Jump to content

Проблем с pазход на гориво на audi 3.0 tdi quattro


PARVANKATA

Recommended Posts

нали 140 го направиха по магистралите?значи поне на 151 е настроена,но камерата има грешка  3 4 км  логиката е да е  155 според мен,че да са сигурни че превишаваш с поне 10 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 95
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще помоля потребителя "optimist" да прекрати заяждането и плюенето по марката! В противен случай едноседмината почивка от писане би била твърде оптимистично решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е къде го видяхте да е плюл по марката, човека си е съвем прав, това, че тука някви индивиди преувеличават като си слагат 20 км/ч отгоре и 1-2 литра на долу.. е отделен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140 е само в новите участъци по тракия, другите - 130.

 

Искаш ли да покажеш извадка от закона, където са дефинирани "нови" и "стари" участъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавал съм с около 145-150 покрай камера на магистрала, засега нямам честитка 

по темата: нормално ми дава 9/100, но имам и по-мързеливи пътувания - 7.5/100 докарва

градско на доста къси разстояния 15-16, по-дългите 12-14, зависи от трафика 

нямам основания да мисля, че колата не е наред

просто нафтата е скъпа  :badgrin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 това, че тука някви индивиди преувеличават като си слагат 20 км/ч отгоре и 1-2 литра на долу.. е отделен въпрос.

Надлъгването не ме интересува. Спренали сте си седянка с надпяване - няма лошо! Но напоследък тези седянки се превръщат доста грозни гледки, и се налага да вадим балтиите! Та ще ви помоля още еднажка да спазвате добрия тон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишната А6 224 коньова гореше повече,тази фейслифтната седан куатро автомат дава около 7 при 90 км,6 при 50-55(дълъг път,не се чудете,в Швейцарско вкарват в затвора за +5км),магистрално немско 15 с 180-200,нашенско магистрално 9 със 140

Градското лятоска е към 11,катопада и се качва фриволно,борда съм го коригирал 3 пъти и е почти достоверен

Зимата виж,е по различно,може и 15 да стигне,ако е нощувала навън,и растоянието е късо,бързал съм и съм тръгнал без да подгрея-обикновено ми дава 12,но моята си има гараж и подгрев

 

Най малък разход ми дава с Макс моушъна(не е реклама,ако някой я сметне за такава да когирира поста) както и с тази на ромпетрол...но съм имал и случаи на  кофти партида от Търговишката станция,която май се оказва франчайз

От чужбинските горива не съм видял файда,вървят си и харчат все едно си с добра партида ромпетролска нафта

 

Според мен Лукойл не прави мизерии с говирата,правят ги нашенските петростанции...но,винаги има но :)

 

Към оригиналния постващ-ако филтрите +маслото ти е наред(какво слагаш?) аз на твоя място бих погледнал ЕГР клапана и катализатора си+ДПФ филтъра,акоимаш такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям твърдението, че с Ромпоетролска нафта е по икономична, това се отнася и за Каптивата, която карам.

Градско дори има 1-2 разлика.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На връщане оня ден от командировка налях догоре ромпетролска и занулих,и за 2 дни и 120км в града ми дава 9.8...наистина,хората летуват вече и всички виждаме как се изпразни града но и миналата седмица уж пак летуваха....

 

То,между другото и с бензина е така,жена ми кара TFSI и се усеща разлика от къде е заредила-даже като шибна 98 скача разхода :) пък честно казано не съм забелязал някакъв по такъв вървеж

 

А и на запад продават боклуци,квото и да сиговорим,миналата година ходих до Искания и какъв беше тоя дизел който сложих...прекъсваше...така че,тия УЖ балкански номера не са само тукашен патент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавал съм с около 145-150 покрай камера на магистрала, засега нямам честитка 

по темата: нормално ми дава 9/100, но имам и по-мързеливи пътувания - 7.5/100 докарва

градско на доста къси разстояния 15-16, по-дългите 12-14, зависи от трафика 

нямам основания да мисля, че колата не е наред

просто нафтата е скъпа  :badgrin:

 

 

Най-смисленият пост в темата, и от него се вижда разликата между 3.0TDI i 3.2FSI

на дълъг път имат 1-2л разлика, а в града са почти равни, щото мойте разходи са като неговите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140 е само в новите участъци по тракия, другите - 130.

Нема такива понятия нови и стари участъци.... навсякъде си е 130 км/ч. имаше по едно време дебати из медиите за тези нови участъци, но всичко си остана само парлама.:)

 

 В интерес на истината най-малката превишена скорост по магистралата, дето ми я лепнаха до Девня беше 152 км/ч.

 

 Някой колега с по-малка засечена скорост дали ще има? Да знаем до къде да се пазим.. :balloon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всякъде ограничението е 140. На най-лошите участъци има знаци за 120.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предишната А6 224 коньова гореше повече,тази фейслифтната седан куатро автомат дава около 7 при 90 км,6 при 50-55(дълъг път,не се чудете,в Швейцарско вкарват в затвора за +5км),магистрално немско 15 с 180-200,нашенско магистрално 9 със 140

 

 

Аз имам с 233 кс Авант.Скоро ходих до Созопол и с 3 човека и багаж ми даде 8 разход с климатик през повече от половината път с максмоушън на ОМВ.Като съм карал около и над140 по магистралата  , на моменти и 220-230.На връщане ми даде 8.6 като съм карал доста бързо преди Пловдив  и със 160 -170 и над 200.Отиване и връщане от София до Смокиня и там около 20 км обикаляне ми излезе 200 лв в Максмоушън на ОМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега и тодев ще те налази.

Мен чак ме "достраша" да пиша, че съм стигал до бургас със 200 на темпомат (рано сутрин без движение в лявата лента) и чат-пат 220, когато се заиграх с едно s6, и постигнах 8.5 по борд също с максмоушън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега и тодев ще те налази.

Мен чак ме "достраша" да пиша, че съм стигал до бургас със 200 на темпомат (рано сутрин без движение в лявата лента) и чат-пат 220, когато се заиграх с едно s6, и постигнах 8.5 по борд също с максмоушън.

Това когато кара с 200 ли този разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш някои хора трябва да си опреснят познанията по Закона за движението по пътищата :) :)

 

1072494_4657806978140_2130690771_o.jpg

 

Брей, наистина било 140 км на магистралата.

 Колега мерси много за инфото!! :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето моито 3.0 тди ми дава среден 9.8 ! Но миналата година като трагвах за БГ си казах ей сега щея засека пален резервоар и минах 830 км но не превишава 150-160 кч и някаде кам края на сърбия заредих! Борда ми отчете 7.6л а пък аз ги искарах 7.1л ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки слуай тия 9.3 градско(на 240коньовия куатро седан) които ги дават производствени не са истинни,аз винаги  гоня едно +20% отгоре...но мисля в този аспект повечето марки автомобили са така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега и тодев ще те налази.

Мен чак ме "достраша" да пиша, че съм стигал до бургас със 200 на темпомат (рано сутрин без движение в лявата лента) и чат-пат 220, когато се заиграх с едно s6, и постигнах 8.5 по борд също с максмоушън.

Обаче не се спирате да пишете фантазии.

Искам първо шпека да види, че му беше голям мерак да види такъв пост :)

Какво е едитнал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега и тодев ще те налази.

Мен чак ме "достраша" да пиша, че съм стигал до бургас със 200 на темпомат (рано сутрин без движение в лявата лента) и чат-пат 220, когато се заиграх с едно s6, и постигнах 8.5 по борд също с максмоушън.

И после като зареди на станцията се оказа, че борда се е пооооообъркал с едни 40%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...