  Благодаря Васко. :)

 

Как са били сложени тия фарове като са карани до последно,при положение че нямат щипки?

 

 Колегата ми е изпратил въпросните планки за от долу. От горе фаровете са пробити направо с видии. С подложки между фаровете и ламарината отгоре.

 Той е отговорил преди мен. :)

Отдолу черната планка захваната направо към фара, отгоре направо с рапидка в основата на фара.

 

 Ще се опитам да ги направя по някакъв начин. 

 Също съм отворен да чуя и други варианти за ремонт. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си метална шина 1,5-2см широка,  3мм дебела и си направи планки от нея. Най добре е ако имаш здрав фар да ги огънеш по формата на старите. След това ги занитваш с по два поп нита /отвътре навън/ към корубата на фара. Захващането към колата може да стане със самонарезни винтове или с ламаринки с резби като тези на жабката. Воала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брагодаря на всички за идеите. Гладах всички варианти и ще преценя на място кое как. Най-вероятно ще творя някакви щипки от метал или пластмаса, по формата на старите фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко зачудване реших да разглобя фаровете нацяло и да изпратя всички рефлектори за рефреш... :)

 От форума разбрах, че доста хора са ги правили в Стрелча

 

  Има ли някъде другаде, където правят рефлектори освен там ?

 

В момента стигнах до тук: http://yefto.snimka.bg/automobiles/farove.798285.32389577   

  Докато направят рефлекторите ще мога да си направя щипките на спокойствие. Ще имам достъп и всички страни на корубата на фара.

 Благодаря и поздрави.

Редактирано от Yefto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз преди доста време си правих рефлекторите в Стрелча. Много съм доволен. Няма забележки и до днес. Коректни са. Много ми хареса, че като си получих рефлекторите обратно в кашончето имаше сложени бели къкавички, които да се използват при монтажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз преди доста време си правих рефлекторите в Стрелча. Много съм доволен. 

 

 

 

Пращай ги там не се чуди ;)

 

 Най-вероятно утре ще им се обадя, да попитам как стоят нещата и да ги пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте, някой да има представа от къде мога да си намеря уплътнения за фаровете? Търсих в интернет, но не успявам да намеря.

  Номера по етка е: 895 941 119В

  Или от какво евентуално може да се направят (заместят). 

 Благодаря.

 Докато чакам рефлекторите да дойдат от Стрелча реших да ремонтирам и освежа останалите неща до колкото мога, но уплътненията са в лошо състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах на колегите, но се оказа че тука в магазина в нашия град има такива оригинални уплътнения... :) 

 Направо ги взех:  

 032440599.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес пристигнаха и обновените рефлектори. Доволен съм за сега, дано да останат така по-дълго време.

 Пратили са ми бели ръкавички. Препоръчвам на всеки който реши да си прави рефлекторите или друго да ползва услугите на Еверт Лак.

 Сега  остава да намеря време да сглобя всичко и да ги монтирам. 

032514108-thumb.jpg?r=0

032514109-thumb.jpg?r=0

032514110-thumb.jpg?r=0

http://yefto.snimka.bg/automobiles/farove.798285.32514111'>032514111-thumb.jpg?r=0

 

Снимано е с телефон ...

Редактирано от Yefto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да сглобя фаровете и да ги монтирам. Остава да се напаснат по-добре, защото в тоя студ не ми се стоеше навън.... 

 Тези дни ще стане и това+ самата настройка на фаровете. Светят много криво в момента.   :)

 

 Само че има един проблем, след като са обновени рефлекторите и самата дупчица в която влиза крушката е станала по-малка....

 Обикновените крушки влизат, но ксеноновите не. Мерих обикновената с шублера и е 8мм , а ксеноновата е 8,8мм.

  В секцията за дългите ксеноновата влиза, Сега се колебая какво да правя. Дали да запиля малко с риск да се повреди рефлектора на лупата или да монтирам този ксенон на дългите, а за късите да търся друг. Евентуално ако намеря с малко по-тънка крушка.... ?

 

 Някой спречквал ли се е с подобно нещо?

  

Ето малко снимки как станаха фаровете:

 

032525513.jpg?r=0

 

032525514.jpg?r=0

 

032525515.jpg?r=0

 

032525516.jpg?r=0

Редактирано от Yefto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си оправил проблема с рефлекторите, не ти е нужен ксенон, а хубави халогенни крушки.

Опитай и ще си изненадан от резултата, казвам ти го от личен опит ( навремето на моето Coupe

правих същата процедура като теб, но взех и чисто нови стъкла ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е станала един път,рефлекторите страшно много ми харесват,проблема с ксеноновите крушки го имах и аз,не успях да се преборя с него,тъй като не ми се разваляше рефлектора и сложих халогенни крушки и пак съм доволен!
Само да те попитам извън темата за колко време станаха рефлекторите и какви пари ти излезе това удоволствие,може и на ЛС да ми отг.! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш лайняната пасаторска решетка на предния капак.

Слагаш ксенон на късите и халогенни крушки на дългите и колата става муцка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено съм за решетка с емблема

за фарките също съм съгласен щот и аз съм така и е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Проблема с ксенона е решен.

Днес ходих до магазина с шублера.... и се оказа, че има по тънки ксенонови крушки Н1.  Едните са 8,8мм , а другите 8,0мм......

 Оказаха се и по-скъпи.... 1 на цената на 2 от другите.... както и да е...

 Сега ми останаха другите Н1 и се колебая дали да не ги монтирам на дългите.

 За решетката- за сега ще стои така. Като се постопли имам план за цялостно боядисване, ако не излезе нещо друго. Тогава може да мисля и други промени по външния вид. Макар че не мисля да го променям много...

 Имаше една тема скоро за реплика на решетка от РС2. Може да се опитам да направя нещо подобно. :)

 

 Някои има ли представа дали инсталацията за регулиране на фаровете от А4-та ( 1.8Т 97г.) ще стане да се монтира на тези моторчета. Само копчето ми се струва че може да не стане добре, но ще намеря друго ако трябва.

 Някой може ли да ми даде малко жокери?

 

 Благодаря. :)

Редактирано от Yefto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон на дълги не се слага!

Освен ако не искаш да утрепеш някой и то ако загрее все пак!

Нали се сещаш,че като чукнеш лостчето и светлината идва след 8-10 секунди докато запали като хората.

А и Nqro си мисля ,че иронизира с ксенон навсякъде ,където може ,ама той да си каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се замислих за това, че докато запали.... Но няма ли да е както трябва, ако преправя кабелите от лостчето за фаровете. От 7-ми пин на 8-ми. За да може като пусна дългите, късите да продължат да светят?  :)  Може и да греша, но не е ли само първия път това бавно палене? 

 За момента ще карам с халогенни крушки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не иронизирам тоя път. препоръчвам му халогенки на дългите. :)
Имахме един модел ксенон с двоен баласт и там нещата ставаха малко по-бързо с паленето на дългите но при всички модели си губиш светлинния клаксон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...