Jump to content

Обща тема: Audi A4 B8


Raino

Recommended Posts

Колеги, привет! Имам едно аварийно въпросче - джантите от А4 Б6 15" фабрични от 1.8Т ще паснат ли на А4 Б8 1.8 TFSI, визуалните несъответствия не ги коментирам.

Мерси предварително! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Скоро карах един хюндай (нов) и ми направи впечатление че старт/стопа се включва по-рано, на 2-3 километра. Има ли начин да се конфигурира нашия?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си да го ева... аудито спираш и след това гасне, при хюндая все едно става мааалко по рано и като спреш и е вече угаснала. Не караш метри с угасен двигател...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второто е процент от първото, тоест тия гуми ще са по-ниски и по-тясни.

 

Някакви детски болести има ли при А4-те - 2009 или 2010. Какво да гледам, особено при 2тди, ръчка и на прдено?

 

Ако взема кола само с радио, мога ли да си ретрофитна бутоните за управление зад скоростния лост и AUX, навигация не ми трябва? Толкова ли е сложно колкото всички го описват? Имам бая успешни ретрофити, но вече започвам да се филмирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецени какво точно искаш от ММИ и си купи кола с такова поколение, което те удоволетворява.

Сигурен съм, че всичко може да се ретрофитне, но....

 

Аз лично намирам за глупаво ММИ да е определящо при избор на автомобил.

Аудио системата на Б8 е зле във всичките й варианти. Ъпгрейдът към нещо качествено изисква скъпи процесори (при всеки вариант на ММИ).

Навигацията няма какво да я обсъждам. 

Блутут свъразност мисля, че повечето коли имат, но и това не е определящо - има  достатъчно автърмаркет качествени системи.

 

Съсредоточи се върху неща, които определят поведението на автомобила и които не може да се заместят - примерно куатро задвижване, дизелов или бензинов мотор, тип автоматик, седан или комби.

 

Провери каква е разликата между 120/140/170кс моторите, с какви съединители са ....ей такива неща биха ме вълнували....

Все пак нещо конкретно да напиша :) - от края на 2009-та се влага ММИ 3Г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 30.10.2017 г. at 4:49 PM, IliyanGeorgiev said:

Колеги, на вратата пише 245/40/18, но за зимата не е ли по-добре 225/45/18?

 

Аз сложих такива. Просто трябва да са по-тесни самите джанти, защото при всичко над 7.5J джантата няма да е издадена настрани. При 8J гумата седи в една линия с джантата. При 8.5J и нагоре гумата ще е стречната. На А6 4F също съм с този размер. За зимата винаги е по-добре по-тясна гума. Единственият минус е, че размерът е по-рядко от 245 40 18.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.alloywheelsdirect.net/audi_alloy_wheels/a4_8k_saloon_avant_alloys/18_audi_5_spoke_wheel_2161
За обобщение - на тази джанта ще ѝ стоят добре и 225/45/18 или 225/40/18? 8j ET47

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си за А5 всичко аз, не ме мисли ;).

Питам за да знам как да ти отговоря за това как биха стояли спрямо сегашните.

Със 7Jx16 ET39 би трябвало да си ако са оригинални джантите.

18-ките ще са доста по-широки и ще са по-изнесени навън, сам трябва да си прецениш какво искаш да постигнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто искам по големи джанти. Проблема е че, не ми харесват оригиналните на б8. За А5 ми харесват повече.

 

Ще побвам няколко модела на място пък ще видя. Чуденката ми беше за малкото ЕТ съчетано с голямo j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в ЕТ-то е 1 сантиметър, няма да те бутне, все едно си сложил 10 мм. фланци, но ако можеш ги пробвай най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за предно, мулти и тфси... малко рязко скача на старт (топла, студена - все тая...), има ли оправия, иначе съм супер доволен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.7TDI V6 в А4 Б8 излиза с два вида кутии-6 степенна ръчна и автоматична мултитроник.Задвижването е само предно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тройката е екстра, само внимавай като взимаш да не ѝ трака веригата, че са си едни 2к (или свали от цената толко пък си го оправи, ама...).
Не познавам недоволни от тоя мотор, за това и аз му скочих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...