Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Здравейте колеги! Днес ходих да слагам нов акумулатор на Аудито и навръщане ме валя един много див дъжд и стъклата ми взеха да се запотяват... Когато пуснах само вентилацията на предното стъкло, нищо не се подобри... В момента, в който пуснах климатика всичко се оправи за секунди. Въпросът ми е - през лятото и през зимата има ли копче по конзолата, което да премахва изпотяването или трябва да пускам AC-то, защото не знам дали е уместно и през зимата? Малко тъп въпрос ама, трябва да има и такива... :))) 

Редактирано от Momchilus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продават се силиконови топчета в пакети, който уж дърпат влагата в автомобила. Подобни са на тези, които се слагат в кутиите за обувки, в Джъмбо имаше по няколко лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:verweis: Е по-ясно няма как да се обясни. Повече от мен ги разбираш климатиците :hilezh:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е изчерпателен отговор! Мрси колега! Помогна! :)) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове, 

Имам малък но дразнещ проблем.

Взех си нов телефон Самсунг Galaxy S8+. Вързах го към BT телефона (с MMI2G High съм) и не ми излиза адресната книга.

Самия телефон работи, има call логове, но се виждат само номера, не и имена.

Предния телефон беше Galaxy S5 и с него не съм имал никакви проблеми. Настройките на новия телефон са идентични със стария, контактите ми са в Google акаунта.

Пуснах запитване до самсунг какви BT профили поддържа телефона, вземайки под предвид факта, че е с BT 5.0.

Веднага отговориха. В книжката на MMI е описано, че поддържа SAP за синхронизация на контактите и HSP за обажданията, така че би трябвало да са сходими, но уви, контакти няма...

Някой с подобен проблем?

Screenshot_20170728-101438.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, не е вярно... как отсече. Да, излизат ми на кирилица ама аз не ги виждам.... :stupid:

Явно зависи от телефона. С айфон и самсунг не вади на кирилица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз писах доста с подобен проблем със Самсунг С6 по онова време.... само номера излизаха, без имена. В един момент самсунг пуснаха ъпдейт за телефона и проблема са оправи. Бях пробвал доста неща включително ресет на телефона и на колата - нищо. Сега съм с С8+ и работи безгрижно, MMI 3G Plus (Basic).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, иска ми се да  сменя стоковите 16ки с 18ки. Колата е 2.0 TDI. Въпроса ми е няма ли да й дойдат тежки за мотора и окачването? Ако стават според вас какъв размер гуми и джанти е удачен? По принцип ми харесват Y-spoke от S5. 

 

Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18ки и слагат фабрично така че не виждам проблем, размера е на вратата. Прочети добре за джантите - ширина, офсет, среден отвор и т.н. аз се бях наиграл с едни дето не станаха... :( Очаквай да дигне малко разхода но и да бъде по стабилна на пътя.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On ‎7‎/‎25‎/‎2017 at 9:37 PM, Vanu said:

продават се силиконови топчета в пакети, който уж дърпат влагата в автомобила. Подобни са на тези, които се слагат в кутиите за обувки, в Джъмбо имаше по няколко лева.

 

Не са силиконови топчета, колега, а силициев гел - или накратко силикагел. Разликата между силикона и силиция е съществена.

А има и много други начини за предотвратяване изпотяването на стъклата. Ето един от тях - бабешки, но ефикасен. Отрязва се един картоф по средата и се намазва с него вътрешната част на стъклото, след което се подсушава внимателно с кърпа или чист парцал. Ще забравите изпотяването на стъклото за дълго време. Подобен е ефекта и ако тази процедура се направи с лимон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес една минута след като запалих ми премигна лампата за подгрев 2-3 пъти след което спря да свети,та въпроса ми е на какво може да се дължи това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам следния проблем - течно за чистачки пръска само на шофьорското място и задния прозорец, като на задния прозорец едва има налягане и пръска само на около 3-4см от пръскалката, а пръскалката откъм пасажера изобщо нежелае. Някакви идеи имате ли, дали нещо е за смяна или трябва да се почисти? Отвън като зачистих ефекта беше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задръстили са се дюзичките. Най-добре е да се сменят с нови, но може и да се почистят наличните. Почистването става най-добре с ултразвук, но може и ръчно с клечица. Клечката трябва да е дървена или пластмасова (в никакъв случай метална). Ако ще се чистят с клечка, преди това нека да останат няколко часа потопени в бензин или коресилин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

От скоро съм собственик на А4 1.8 TFSI 160кончета, автоматична скоростна кутия, 2009г.
Колата е на реални 117000км., проверена в Порше а пък и знам от кой съм я купил :) 
Разбрах, че на 120 000км. има обслужване на скоростната кутия. Някой може ли да ми каже освен масло и филтри какво друго задължително трябва да се направи ?

Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През всеки 60 000км. се сменя масло на ск. кутия, филтър и едни О пръстенчета, друго няма.

На 120 000км. е за смяна на антифриз, спирачна и хидравлична течност. Прави се оглед на спирачна система и се проверява пистовият ремък и неговите компоненти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, а от къде да взема хубаво масло за скоростната ? не искам да го сменяма с каквото и да е. Ако може инфо и  колко поема скоростната ,съответно и ако можете да кажете ориентировъчна цена :unsure: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колеги от известно време имам един проблем, който се появи след като смених амортисьорите. Направих реглаж на преден и заден мост и пак го има. Проблема е следния, при скорост 115 до 140км усещам едно треперене в предницата и почно в предно дясно колело, не че волана се мърда просто се усеща треперене. Ходовата част казаха, че е наред и няма нищо за смяна. Мисля си да не е лагер. Някой ако има идеи какво може да е да сподели ще съм благодарен. Колата е Audi b8 2.0tdi 170кс. 2009г. не е facelift. Благодаря предварително на отзовалите се колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми са 18 245/40, иначе го прави всеки път. Гумите са минали баланс. Днеска ще пробвам това, което казва @congo и ще пиша. Относно карета казаха, че всичко е наред. Благодаря за мненията колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги пробвах това което ми каза @congo и усетих нещо като притъркване но не на дискове и накладки. След това пак ускориха и пак го имаше. Това което забелязвам е че започнала дясната гума да се износва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...