Jump to content

Зимни гуми 195/65/15


Recommended Posts

Приятел кара А3 '97 и ме попита какви зимни гуми да си купи, като цената не е от значение. Живеем в планински район, но се чисти редовно. От топ марките какво бихте препоръчали?

нокиан д3 или вредещайн сноутрак 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

 

 

Значи Kleber ги посочих, защото са добра гума в по-евтиния клас. Всъщност Michelin изкупува две други компании за гуми (Goоdrich и Kleber). Някои хора, които предпочитат да сложат гума на фирмата-майка, но и дъщерните фирми правят много добри гуми. За мен и трите имена по-горе са приемливи (а са и по джоба на 90% от пазара).

 

Ето и файла за зимния сезон от Диана ООД.

 

 

Как можем да получим тези цени във файла?

Редактирано от cveteca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги искам да ви питам нещо, може да ви се стори тъпо ама... Спрях се на Continental ContiWintCont, но не знам кой от трите модела които Диана предлагат. Вариантите са:

ContiWintCont TS850 195/65/R15 91 T          103.54

ContiWintCont TS830P 195/65/R15 91 T        103.78

ContiWintCont TS810 195/65/R15 91 T          103.65

 

И трите са на една цена с еднакъв товарен и скоростен индекс, 850 е само с fuel efficiency C другите два са с Е и е малко по-лека. Друга разлика освен тази + различната шарка аз поне не мога да видя и се чудя кой модел да взема. Нещо да препоръчате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че 850.ННай нова е като модел и шарка което предполага,че ще е с най пресен дот и най читави качества

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги искам да ви питам нещо, може да ви се стори тъпо ама... Спрях се на Continental ContiWintCont, но не знам кой от трите модела които Диана предлагат. Вариантите са:

ContiWintCont TS850 195/65/R15 91 T          103.54

ContiWintCont TS830P 195/65/R15 91 T        103.78

ContiWintCont TS810 195/65/R15 91 T          103.65

 

И трите са на една цена с еднакъв товарен и скоростен индекс, 850 е само с fuel efficiency C другите два са с Е и е малко по-лека. Друга разлика освен тази + различната шарка аз поне не мога да видя и се чудя кой модел да взема. Нещо да препоръчате?

По-добре вземи по-нов модел, защото , ако случайно срежеш гума след време , може да няма налични от твоя модел и ще трябва да взимаш две нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между тия двете гуми има разлика от земята до небето ! Конти ще държи по добре НО два сезона трудно ще изкара, тънка е като вестник. Бриджстоун може да е с по слаби показатели но е къде къде по здрава с по дебели стени и ще държи няколко години и даже ще се продаде след третата година за добри пари :zustimm:

А ти случайно си карал 2+ сезона с ТС850 и знаеш :)

Аз мин. сезон си навъртях доволно км и из софийските пътища и освен това колата ми си вози твърдо и си е тежичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК в крайна сметка TS850 изкарва ли 2 сезона, как се държи на мокро и сняг, някой може ли да каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мои колега който тази зима ще си взима зимни съм му пропоръчал или ТС850 или ако има някоя друга на промоция (ако не е по-стара от 1 год) примерно ТС830. Аз лично не съм виждал гума която да изчезне за 2 сезона освен ако не се правят по 20-30 хил. на сезон. Аз толкова правя за година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително силно ме съмнява чисто нова гума да замине за 2 зими освен ако не се кара от някой дивак през всички дупки и завои на ръчна.. Другия месец ще си взимам тс850 и ще разбера лично как седят нещата с времето  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК в крайна сметка TS850 изкарва ли 2 сезона, как се държи на мокро и сняг, някой може ли да каже?

Гумите са перфектни и на лед даже (съдя по това колко често ми се включва тракшъна при потегляне). Никой не е карал 2 сезона по простата причина, че модела е представен за сезон 2012/2013 :) Според Адак.де тя е с най-голяма износоустойчивост, а на пипане грайфера е много мек и има много нарези. Изгледай няколко видеа в ютюб, за да видиш предимствата спрямо тс830. Редактирано от cecko06
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да ви попитам нещо. Всички гуми Continental TS 850 предлагани в ДИАНА са  Made in Romania ? И това трябва ли да ми притеснява ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Взех си Continental TS 850 от Диана, произведени в Чехия - с ДОТ 4013 . Сега чакам с нетърпение снега ! :P Супер е с промоцията 25 % отстъпка. АКБ супер сте !

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

 От Дианата на Ботевградско шосе. В Люлин бяха свършили Continental-ките  195/65/15   :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Дайте съвет какви зимни гуми 195/65/15 да избера измежду:

1. CONTINENTAL TS850

2. DUNLOP Sp Winter Sport 4d

3. Nokian Wr D3

Разгледах тестовете, четох мнения, но съм съм разтроен между тези модели гуми.

Гумите ще се карат във Варна - тук зимата като цяло е мека, голям сняг рядко вали, но като падне настава паника в града. Почти цялата зима има киша и мокър асфалт, понякога с дни само сух студен асфалт. Досега карах с Фулда, но не съм много очарован, затова реших да сменя марката.

Благодаря, предварително!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конти са доста препоръчвани и като чета из нета като цяло дават много добри резултати в зимни условия. Дънлоп и аз мислих за тях - като цяло са по-твърди и тихи по описание, но не съм чел/виждал впечатления от вървежа. Ако някой може да сподели мнение за дънлопките и аз ще съм благодарен :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз клоня повече към Continental TS850, но ме смущават отзивите за меките "страници" и високия шум на гумата. За другите две марки наистина по-рядко се срещат коментари и аз ще се радвам на мнения на колеги, които ги ползват.

Утре мисля да направя една обиколка на гумаджийниците в града за да разгледам на място и да проуча офертите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

И на мен ми се стори странно, че са по-меки, но не видях някъде по форумите да има рекламации за балони и т.н.  Колкото до шума, не мога нищо да кажа, мойте още не са на колата, смятам да изчакам още малко да паднат температурите :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази зима заложих на Continental въпреки, че имаше още хляб в статрите ми гуми.

Големи благодарности на ИВО (ivoair) за новите зимни обувки - 4 Конти ТС850. Както винаги перфектно обслужване!

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес обиколих по-известните дилъри на гуми в града - Примекс, Мотоексперт, Медина-Мед, Голямата гума, Жижо. Огледах и пипах набелязаните от мен гуми - еми всичките са с меки странични бордове (отпаднаха ми опасенията, че само Конти-то е с меки страници). Чудих се на място между Дънлопа защото бе с по-малко децибели и Конти, в крайна сметка избрах Continental TS850. Най-добра цена ми дадоха в Медина-Мед 111 лв. Гумата е произведена в Чехия с дот 3713.

Благодаря на всички включили се в дискусията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Събота бях до Диана и опипах всичко живо. Този борд на континентала е наистина като найлон. Не се съмнявам, че ще е супер тази зима, но се отказах да го взимам защото ме притеснява да не би наистина на втората година да е за боклука. Добро впечатление ми направиха Bridgestone LM32 и  Dunlop 4D. Bridgestone беше с доста по-твърди бордове и хубав грайфер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...