Jump to content

Зимни гуми 195/65/15


Recommended Posts

Бриджстон-ките не ги гледах (не бяха сред фаворитите ми, заради по-слабите резултати на тестовете и етикецията на ЕС, както и от прочетени на няколко негативни мнения из форумите), но Дънлоп-а го опипипах обстойно (очаквах да има по-твърд страничен борд, но не установих това или аз нещо не съм наред :eusa_angel: ). По форумите не срещам отзиви за прекомерно износване или поява на балони на TS850.

Както и да е гумите вече са закупени ще се тестват тази зима както и последващите 2-3 зими.

Редактирано от sirgeorge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,

Миналата година карах

ContiWinterContact TS 850. Перфектно поведение. Не мога да кажа, че е шумна. Никакви проблеми и дефекти с прословутите слаби бордове и странични пояси. Нормално износване на грайфера. Измеренето износване спрямо изминати киломтри показва, че при правилна експлатация гумата може да измине около 50хил. км до зимната контрола от 4мм. Незнам дали е най-доброто на пазара но със сигурност е най-доброто което аз съм карал. Тази година ще карам MICHELIN Alpin A4 за да мога да направя сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги дайте мнение

 

 http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/debica/frigo-18565-p-126259.html

 

или 

 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/sava/eskimo-18565-p-124666.html

 

?

 

Какъв съвет бихте ми дали между тези 2 модела колата е ауди купе джанти железарки 15'' обикновени на 6J !

Намислил съм 1 идея по-тесни гуми за зимата да сложа 185/65/R15.... 

Редактирано от dobatavision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е твоят избор А3:

NOKIAN WR А3

Имам впечатления, няма да съжаляваш! Точно това е гумата, която ти трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте мнение

 

 http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/debica/frigo-18565-p-126259.html

 

или 

 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/sava/eskimo-18565-p-124666.html

 

?

 

Какъв съвет бихте ми дали между тези 2 модела колата е ауди купе джанти железарки 15'' обикновени на 6J !

Намислил съм 1 идея по-тесни гуми за зимата да сложа 185/65/R15.... 

 

Не съм карал с такива гуми, но от изчетените мнения по форуми, реномирани тестове, а дори и по-етикеция  Sava-та е по-добрия вариант. Колеги споменават, че Еskimo-то е много добро на сняг и не толкова добро на лед и мокро, за Дебицата четох че на мокро спирачния път е доста голям и трябва да спазва по-голяма дистанция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега!

 

2 зими търкалях отпред по асфалт и други терени ( ходя за риба) "SAVA ESKIMO S3+ MS" 195/65R15 - нямам забележки. Добра проходимост ми дават. За тази зима си купих още 2.

За другите нямам наблюдение и не мога да коментирам.

Най-важното, каквито и да си харесаш, е да са с пресен DOT!

Успех! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера обиколих цяла Стара Загора да търся Continental TS850 и никъде нямаха. Много съм нещастен и ще ги поръчам по интернет. Всички се опитваха да ми обяснят как Контито било добро само на тестове и на живо Good Year Ultra Grip 8 бил по-добрият избор. Факта обаче, че никъде ги нямаше ме доведе до мисълта, че са много търсени и реших да не взимам други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички се опитваха да ми обяснят как Контито било добро само на тестове

И на мене всички ми обЕсняваха едно време как колата се карала от баба на 80 от тях до магазина на 2 пресечки.

Поръчай от автогуми.бг - цените им са доста приемливи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачен път върху мокра писта

Зимните гуми трябва да спират добре и върху мокра настилка: китайската гума Wanli спира 16 метра след Semperit.

Спирачен път върху  сняг

Не всяка зимна гума предлага еднакви резерви за сигурност: между суперспиращата Conti и Westlake има разлика от десет метра

 

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестове на debica frigo 2 и sava eskimo s3+ има ли ?

Не ти трябва тест изобщо. Не си взимай Debica. Карал съм с само с Debica години. Живея в планината и съм с размер 205/55. Зимата никога не са ме оставяли. Много пъти съм бил на косъм, но в крайна сметка не са ме оставяли. Повече от 3 години не съм карал с едни гуми. Лошото е че на мокър път и температури доста над нулата са отвратителни. Когато температурата падне държането на тези гуми се променя коренно - от отвратително става поносимо. Колкото по студено и снежно става, толкова по-добре. Миналата година бях с Gislaved  и са доста по-добре. По-добри са и на мокро и на сняг. За Sava- та има всякакви мнения, но предполгаам, че са по-добрия избор от Debica. В крайна сметка са нисък клас гуми и не можеш да очакваш чудеса.

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си Нокиан. За първи път ще карам с тях . Дано да са толкова хубави ,колкото ми ги хвалеха.

Колега, мисля че си направил добър избор. Сред всичките изтъквани и многократно хвалени зимни гуми, Нокиан-на някак си остава леко незабелязан, но според мен е чудесна зимна гума, макар и лишена от форумна слава и лъскава реклама! Със здраве да си ги търкаляш :)

 

пп: кой модел избра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестове на debica frigo 2 и sava eskimo s3+ има ли ?

 

Пуснал съм го през преводача за по-лесно разчитане - http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=de&tl=bg&u=http%3A%2F%2Fwww.test.de%2FWinterreifen-Billigreifen-oft-mangelhaft-1429015-1429018%2F

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То при нас беше някакво скромно, но тс850-ците ми правят кеф - на непочистените улици в квартала и паркинга пред офиса си порят сняг и киша без никакви проблеми, спирането е също доста на ниво в такива условия, както и на мокро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм с Нокиан wr d 3  и искам да споделя задоволството си към тях чудесни на мокро и сняг и на много лепкава кал се представиха много добре колата е стабилна и се чувствам спокоен, размер 195 65 15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...