Jump to content

Проблем със стрелката на горивото


kolev.77

Recommended Posts

Яви се следния проблем;След като запалих колата след около 1-2 минути светна едно жълто кръгче на дисплея и започна да пада стрелката на горивото.В момента ми показва че няма гориво и се сменят иконата с колонката и това жълто кръгче а резервоара е повече от половината пълен.Това стана изведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо напиши каква  е колата, но ако е Б6 има тема във форума за този особен проблем и как се отстранява. Просто потърси, че не си спомням как точно ставаше. Проблема се отстранява елементарно.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за услугата стрелката заработи но иконата от таблото не изчезна тя се показа преди да спре да работи стрелката.

Ето тази икона отгоре не знам какво значи.

post-66768-0-00892200-1390748258_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за износени накладки те предупреждава.Накладките в какво състояние са или са сменяни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за услугата стрелката заработи но иконата от таблото не изчезна тя се показа преди да спре да работи стрелката.

Ето тази икона отгоре не знам какво значи.

Здравей след като вчера направих това с бушоните стрелката заработи,но тази сутрин отново е на нула.Отново направих същия номер и пак тръгна но не показва вярно.Показва по малко в момента.Ще видя до края на деня дали ще откаже пак.

Редактирано от kolev.77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я закачах на диагностика и стрелките си работят както трябва,а днес стрелката показва но се мести с по две чертички надолу нагоре а преди не помръдваше стоеше си като закована и си отчиташе каквото трябва.Преди да откаже да работи показваше повече от средата и 350-360 километра на таблото а сега показва между 80 и 160 километра и варира постоянно а при положение че карам на газ за два дни не може да падне горивото с почти на половина.И все пак сега отчита нещо и не показва на дисплея 0 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм газифициран, последно сложих 20 лева бензин, покарах колата - показваше 150-160км. На другия ден скова студа и докато съборя снега и леда от нея я оставих да работи на място - около 15-20 мин. После показваше 50км, после стигна 70 и пак слезе на 60, стрелката е по-надолу, но не пищи за резервата още... И май проблема е сериен като се кара на газ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен нещо откача май тая стрелка. По принцип един два пъти ми направи следния номер: както си показва примерно 140 км оставащи, изведнъж падна най долу, светна лампата за бензина. Сипах 10лв бензин и се качи на 180 км и оттогава не го е правила. Днеска пък си сипах 10лв(не че е много), но стрелката не помръдна и километрите както бяха 70 оставащи, въобще не помръднаха. Карах 5 минути и паркирах и ми показваше само 80 км, а по принцип за 10лв се дигат пне с 40 км. Ще видя посля като покарам ще се качат ли още. Дали трябва и аз да го пробвам това с бушоните?

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен е така, но се случва само ако вече стрелката е влезнала в резервата и е светнала лампата за бензина - тогава не се интересува от показанията на поплавъка в резервоара и почва да си смята километрите според разхода. Съответно почва и да връща стрелката назад. Ако се извади и сложи предпазителя всичко почва от начало. За да го няма този ефект винаги трябва да има поне 10л бензин в резервоара и да се допълва преди да светне иконката за резерва. Аз така правя и не се налага да махам предпазителя.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен е така, но се случва само ако вече стрелката е влезнала в резервата и е светнала лампата за бензина - тогава не се интересува от показанията на поплавъка в резервоара и почва да си смята километрите според разхода. Съответно почва и да връща стрелката назад. Ако се извади и сложи предпазителя всичко почва от начало. За да го няма този ефект винаги трябва да има поне 10л бензин в резервоара и да се допълва преди да светне иконката за резерва. Аз така правя и не се налага да махам предпазителя.

Е при мене не беше светнала още. По принцип ми се качва като си сипа даже и за 10лв с поне 40 км. Ще сипа после още 20лв да видиме какво ще покаже. Предполагам, че ще скочи с доста както направи предния път. Ще го направя това сбушоните щом има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май проблема е в нивомера. Аз съм на нафта,но също имам проблем с отчитането. От половин резервоар показва 1/3 след няколко секунди се стабилизира. Явно проблема е механичен.

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка какво му се скапва на таблото, да не би проблема да е сходен както с копчето на усилването на стария концерт ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След поредното махане на бушоните стрелката показваше 3-4 дни но много по малко от колкото има в резервоара и от вчера пак се заби на нула и свети колонката на таблото.Вече не знам какво да правя освен да търся проблема в нивомера вече.Дайте ми акъл какво да правя.Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

А при мен първо заседна малко по средата, после заби на крайно дясно деление и сега е направо ударило крайно дясно и не помръдва...чудя се като свърши горивото дали ще ми светне лампата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте,имам сходен проблем.

Когато запаля колата стрелката на горивото се вдига до някакво положение,след 20 сек.работа на празен ход стрелката започва да пада към 0 и светва лампата за горивото.След 5 6 Мин. на празен ход стрелката се връща в първоначалната си позиция.Ако потегля преди да възстанови първоначалното си положение,стрелката остава в червения сектор и не се вдига.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...