Jump to content

3.0 TDIq: Check Engine светва малко след изчистване


Norton

Recommended Posts

Зьбчетата не са уронени,по-скоро му запецва геометрията в единият край!Не може да се разглоби до край,не се откриват лопатките и мисля .че в единият край задира!!На вак-ком показва 000565 датчик за налягането и013128 ел.блок на управ. на турбото!!Питам защото ние не сме в БГ,тук ще дадьт час в Ауди за след 3 месеца!!!!!!А и цената е 80 евро на час за диагностика!Ясно е ,че пишат минимум 2 часа!!!Нова турбина е 960 евро,така-че....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Нов ъпдейт по темата, пак почна да свети.

 

Явно геометрията е за чистене: http://www.bardahl.bg/uploads/usersfiles/image/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B1%D0%BE%20%D1%86%D0%BB%D0%B5%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%80.jpg

 

това струва 109 лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По какви сервизи ходите бе хора???За едно чистене на турбо повече от 100 лв. не би трябвало да ви вземат.Какво повече,като труд и сложност има от свалянето и чистенето на турбина на 1,9 тди AFN примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,то такова чудо на техниката не знам дали дори може да се почисти.Май си е за нова турбина,оригинална,сглобена на Марс от инженери различни от човешкия вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ли си дойдохме на думата за легендата. 

 

По какви сервизи ходите бе хора???За едно чистене на турбо повече от 100 лв. не би трябвало да ви вземат.Какво повече,като труд и сложност има от свалянето и чистенето на турбина на 1,9 тди AFN примерно?

Да ти даде колегата 100 лева и да му я изчистиш, съгласен ли си ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е моя работа,да чистя турбини из разни мазета.Да заповяда колегата,ще го заведа в сервиз да му я изчистят ,а може и по-малко да му вземат.Нека ми пише на лични.

Редактирано от Aleksiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След известно човъркане се оказва, че когато се размести буксата и кабелите насам натам, грешката изчезва (временно).

 

Колата върви на смърт и не пуши, което ме кара да мисля, че геометрията няма належаща нужда от чистене, а по-скоро проблема е в някоя жичка или самата букса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен драмата с тази грешка започна след като вадих горивния филтър за промивка на дюзите.

Кабелите на моторчето на турбината минават точно над филтъра и сигурно съм наранил някоя жичка.

Много е неприятно да караш с висока скорост по магистралата и да ти светне жичката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 4 years later...

Колеги малко ъп на старата тема.

Накратко имам същата грешка - Р3348, обаче имам съмнения за блокирали пеперуди от лявата част на мотора(погледат фронтално) или Банк 1, ако не се лъжа.

Въпроса ми е - възможно ли е тези пеперуди да са причината за тази грешка, въпреки че на първо четене уж нямали много връзка.Нямам записани грешки за самите пеперуди, но лявата не се мести на диагностика - използвам Делфи. защото нямам ВАГКом в момента.

Идеята ми е, че скоро исках да ходя при @kpematop за махане на флапс и егр , обаче искам да разбера дали имат евентуална връзка и кое е с приоритет, защото поради грешката Р3348 колата не върви и е в авариен режим със светнат чек енджин.

 

Автомобила е А6 3.0 TDI 2007 , код на мотора ASB - quattro automatic

 

Благодаря на всички отзовали се!

 

 

Редактирано от amorphiskn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много! Четох в другата тема "губене на мощност" - за този проблем ли говориш? Дросела в долната част на турбото ли е - съответно трябва да го сваля нали? Може ли тотално да се премахне този дросел и да се кара така? Ако не се справя сам, ще търся начин да дойда с колата при теб

Поздрави!

Тони

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...