Jump to content

Покупка на Ауди А3 96год мнение


Recommended Posts

Колата е Ауди А3 96год 1.8 125к.с. с климатроник,газов инжекцион. Колата я намерих доста тънко 2300лв като имам да плащам 200лв данък неплатен от стария собственик и да си купя 2 зимни гуми после. Даже е и обслужена. Взимам я със забележка провиснал таван(колко пари и къде в София се правят? ), на 1 място малко скъсана тапицерия на шофиорската седалка(как се оправя това),отпред решетката е открадната, за смяна кормилен накрайник, който е 15лв скъпия и единия тампон на макферсона. Естествено ще се гледа в сервиз(окачване,спирачки и двигател), но на какво да наблегнат, кое би ми излязло скъпо ако трябва да се ремонтира или сменя? Останах с впечатление, че е евтина подръжката. Все пак я взимам доста евтино, предвид газовия инжекцион,екстрите и 300-400лв ремонт не ме плашат, но кои са най-лошите случаи?

Редактирано от elemeNt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жабката също не можела да се отключи,както и компресора на климатроника е заминал или има някакъв проблем с него не разбрах.

Редактирано от elemeNt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мога да ти напиша горе доло колко ще дадеш за да я вкараш в пътя.

2бр гуми 2ра ръка около 100лв

претапициране на тавана около 120лв

скъсаната седалка се сменя или слагаш кръпка

решетката не по малко от 80лв

кормилен накрайник 40лв+ 20лв смяна+ 20лв стенд= 80лв 

сменят се и двата тампона на макферсона (препоръчително) около 50лв 1бр + 30лв работа= 80лв за двата 150лв

компресор на климатика около 500лв 2ра ръка + смяна + пълнене на климатика= 600лв 

за жабката незнам, но една 2ра ръка е около 80лв

масло+ филтър (аз съм със Тотал 10/40) 5л + филтър - 60лв

До тук са около  1100-1200лв 

На огледа наблегни на състояние на дискове, рейка, и многоо други. 

Редактирано от alter_breed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност кое точно и е ок на колата!?  :eek:

То тънко тънко, ама дали не трябваше той пари да ти даде да я вземеш и приведеш в движение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жабката от какъв зор да купувам друга? Маслото с филтри са сменени преди 3к км тампона с накрайника с работа 100лв решетка нова 45лв и таван 120лв, гуми винаги се намират... Кажете ми а3 с гаазов инжекцион за 2300 в по-добро състояние? Какво толкова не и е наред не разбрах?

Компресора ще ми трябва чак на лято сега парно си има..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има в добро състояние за 2 хиляди... Бензинова за 3-4 би трябвало да има ок. Дизели още по-скъпо. Ако си ок с тоя разход за ремонти, взимай. Но предвид цената, 90% ще има и други изненадки дето те дебнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм казал, че не е добре. Просто ти описах горе долу цените за да знаеш какво да правиш. Всеки сам си взема решенията. Успех с покупката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колата преди да я взема ще мине през Ем комплект в София - преглед окачване и диагностика:). И после ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колко е занемарена, смятай,че е карана до последно от някой тънкач и ти гарантирам, че ще имаш едни ремонти още за 500-1000 лева 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

компресор на климатика около 500лв 2ра ръка + смяна + пълнене на климатика= 600лв 

 

Колега, аз взех компресор за 95 лв. тук от форума. Тази цена която си дал ти е доста нереална.

    Успех на колегата в избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ elemeNt колегата ти е написал някакви цени,които вероятно е платил.Да за компресора на климатика съм чувал за цени между 80 - 150 лв,ама в края на краищата колега ти сам питаш кое колко горе долу,какво да гледаш а после обобщаваш - това и онова нереално.

АМИ КАТО ЗНАЕШ КОЕ КОЛКО Е РЕАЛНО ЩО ПИТАШ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя значи нов е между 400 и 800лв, а втора ръка е около 150лв. Просто съм погледнал в един саит и там ми излезнаха цени от порядъка на Валео 1049лв Хелла 800, Делпхи 500- 1060лв и др. Виж сега аз не ти давам 100% цени, а ориентировъчни. Щом искаш сложи си накрайник за 15лв (то дали съществува такъв) аз на корса А 89год го купих за 13лв и не смятам че за АУДИ е 15. Когато го сменях моя толкова пари ми взеха колкото съм написал, а за решетка на мен за А4 ми поискаха 80лв, защото моята е спукана съвсем леко под едното кръгче и естествено аз си го капнах със капчица и забравих за пукнатината. То и на мен ми искаха навсякъде 80-100лв за дебитомер, но аз случайно си намерих за 40,което не значи, че навсякъде е 40. Просто няма какво да ти се обеснявам повече. Твоя случай стана "Храни куче да та лай" Аде със здраве и успех с БАРУТНИКА, който се каниш да купуваш. И колата реално не е 2300, а 2500 нали имаш да плащаш и данък.

Ето да видиш и малко цени на ремонти 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=96342&page=2

Редактирано от alter_breed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия "барутник" и другия сглавните букви.. С Васи без вас все тая! Подобре неми спамететемата аман от такива като вас...!!!

След като написах темата питах в някоолко сервиза и ми казаха реално как са нещата,,... Излиза че някои хора се изказват непотготвени:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакваш да те насърчим да осъществиш тази супер сделка ли? Ами взимай я. В сервизи ще я гледат, ние няма да я гледаме и не може да ти кажем как да постъпиш.

Тези неплашещи 300-400 лева може би ще ти стигнат да подкараш климатика, нищо че сега в сервиза са ти го "оправили" за колко ... 60-80 лв. Като отидеш догодина изрично за това, ще разбереш колко ще струва със сигурност. 

Няма как да се каже заслужава ли си колата, защото ние кола не виждаме. Иначе да, две гуми втора употреба, решетка, накрайник, тампон и стенд не са нищо страшно като разходи. Евентуално за тотал 3000 ще караш тази а3. Калкулирай всички разходи, видни и научени впоследствие и ще си прецениш. До тук ясни са 2300 + 200 = 2500. Климатикът айде 300 го слагам да тръгне, станаха 2800. Натам си смятай ти... Аз не бих бил толкова превъзбуден.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

elemeNt ясно е,че искаш някой да каже "супер сделка",или да започне да се тръшка,че си невероятен късметлия,но това едва ли ще се случи.Това,че искаш да избиеш комплекси или да се похвалиш като селски тарикат също е видно:на този свят 3 неща не могат да се срият:кашлица,сиромашия и простотия - ти избери кое е твоето.Питаш за ремонти,но това не ти трябва,онова струва еди колко си,казали са ти нереални цени,а ти видиш ли знаеш нещата + сервиз ще минеш,където уж също ги знаят работите а пускаш тема.Какъв и е смисъла на тази тема:абсолютно никакъв.Пожелавам ти безаварийни км,съмнително с оглед на описаното състояние на колата.Със здраже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме честни,повечето коли които идват нов внос са в подобно състояние преди да срещнат новия си собственик...няма за какво да нападате човека,той просто вижда реалното състояние на една стара кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая  А3-ка е от първите излезли,щом е 1996 година.Hормално да се намери за тея пари,но определено ще е пълен дроб и ще глътне още толкова пари,за да се стегне от до и да се кара после без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 и ще глътне още толкова пари,за да се стегне от до и да се кара после без проблем.

 

ПОНЕ още толкова за да стане нещо като кола...

 

Това имах предвид по-горе...

 

Тия 3-400 лева ги ЗАБРАВИ ..... 

 

С тел, грес и псувни да я оправят, ще стигнат де, иначе ако искаш да караш КОЛА а не барутник , като те слушам в какво състояние си проготви едни 2000 пари ... а представям си какво още има ...

Той и моя ми каза че е сменял демпферна шайба на кол. вал, е да де ама се държеше на 5 мм гума,всичко друго беше скъсано :)

 

Какво да обяснявам повече - сменях макферсон на кола 96 година, и като се почна... айде накрайници, айде прашници с тампони, амортесйорите протекли, айде тампони, айде тампони на макферсоните с лагери и с работата е така за няма нищо едни 600 лева тръгнаха ....

 

А ти искаш тоя дроб да го "стегнеш"  с 4-500 лева .... хехех ебаси оптимиста си...

И не ти го казваме, щото сме големи тарикати, а защото сме поддържали не една и две коли и знаем как стоят нещата...Освен ако не искаш да подкараш поредната грбница движеща се по софийските улици с чужда регистрация и гърнето вързано с тел ....

 

П.П. Много ме изкефи - има климатроник :)

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тези неплашещи 300-400 лева може би ще ти стигнат да подкараш климатика, нищо че сега в сервиза са ти го "оправили" за колко ... 60-80 лв. Като отидеш догодина изрично за това, ще разбереш колко ще струва със сигурност. 

 

Тук е разковничето  :bussi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как нападнахте човека не е истина. колега от такава стара кола можеш да очакваш доста проблеми поне още 1000 лв резерв трябва  имаш + тея ремонти дето са предвидени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...