Jump to content

Какво е това ?


mangusta083

Recommended Posts

Здраветите колеги . Инетеренсува ме какво е това "казанче" и за какво служи защото от него при работещ двигател се чува някакво тропане което не е постоянно ту се появи ту изчезне. Колата е ауди а3 1.6 AKL

Ето снимка на въпросното "казанче"

post-83277-0-50091900-1380202354_thumb.j

Редактирано от mangusta083
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да издава тоя вибриращ или потропващ звух,и аз се бях зачудил по едно време кво е това и кво става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтър за бензинови пари. А това което трака е онова кръглото отгоре с двата маркуча. Това е клапан за бензиновите пари (EVAP) или иначе казано N80. Щом цъка значи е добре. Ако не цъка не е добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Ще използвам темата да не пускам нова . Въпросния филтър има един гофриран маркуч мисля ,че е от пластмаса в другия край където влиза се е сцепил и от там ми се струва че се носи силна миризма на бензин...Изолирах го с изолирбанд но пак вони ама силно .Не мога да усетя от къде точно идва миризмата на бензин но като си сложа носа там направо почва да ми пари на очите.Работя в магазин за авточасти и колегите казаха ,че не се предлага нов... Въпроса ми е може ли да е от сцепването на маркуча или самия филтър вече се е задръстил защото както са писали по горе ,че трябва да цъка аз не чувам никакъв шум от него.Проблема е гаден защото сега като отворя прозореца и ме лъха една миризма на бензин . Някакъв съвет,че с тези пари да не взема да пламна някъде

IMG_20210810_182428.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за отдушника на бензиновите пари (канистърен филтър). Ако не се предлага пластмасовия маркуч и само той е проблема може да го срежеш и да сложиш на негово място гумен, бензиноустойчив, за високо налягане с подходящ диаметър и да го стегнеш добре с 2 скоби. Имай в предвид, че бензиновите пари са силно запалими и е опасно да го оставиш по този начин (особено пък с тиксо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

А колеги наистина ли не се продава нов ? И аз съм със същия проблем сякаш с испаренията , около колата не се стои от тази миризма... няма смисъл да слагам 2ра употреба пак ще е същата работа предполагам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах нов и същия ден по късно намерих перфектен втора употреба.Ако търсиш срещу някой лев е твой за нов се набутах 60лв 😂

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Изпуснах коментара колега ;( взех и аз 2ра ръка ... да видим ако продължава да ми мирише ще ти пиша за твоя

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...