Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

ЧРД на Pav3l :birthday:

Жив и здрав, много късмет и успех във всичко :bia:

И дано да се научим и ние някой ден като него !

Жив и здрав колега и само безаварийки

Sent from Iphone 6

А сега питанка - има ли хора дето карат 2х2 различни джанти на куатрото ?

Харесах си едни 19" ама предните са 8.5 а задните 9.5 !

До колкото ги видях са ОЕМ и са свалени от А5 !

Има ли проблем това да се карат така или да си избия мерака от главата ?

3eb42bb6dc3f2fcfc4855c24cda7f351.jpg

Sent from Iphone 6

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря за пожеланията! Моята жена още вчера ми направи подарък - една дъщеричка. И вече съм татко!

 

 

 

Можеш да караш с различни джанти, номера е диаметъра да е еднакъв. Т.е. ако на 205/55/16 диаметъра е 632мм, то на размер примерно 225/50/16 диаметъра е 631мм

 

Следиш ли ми мисълта?

 

Примерно предни 205/55/16, задни 225/50/16...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е жива и здрава щерката ! Браво много хубав подарък и мерси за отговора ! Значи взимам а какви са гумите ще ги мисля! Щом нене проблем за куатрото различни джанти !

Мерси отново !

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията! Моята жена още вчера ми направи подарък - една дъщеричка. И вече съм татко!

 

Най-добрия подарък за рождения ден :birthday:! Да ви е жива и здрава и много радост да ви носи :bia:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен на колегата за дъщеричката и за рожденния ден :)

 

Да питам нещо за моя кош! Значи в момента съм с обикновено CD -  Аudi Concert (1 din).

 

20150510_190810.jpg

 

Питанките:

1. Ако си сменя конзолата с 2 дин и плугна rns-d или rns-e ще паснат ли буксите, които са ми в момента?

2. Имената на радио станциите и т.н. ще ли се изписват на арматурното табло?

3. Нужни ли са други букси и кабели да се купуват за да заработят всичките им функции?

4. Какво ще се случи, ако 2 дин мултимедията не е на AUDI,  а някаква друга - от технополис примерно?

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

 

 

Отговорите:

1. На RNS-D да, на RNS-e не.

2. Да

3. За RNS-E ще ти трябват преходници от единия стандарт към другия.

4. Няма да пише нищо на горния ред на дисплея на таблото, дори няма и да свети, все едно си изключил сегашното радио

Принципно за RNS-E ще ти трябва и GPS-антената, щото иначе също както и RNS-D ще е само цветно радио...

Е, и кабел за нея разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли го този модул да е без буквите накрая? Спешно ми е. Благодаря.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ако не успееш да намериш без буква, модули с букви A, C и D трябва да станат. Всички те се водят Lowline - т.е. без сигнализиране за изгоряла крушка. 

Така го заменят в Юнитрейд като го търсиш по номер.

НЕ ОПИТВАЙ с букви B, E и F - те са Highline и търсят всяка една външна крушка. Дори един колега преди седмица-две вече опита с такъв и се чудеше какво да прави, за да спре да ги търси ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви питам Б6 с какви крушки е на халогенните гледах пише на тях Е4???,че искам да им сложа ксенон?Аз ги карам като дневни светлини халогенните и с ксенона ще е по добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви питам Б6 с какви крушки е на халогенните гледах пише на тях Е4???,че искам да им сложа ксенон?Аз ги карам като дневни светлини халогенните и с ксенона ще е по добре!

 

H11  са крушките,Е4 е мисля знак за качество или европейски стандарт.

 

Е като ги караш като дневни светлини,не ти ли правят проблеми?

На мен един,два пъти ми направиха само забележка и повече не ги включвам,ако няма мъгла.

Иначе и аз си сложих ксенон 3000К-жълт.За мъгла е идеален цвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H11  са крушките,Е4 е мисля знак за качество или европейски стандарт.

 

Е като ги караш като дневни светлини,не ти ли правят проблеми?

На мен един,два пъти ми направиха само забележка и повече не ги включвам,ако няма мъгла.

Иначе и аз си сложих ксенон 3000К-жълт.За мъгла е идеален цвета.

мерси :)

Не защо да ми правят проблем? Аз включвам халогените само(и габарита на фаровете) Никъде в закона не е опоменато какви трябва да са дневните светлини!

Ксенона от къде го закупи?

Редактирано от marianski_80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги салон от а6 4ф седан става ли на ауди б6 б7 седан , като го гледам е уж същия , но да попитам

 

Не стават колега....на 4ф са по-широки и задните и шейните на предните имат разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси :)Не защо да ми правят проблем? Аз включвам халогените само(и габарита на фаровете) Никъде в закона не е опоменато какви трябва да са дневните светлини!Ксенона от къде го закупи?

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при

значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни

условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това отдолу светлини за мъгла ли са? Да! Значи гледаш Чл. 74. (1).

Иначе принципно можеш и цял ден да се обясняваш как дневните светлини не са дефинирани точно или пък да караш някой да ти доказва, че това долу са фарове за мъгла, а не дневни светлини и хиляди други простотии. Но това са си тарикатлъци на дребно :) И ще ти докарат само разправии, нерви и евентуално някой фиш/акт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука е малко за спорене,защото по дефиниция за дневни всетлини е описано какви трябва да са....и много хора са си насложили от китайските диоди,и са ги монтирали така,че да отговарят на съответния член от закона.Да,ама не е заводско и заслепява,но пък си отговаря на изискванията.Аз си карам на къси,така знам,че няюа да бода очите на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

marianski_80

 

Аз друго ти се чудя!!! Халогенните са 55W, като късите - пак си греят и харчат ток - какво спестяваш вместо да си използваш късите светлини незнам? Ксенона, който си намислил да слагаш ще стои по добре на късите, защото имаш лупа (поне си мисля, че имаш), а на кирливите халогенни ще изважда очите на останалите както каза Nikieva

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че халогените са чудесни дневни светлини - не заслепяват, по-малко натоварване на крушките на фаровете и инсталацията, по-евтини крушки, не се налага да търсиш място за допълнителни светлини и т.н.

До сега никъде не са ми правили проблем за халогените, а доста км. съм навъртял!

п.с.-все повече коли забелязвам си карат на габарит и фарове за мъгла / т.н. халогени/. Явно са почнали да "минават" и така :)

Редактирано от marianski_80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ще ме накарате да спирам халогените и да минавам на къси :hilezh:

Той ксенона тогава като са пуснати постоянно няма да е много изгодно да се слага, защото бързо ще сдаде багажа. Решението е дълги на 30 процента имах такъв монтиран модул на предната кола.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен на колегата за дъщеричката и за рожденния ден :)

 

Да питам нещо за моя кош! Значи в момента съм с обикновено CD -  Аudi Concert (1 din).

 

 

Питанките:

1. Ако си сменя конзолата с 2 дин и плугна rns-d или rns-e ще паснат ли буксите, които са ми в момента?

2. Имената на радио станциите и т.н. ще ли се изписват на арматурното табло?

3. Нужни ли са други букси и кабели да се купуват за да заработят всичките им функции?

4. Какво ще се случи, ако 2 дин мултимедията не е на AUDI,  а някаква друга - от технополис примерно?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A3-A4-A6-RNS-E-plug-play-adapter-retrofit-kit-/280662593163?hash=item4158cb4e8b

ето това е нещото което ти трябва за да пуснеш Рнс-Е в твоята кола :) Тази антена се закача на металната греда която държи таблото - там ще имаш хубав сигнал и няма да се бави позиционирането !  Има карти за Бг така че слагай смело  защото е много красиво приятно в колата а и удобно :) 

Аз съм правил тази процедура няколко пъти вече ако имаш питанки - драскай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...