Jump to content

Въпрос относно MMI


kolio81

Recommended Posts

Здравейте, пробвах с търсачката , но не успях да намеря решение на следния проблем: Вчера забелязах, че MMI работи единствено и само, когато колата е с работещ двигател, в момента, в който изгася колата или е само на контакт - не работи, изгасва дисплея и не е активна никоя функция- радио, CD, телефон и т.н. Преди ММI си работеше даже и като не е поставен контактния ключ. Другото, което не функционира ако колата не е запалена е паметта на седалките. Последното, което не функционира правилно е централното заключване - не работи дистанционното и на двата ключа, като трябва колата да се отключва механично от ключалката, а след това се заключва от копчето на ключа дистанционно. Не знам дали всичко не е свързано и обединено от комфорт модула.

 

Само да добавя, че преди една седмица в Порше ми направиха ъпдейт на MMI, но въпросните проблеми се появиха няколко дни след това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали няма възможност да е от изтощен или стар акумулатор? Особено щом са ти правили ъпдейт, което е дръпнало доста ресурс... и ако прибавим редовно шофиране на къси разстояния...

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш кабел виж за грешки, то си пише. Може да са ти се омотали некви кодировки ако е оаднал акомулатора примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешки няма, а ъпдейта го правят като закачат колата към 12 волтов източник към акумулатора.

Не знам през зеленото меню дали не може да се направи нещо или някакви настройки през VAG-COM.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да не си си играл с Transport mod-a през Вагком и да си я активирал като за шоурум? Иначе нещата които изброи се кодират, адаптират в различни модули - комфорт модул, контрол хед, енерджи мениджър и т.н 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Част от проблемите се решиха - централното и паметта на седалките проработиха, но не знам как точно се оправиха, през зеленото меню, но покрай играта в зеленото меню, сега ми иска ъпдейт на MMI. На дисплея изписва Bootloader version 2.40 MMI (H43) application update и нищо друго не функционира  и не може да се изключи. А ъпдейт правих миналата седмица в Порше срещу 100 лв. Свалих от интернет трите файла, които да се запишат на CD и с тях да се направи ъпдейт, но най ниската скорост на записвачката ми е 10 и не се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма да се оправи. Не си мисли, че е толкова лесно. Това е bootloader , не е софта който се надгражда. Сега отиваш на нов модул според мен. Прочети в нета за bootloader-a.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата се оправиха с ъпдейт на ММI, като искаше само CD1 и CD3  и всичко проработи- радио, CD, блутут, телефон и др., като само някои от функциите не излизат на дисплея като нивото на акумулатора например и трябва да се изкарат на ново, ако някой знае как, моля да сподели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зеленото меню в частта маска - там се нацъкват тези, които искаш да се виждат

И не цъкай нищо с boot loader в името :)

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на една кола така си играх със зеленото меню и после преинсталирах ММИ...Доколкото знам там няма функция, която да скапе електрониката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте,при мен се появи сьщият проблем сьс ключа ,но ъпдейта на ММИ- то съм го правил много отдавна.Дали да го преинсталирам пак или да трябва да купувам нов акумулатор,защтото и там ми даде някаква грешка. Sky ти как мислиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

И аз сглупих че се рових в зеленото меню. Отметнах нещо и се появи на екрана:

 

BOOTLOADER Version 2.34

MMI (H43) application update

Search download CD

 

Какъв е изхода от ситуацията? Дайте съвет. Гледам и други са се сблъсквали с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да сложиш диск 1 за ъпдейт на софтуера и ако поиска след това слагаш 2 и 3 - щеш не щеш ще се наложи да ъпдейтваш. В раздела техника/електроника има специална тема за това с линкове и обяснения на колегата N1995.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с дисковете, но ми дава грешка в четенето. Записани са с имейдж бърн на най-ниска скорост, на CD-R Verbatim И неиска. То и преди съм се опитвал да инсталирам новия софт както се прави нормално и пак ми е давало грешка. Не тръгват и други дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зеленото миню е опасно, може да си разцентроваш екстрите. Мен там ме е страх да пипам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се опасявам, че плеърът е със замърсена оптика и не може да разчете дисковете, а иначе CD-та с музика си вървят. Пробвал съм с два комплекта дискове, едните от които на колегата PETARIK (на неговата кола вървят) при мен не. Записах час в Порше Пловдив. Ще пиша в петък резултата. Там пък ме наплашиха че по време на ъпдейта може да се скапе модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...