Jump to content

Ауди А4 В8 като употребяван автомобил


Recommended Posts

  • Отговори 242
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

3.2, мултитроник, куатро - както казах "избери си две от тях".

Ако е куатро, значи не е мултитроник, ако е автомат и куатро, значи не е 7 степенен, ако........

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да попитам това ауди http://www.mobile.bg/11482159753945964 с каква скоростна кутия е?

Multitronic или tiptronic.

Продавача казва че я е карал и била със 6 скорости и това ме води на мисълта че е tiptronic.

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Преди 1 час, Ropotamo написа:

Хубава ама на много километри.Мен лично ме е страх да взема такъв клас кола на толкова километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея километри, ако са толкова са почти нищо за този автомобил, освен ако не е ръчкана на червено, което го предполага това че е S модел.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

 

Колата изглежда чудесно

 

@Ц Е Ц О твоята на колко км е

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани майтапа, ама моята откакто съм я обявил преди месец съм я забил в гаража и не я карам, че аха мине 2хх и няма продаване после, народопсихология :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, DStealth said:

Е то като пазара е пълен с 15-20 годишни кошници на 123к км като се види нещо с 2хх започващо си е плашещо :))

 

Скоро чух от близък човек, че кола на реални 90к километра от първи собственик била на много километри :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, DStealth написа:

Мани майтапа, ама моята откакто съм я обявил преди месец съм я забил в гаража и не я карам, че аха мине 2хх и няма продаване после, народопсихология :hilezh:

Нещо не ти разбирам иронията.Или мнението ти е,че 200к км. и нагоре са малко.Далеч съм от мисълта да гледам дераците по гурубляне на по 112к км. и сега видиш ли като съм видял кола на 200+к км. и заради това да си мисля,че са много.Това си е моя гледна точка.Такава кола бих купил на максимум 100 и малко к. км. с гаранция.Та нродопсихологията в случая не се вмества.

Преди 1 час, Diaksi написа:

Тея километри, ако са толкова са почти нищо за този автомобил, освен ако не е ръчкана на червено, което го предполага това че е S модел.

Според мен не е така.Всеки си има мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам, живееше в Германия, та донякъде ти разбирам гледната точка. Иначе 100 пъти сме го дъвкали, какво значат километрите...почти нищо. Може кола да е смазана за 50-70к км и 5 години с кофти масла и сервиз на къси градски дистанции, а може да е на 250к км за 2-3 години направени на последна предавка по магистралата с 2500прм-а и безкомпромисно обслужване. Риска при едната и другата е доста различен и не е в полза на по-малко караната...Иначе при равни условия по-малко е по-добре разбира се.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм,но не напълно.Все пак всичко си има амортизация,и дори да е поддържана добре колата няма как да е като на двойно по малко километри.Нищо не казвам за конкретната кола,може да е перфектна.Просто изразих лично мнение.И за мен километрите са от значение.Тази поне ми се струва че не е карана от някои дебелак :) Доста добре са и запазени седалките за километрите :) Вие правите ли си сметка къде ще си карате колите?Дали само градско или магистрално?Или просто си карате където по дяволите ви се иска и наложи :) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, manchorov said:

Все пак всичко си има амортизация,и дори да е поддържана добре колата няма как да е като на двойно по малко километри.

На мен също ми е противоестествено, но и практиката, и теорията показват друго - напълно нормално е двигател и кутия на 300к км да имат по-малко износване от такива на 100-150к км, но неправилно поддържани.

Реално смяната на масло трябва да е обвързана с моточасовете, броя студени стартове, средните обороти, температури и прочие.

Позовавайки се на километрите производителя ползва някакви средни стойности. Но винаги може да има огромни отклонения.

Затова - всяка кола се гледа и се преценява индивидуално - все пак купуваме лична вещ, а не правим социологическо проучване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз въобще не съм искал да коментирам състоянието на която и да е кола.Разбира се,че можеш да унищожиш нещо за нула време.За това можеше да говорим ако сравнявахме коли който се вместват в този ред на мисли.Едната на малко км. но разбита като орех,а другата на повече километри но гледана добре.Но случая за който аз бърборих не е такъв.За 9 години във форума имам по малко от 2000 мнения от който най вероятно 80% са въпроси.Така че съм далеч от мисълта да съм компетентен.Говорех от гледна точка на купувач на стара кола която струва 1 торба с пари.А и като се има предвид че се продава от някъв търгаш си ме е страх :) Моята канбанария това скива :) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се започнаха да се пишат глупости как кола карана само магистрално е близо милионник и кола карана в градски условия на 150 180 х.км е по лоша от милионника.Стига с глупостите.Големия пробег износва и уморява мотора.При положение че и на двата пробега на отделните автомобили се спазват точните интервални смени на масла на двигатели и кутий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А студените стартове и работа в неоптимален режим в комбинация с лонглайф/ точните интервални смени / обслужване го правят неразрушим. :hilezh:

Просто мнение само на база километри е безпочвено, ако се сравняват сравними неща коли разбира се на 100/150/200/250/300к км могат да варират от едната, до другата крайност и не определят цялостното техническо състояние.

Едит: Както и по-горе казах при равни други условия, по-малко винаги е по-добре, но условията са твърде различни при ползвани от друг преди това коли, за да се определя само на база пробег.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...