Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Колеги кой мотор е най-сполучлив при Б8 говоря за 2.0тди. Четох,че при 143 версията имало броики,които имали проблем с буталата.При версияра с 136 коня и 170 коня кой е по-здрав 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Merakliq said:

Колеги кой мотор е най-сполучлив при Б8 говоря за 2.0тди. Четох,че при 143 версията имало броики,които имали проблем с буталата.При версияра с 136 коня и 170 коня кой е по-здрав 

къде чете, за първи път го чувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 2009г. дроселите са им слабички, след това ги подобряват. Съединителят при ръчните кутии на всички Б8ци е подобрен при бройките след 01.01.2010г.

Взимай спокойно, само гледай да е на нормални километри защото от месеци не съм видял Б8 на под 300 000км. , като има и такива на по 500 000км.

Това със стружките е силно пресилено и не трябва да те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4.03.2017 г. at 7:40 AM, Merakliq said:

И сега в крайна сметка кой мотор си заслужава да се вземе ? 170 или 143 .Имат ли някакви детски болести при двата мотора.

и двата са ОК, гледай по-запазената бройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, имам странното усещане, че от тук липсва нещо..не мисля, че колата е така излязла от завода. Музиката свири качествено, но слабичко. С MMI 3G high съм.

407f1ec34f265fdf78e6c1009f1d2325.jpg

d03a33eecb6f3c2840af732509c15112.jpga0d1c7c0ac434999d6e0d6c1ff35b303.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2.0 TFSI там седи тубата с маслото :hilezh:.

 

И при мен е така, нормално е.

Аз имам втора аптечка там, но фабричната е в задния подлакътник и мисля, че е слагана допълнително, празно си е иначе.

И аз съм с 3G High.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Извинявам се за може би тъпия въпрос, но има ли Б8 без климатроник?

Например на тази обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11480515713499111&slink=28d2yj на панела на климатика не виждам дисплей със зададените градуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам за фабричния ксенон на б8 всички ли излизат с 4300к цвят на светлината .Искам да сложа с повече бял цвят има едни Philips xenon exteme 4800k или 5000к.

Някой сменял ли е фабричния и какви варианти марки са тествани.

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4300К/келвина/ е цветната температура на лампата най-близка до дневната светлина.

Другото е цигания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Full LED headlights produce light at 5,500 Kelvin, that's roughly the same as daylight. This could help your eyes perceive more contrast. They experience less strain. And those dark stretches of road become a little less daunting.

 

И аз се чудя дали да не бодна 5000К, но трябва да се внимава, че от 5000 до 5000 при различните производители има голяма разлика и има сериозна опасност да стане цигания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело 5000К, но гледай да са Osram или Philips. Аз бях сложил такива на първата ми А5 и прогледнах през нощта...колкото е по-стара една ксенонова крушка, толкова по-слабо свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, не знам дали има такава тема, затова правя питане тук, а ако има тема моля да ме насочите.

 

Решил съм да си взема Ауди А4 3.0 TDI, автоматик, комби, 2011 година. Колата, която си харесах е на 199 000 реални км от Щвейцария и поне на пръв поглед е в изрядно състояние. Въпроса ми е, какво се сменя, след покупката. Вериги, масло на кутия и т.н. Общо взето всичко, което трябва да знам за този автомобил. Знам само, че скоростната кутия е от новите, s tronic.

 

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...