Jump to content

Икономично управление


dani1222

Recommended Posts

Колата е B5 Седан 1,9 tdi  по-старите шофьори  да кажат един два акъла как да намаля разхода,че си харчи  по-вече защото много градско карам напоследък ... Благодаря предварително :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като натискаш педала като перце и на 2000 оборота превключваш, и в същото време си прави сметка така да караш,е спирачка да ползваш в краен случай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града няма как да правиш икономия, особено ако е малък. В големите градове избягваш малки улички и минаваш само по булевардите с няколко ленти и голямо разстояние между светофарите - така може и да свалиш с 0.5л средния разход.

Попринцип правилото за нисък разход е: Максимално дълго време да караш с една и съща скорост (без значение 90 или 130км/ч), правейки минимални корекций с газта или спирачката, но това е постижимо само на дълъг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лимончо, дали пък да няма разлика в разхода между 90 и 130?

Нещо към поне 20% ? Или в твоето училище не си ходил в часовете по физика. Ако си ходил на училище изобщо.

 

Към автора на темата - ми ще харчи. За това е създадена. Ако не те радва разхода на машина 1.3 тона си вземи нещо под 800 кила. Ауди е лукс а не икономия.

 

Ще ме счупите с тия теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши поне колко ти е разхода,но не по бордови компютър,а реално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя лукс в ауди а4 , особено дизел ,освен в последните модели..

E хайде сега да не се подкарваме от рано! Ако имаш да кажеш нещо за разхода заповядай!

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G.Stoqnov качи се в Рено същия клас на А4,ама хубавко го покарай и ще разбереш какво има впредвид grizzly.Даже и за разхода ще си наясно. :) Ако сравняваш обаче А4 със S - класа имаш право,А4 е далеч от лукса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да кара от последните модели за да каже, че а4ка(без последните поколения) не е кой знае какъв лукс? Да, не е долен клас и има къде, къде по-кофти коли, но е и много далече от лукс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,темата е за икономично управление и се изказах по нея. Мойто 1.9тди дава около 6.5-7л. на 100 извънградско . И неразбрах какво като се кача в рено същия клас? Клио, експейс, меган,лагуна? Всеко едно 2004 година ще е наполовината пари на аудито, някой дори возят по-хубаво, имат доста глезотиики и харчат по-малко.Но аз харесвам само ауди, а4 е среден клас независимо дали е най-новото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,разбрахме това,твоето 1,9TDI колко гори в градски и извънградски режим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

integrale45 не разбрах ти защо така иронично подхождаш към Г.Стоянов,може би не си съгласен с нещо или би могъл да споделиш твоето ТДИ колко харчи нормално,според теб как най-икономично може да се кара,дали 4х4 или размера на гумите вдигат разхода,или пък нещо друго по темата?Сподели някой извод или факт от опит в подрепа на тезата си,снимай твоя разход или поне нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

integrale45 не разбрах ти защо така иронично подхождаш към Г.Стоянов,

Въпросът ми е към автора на темата,защото никъде не е описал в цифри разхода, само че иска да го намали,незнам откъде ти хрумна ,че коментара ми е към "Г.Стоянов",той дори е описал разхода си ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...