Jump to content

Въпроси относно обслужването на Audi A4 Avant Б6 1.9 TDI 131к.с.


im4sh

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм собственик на Audi A4 Avant Б6 1.9 TDI 131к.с. определено не съм на "ТИ" с колите и за това искам да се допитам нещо за обслужването: 

- качествени ли са консумативите от прикачената снимка, цените високи ли са и как мога да използвам намаление при закопуване на части, защото видях, че има колеги който са получили намаление чрез други колеги от форума (моля да ми кажете възможмо ли е да се вземе такова намаление или аз не съм разбрал правилно)

Консумативи - 789,45лв (без маслото което е MOBIL 5L 5w40 донесено от Германия)

Труд               - 150,00лв

Общо             -  939,45лв

 

80916c73865480c0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е все пак, не са ти дали някаква кой знае отстъпка. Водната помпа не ми е известна като марка, филтрите също не са кой знай какво като производител. :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази обща цена ми се вижда висока особено имайки предвид, че това са алтернативни части от някъде си. Филтрите са пълни боклуци, да знаеш. Поне за тях гледай да ти сложат по-хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е същата. Ролките са Ина, помпата Рувил, Филтри на Мале и ремъци Бош...общо бяха частите около 600 лв. без особени преференции...и то преди 5 г....когато уж бяха по-скъпи. КАто при мен се наложи едната обтяжна ролка(тази на пистовия ремък на алтернатора) да се смени заедно с едно амортисьорче, като цялото нещо струваше 240 лв....гледам,че и при теб има нещо такова...отдолу с химикал, ма малко по-скъпо. Все пак всичко е относително. Пазя моята бележка...така, че ще ти я пратя, ако те интересува....но там бяха нещата.  За труд в нашия град ми искаха 70-100 лв....ма аз си сменях всичко сам, та спестих :)! Все пак не те съветвам сам да се пробваш, ако нямаш необходимите познания и инструменти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Тази с амортисьорчето и на мен ми я сменяха, защото беше издала багажа. Ще се радвам ако ми я пратиш твоята бележка да погледна за какво става въпрос, иначе като цяло явно в моя град всичко е по скъпичко :glare: :lol: За това се интересувам, за да може следващия път да съм подготвен :)

Колко обтяжни ролки има този двигател ?

Незнам, някой запознат може да каже :) Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой е твоя град,колега?На мен обслужването като на колегата Ivanu6ka ми излезна доста по-малко от твоето,около 750 лв с труд,като на мен ми смениха и термостата за всеки случай.

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Цените са добри, около 15% отстъпка са ти направили, което за краен клиент е предостатъчно. Въпроса е частите да са истински, а не реплики защото в последно време е често явление. По цени на дребно всички ролки и ремъци + масло  и филтри излиза точно 1304лв (с най-добрите алтернативни части).  Има момент в който ще си осигуриш по добра отстъпка на частите, но повечето сервизи удвояват цената за труда с части на клиента. 

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава при обслужването пазарувах от магазин без сериозна марка зад гърба си. Но в него ми даваха гаранции, че резервните части са "по-истински" :). След това филтри купувам само от ауто+ и са добри. Всички части в ауто+ са прилични откъм качество, но нещо ми се струва, че са им доста понадули цените напоследък. Може да е от местния представител на фирмата...може и обща политика на фирмата да е, но отиваш и ти казват голямата цена...и после винаги следва:" ....но за теб можем да направим отстъпка 20 процента....и цената ти е вече.....". Това хич не ми харесва като стил и започнах да поръчвам части по интернет :)!

ПП. Ремъците са 3 бр....та обтяжните ролки са също поне 3...по една на ремък ;)! Има и няколко паразитни ролки....та не помня колко бяха общо, ма обтяжните не са под 3 бр :)! Довечера ще снимам моята фРактура и ще я постна ;)

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са добри, около 15% отстъпка са ти направили, което за краен клиент е предостатъчно. Въпроса е частите да са истински, а не реплики защото в последно време е често явление. По цени на дребно всички ролки и ремъци + масло  и филтри излиза точно 1304лв (с най-добрите алтернативни части).  Има момент в който ще си осигуриш по добра отстъпка на частите, но повечето сервизи удвояват цената за труда с части на клиента. 

Ако си намеря по-евтини части едва ли да ми кажат по видока цена от 150лв за труд.

Тогава при обслужването пазарувах от магазин без сериозна марка зад гърба си. Но в него ми даваха гаранции, че резервните части са "по-истински" :). След това филтри купувам само от ауто+ и са добри. Всички части в ауто+ са прилични откъм качество, но нещо ми се струва, че са им доста понадули цените напоследък. Може да е от местния представител на фирмата...може и обща политика на фирмата да е, но отиваш и ти казват голямата цена...и после винаги следва:" ....но за теб можем да направим отстъпка 20 процента....и цената ти е вече.....". Това хич не ми харесва като стил и започнах да поръчвам части по интернет :)!

ПП. Ремъците са 3 бр....та обтяжните ролки са също поне 3...по една на ремък ;)! Има и няколко паразитни ролки....та не помня колко бяха общо, ма обтяжните не са под 3 бр :)! Довечера ще снимам моята фРактура и ще я постна ;)

Искам да Ви попитам знаете ли с тези 20% намаление от Ауто + на какви цени излизат частите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намеря по-евтини части едва ли да ми кажат по видока цена от 150лв за труд.

 

Ми зависи от населеното място и колко внимание ще се обърне на детайлите по смяната, по принцип  само сваляне и качване на предницата е 130-150 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Стигам до извода, че погледнато реално като за Габрово са ми взели напълно нормална цена за всичко....

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък стигам до извода, че никаква отстъпка не са ти направили, това  са крайни клиентски цени при официалните вносители .. :)

Може да се направи още 30% отстъпка на тези цени, ама си закъснял с питането, друг път пускай темата преди обслужването, а не след него .. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Именно, питам сега, за да знам за следващото обслужване. Може ли да ми кажете, как и къде мога да ги взема тези 30% отстъпка?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си извадиш клубна карта - погледни тук . Другия варянт е да влезеш в раздел "Продава", има много теми на колеги, занимаващи се с продажба на части, включително и ОЕМ. Препоръчвам ти Raino - неговата тема.

Безаварийно :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Благодаря за пожеланието и мерси много за насоката която ми даде :) Ще ги разгледам 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...