Jump to content

S8 D2 360 коня - разход


orlean

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

По каталог разхода на S8 360 коня е 9,6 извънградско 

 

Може ли някой колега с такава да сподели нормално ли е да е 12/100 бензин при умерено към бавно каране? /Законосъобразно по първокласните пътища  - 90-100 и 120-130 по магистрала/?

 

На мен не ми правеше впечатление доскоро и го приемах за нормално, но като видях разхода по каталог се замислих. Да е 1-1,5 литра отгоре - ок, но тук е с около 35-40% повече.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12/100 е напълно нормален разход. Без проблем харчи и повече, при по-високи скорости. Градско в София трудно слизам под 20/100. Да не кажа, че не помня такъв случай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че радвай се на 12 разход, явно бавно караш. На мен повече ми дава ем в а6 и по малко коне.

Тоя каталожния изключваш всички уреди, затваряш прозореца и караш с 80 от траянови врата надолу. И ще го постигнеш.

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че радвай се на 12 разход, явно бавно караш. На мен повече ми дава ем в а6 и по малко коне.

Тоя каталожния изключваш всички уреди, затваряш прозореца и караш с 80 от траянови врата надолу. И ще го постигнеш.

С каква скорост е това 12? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха а ве кви са тия разходи, аз и на тръца не мога да го докарам толкова. Сложете газ и си карайте колите, това си е мъчение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като карам,последното нещо за което се сещам е разхода.Казвам че съм пробвал всякакви варианти  и тва го прави колата.Имал съм  и среден разход 27 и пак не съм се замислял за газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що толкова лично го приемаш ? Не съм имал предвид само тебе, а всички в темата. Прочети първия пост. Странно как аз не знам колко ми харчи при 120. :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от клипчето е А8, не S8. С доста по-дълги скорости е. Имал съм и А8 4.2 310 коня, със 140-150 км/ч беше под 10 бензин. Еската су гълта повече.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е супер за такъв голям разпоретник 4х4... обаче почти никой и никъде не се кара така.. Искам да го видя тоя герой дето ще намери къде да кара с постоянна 130 без да бъде засечен забавен и т.н  С нормално каране 14-5 е приемлив резултат извън града....

Всеки сам си преценява явно Бубсъна не му е проблем да кара на бенц  аз ако имам толко харчеща кола определено бих и боднал Ги да наливаш грешни пари в горивце :glare:    Тва да не е няква хипер мега бегачка с охлюви по една педя почти най -обикновен атмосферен мотор :eusa_angel:  е ако някои ми плаща горивцето да заповяда :cowsleep:  инъче за неква разлика дет хронометър не усща айде няма нужда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел как почти всички 4-цилиндрови мотори си правят каталожния разход, а тия осмаци трябвало задължително да са 4-5л отгоре? Нещо по-специално ли има в тях или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...