Jump to content

Голям разход на гориво А 4 2004 1.9 tdi


rojko

Recommended Posts

Ще може ли някой да каже от къде е този висок разход на дизел Дават го градско -6 л Извън градско-4.5 л. При мен е 6 извън града 8 че и на горе в града .1.9 tdi 101 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 105
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

6 в града забрави да направиш. Постижим е само ако караш в малките часове на нощта из София и то само по големите булеварди. 8 си е съвсем нормален градски разход за кола с 1900 кубиков мотор и тегло над 1 тон.

Кола, достигаща си каталожните данни аз не знам да съществува. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви все пак за мненията .Защото като слушам някои голеги как се изхвърлят ...имам чувството че при мен е двойно по-вече разхода.Но и гумите сигурно си оказват влияние на разхода .Моите са 235 широки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода зависи от толкова много неща, че как се вика "бедна ти е фантазията", а и все пак няма да е лошо да кажеш какъв ти е стила на каране с колко хора пътуваш и т.н.

Редактирано от Freaky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре .Днес например съм навъртял около 180 километра с един приятел и то абсолютно по автобана без градско .Карах със скорост 100-120 км.ч.Даде ми среден разход -6 л.Сигурен съм че нещо не е наред но не знам за какво да се хвана.Вчера въртях само из града -Стара загора на 35км ми отчете -9 л среден разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, днес минах 180 км. по магистрала и извънградско и ми даде 9.3 разход, а не съм вдигал повече от 140 и то за кратко!

Мечтая си за твоя разход - наслаждавай му се!

Ако искаш по-нисък - виж тойота ярис ;)/> :P/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако спазвате ограниченията и карате с ниски обороти, без да настъпвате газта, един вид пенсионерско каране, спокойно може да свалите до 5,5 извън града, и до към 6,5 в града, не по-малко. Но това само при много спокойно шофиране. Обаче понастъпвате ли си педала, разхода скача, особено градско. Моята е с AFN мотор и при спокойно шофиране го докарвам споменатия разход, но по-често градското ми е към 7, в зимните и студени дни над 9,5. Извън града когато си я карам на скорост, около 6, но не повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре .Днес например съм навъртял около 180 километра с един приятел и то абсолютно по автобана без градско .Карах със скорост 100-120 км.ч.Даде ми среден разход -6 л.Сигурен съм че нещо не е наред но не знам за какво да се хвана.Вчера въртях само из града -Стара загора на 35км ми отчете -9 л среден разход.

Днес врътнах 300 км с висока скорост, с един човек и аз-6,5, гумите ми са 235 и малко багаж, карай си колата и не се тревожи

Тия коли с 10км кабели и датчици и консуматори в тях как очаквате по-нисък разход.. Главата не ми го побира. Който иска икономия-пежо, шкода.. Не и Ауди

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БРАВО.Ето едно умна и логична мисъл.Има логика в това.Преди имах ПАСАТ 1997г със същия мотор .Гореше ми с 1.5 по-малко.Та за това реших да питам тук на форума за ауди защо е така.Това с повечето кабели датчици и консуматори има логика.Не съм се сещал за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес врътнах 300 км с висока скорост, с един човек и аз-6,5, гумите ми са 235 и малко багаж, карай си колата и не се тревожи

Тия коли с 10км кабели и датчици и консуматори в тях как очаквате по-нисък разход.. Главата не ми го побира. Който иска икономия-пежо, шкода.. Не и Ауди

Аз имах Б6 , но с 131 к.с. мотор.Не автобаните в Германия под 160 не съм я свалял и ми е давала разход 6.2.За мен едни от най-икономичните мотори са на ВАГ групата.

Към автора на темата,колега провери си термостата,почисти си дебитомера,ЕГР клапана,въздушния филтър.Разхода който споменаваш наистина е висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6.2 c 160 :magic:/>/>

София-Ландсберг средна скорост по борд 124 км/чТрима възрастни и пълен багажник.На автобаните 180-190.Колата е с чип.Винаги съм се учудвал как може така да върви а да гори толкова малко.

Редактирано от Slay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... с един човек и аз.............

Що бе, ти не си ли човек?:hilezh:/>

На тая ширина (235) на гуми, калпавото гориво, претоварената градска среда, на моменти нервното краченце, амортизазията и изобщо годинките на возилото не виждам каква е драмата, не ще харчи, ми ще смуче като смерч.Ако имаш пари за `арчене, време за убиване и идеи за реализиране, вземи и направи основен ремонт на двигателя(ама истински), смени всичко, ама ВСИЧКО по горивната уредба, сложи едни тесняци за гуми, една рецепта за лексотанче(против стреса и за "лек крак") и ще видиш стойности близки до каталожните.Ако ли не........., пълниш и плачеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хагах имах предвид мен и жената, която е 45 кила:) и пак питам сМо на мен ли казания разход горе ми се струва реаЛен:) ни пътищата, ни горивото е наред :)) а и коя кола харчи по-малко, а е с тия параметри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз имах Б6 , но с 131 к.с. мотор.Не автобаните в Германия под 160 не съм я свалял и ми е давала разход 6.2.За мен едни от най-икономичните мотори са на ВАГ групата.

Към автора на темата,колега провери си термостата,почисти си дебитомера,ЕГР клапана,въздушния филтър.Разхода който споменаваш наистина е висок.

Там е целия проблем че сминих всички видове филтри -горивен .въздушен.Нов термостат .Нов дебитометър му сложих.И се тая.Извън града 6л в града 9 л

Редактирано от rojko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гумите и от годинките (пробега) е цялата работа според мен. Сложи й 195 или 205. Тези гуми са много широки за този слаб двигател. Не си мисли че това не оказва влияние. Първо имат по-голямо съпротивление при търкаляне и второ - влошават аеродинамиката. Правилно, широките гуми влошават аеродинамиката. Набирай я плавно и сменяй свеовременно предавките. Ако я включиш с 80-90 на V-та по баир нагоре не харчи по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След AFN-а другите са с по-висок разход. Една от причините може би е и по-тежкото купе 1285 kg за В5, 1420 kg за В6, а следващият е 1450 kg.

Малкия разход е при 90 km/h на последна предавка.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гумите и от годинките (пробега) е цялата работа според мен. Сложи й 195 или 205. Тези гуми са много широки за този слаб двигател. Не си мисли че това не оказва влияние. Първо имат по-голямо съпротивление при търкаляне и второ - влошават аеродинамиката. Правилно, широките гуми влошават аеродинамиката. Набирай я плавно и сменяй свеовременно предавките. Ако я включиш с 80-90 на V-та по баир нагоре не харчи по-малко.

Значи правилно съм преценил .Гумите са от голямо значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гумите и от годинките (пробега) е цялата работа според мен. Сложи й 195 или 205. Тези гуми са много широки за този слаб двигател. Не си мисли че това не оказва влияние. Първо имат по-голямо съпротивление при търкаляне и второ - влошават аеродинамиката. Правилно, широките гуми влошават аеродинамиката. Набирай я плавно и сменяй свеовременно предавките. Ако я включиш с 80-90 на V-та по баир нагоре не харчи по-малко.

Напротив, бързото ускорение до 90 примерно е по икономично ако ускоряваш плавно.. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...