Jump to content

Замръзнала врата на ауди а3


Ivelinch0

Recommended Posts

Здравейте колеги днес си отключих вратата без проблем и си отидох на работа, но след като срях и тръгнах да затварям вратата увииии неможах да я затворя не иска да се затвори ... махнах кората гледах бутах .. ама нищо не стана какво да правяя дайте ми някой съвет че немога да я заключа .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е превъртяло езичето на бравата....ако е така, бута се назад с отверка и готово. Ама не знам дали там е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега по това както обясняваш може би имаш задържало езиче в самата брава . пробвай с вд40 да раздвижиш ако не помогне с раздвижването смяна на самата брава от морга разбира се 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замръзнала ти е бравата. Този проблем ми  е познат от старите френски кочини. Зимата вратите им са като пеперуди. Явно от някое уплътнение ти е влязла вода и е замръзнал механизма. Начина е да се размрази, аз го правих с пистолет за горещ въздух обдухвам хубаво в механизма. Едва след това може да ползваш някой смазващ спрей, като wd-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще ти споделя един случай : колегата ми слиза от колата си, на отворена врата цъка и заключва колата и се започва едно млатене на  вратата известно време преди да види че другите врати са заключени и езика и е паднал.Дано не си направи така, ако се е заключила или езика е превъртял или бравата е замръзнала но последното е доста вероятно предвид времето.В всеки случай пробвай със спрей или както колегите те съветват да размразиш бравата.Аз правя точно това което Цветков ти е казал, течен парафин или глицерин около 80 стотинки е взимаш и мажеш уплътнения и брави поне на две седмици го правя, до сега замръзнала брава или врата не съм имал.Ако път ти се занимава вземи свали бравата и виж какво и е, то не е голяма философия.

Редактирано от Screamm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги това с глицерина е така . да допълня аз как си лекувам уплътненията по вратите на кочинките и има ефект . силиконов спрей за табло не задържа никаква влага по уплътненията 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем вчера... Надух парното и придържах вратата затворена след 10тина минути, след като се затопли, се затвори. Отидох да си взема силиконов спрей да напръскам уплътнителите  и ми се прецакаха спирачките - серво... Поне си реших проблема с вратите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

езичето на самата врата се мести без проблем там го смазах доста добре но пак не иска да се затваря .... блъскамм не реагира да се затвори явно самата дръжка нещо е замръзнала и тя смъкнал съм кората ще намажа наред каквото видя да видим какво ще стане, зора ми е един път да я затворя няма да я отворя докато не дойде лятото ... :Д благодаря ви колеги за информацията утре ще пробвам всичко да видим какво ще се получи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави колата на топло място за 40 минути и проблема ти е решен! С моето ауди е така, снощи на 1 колега аудито направи същия проблем, отидохме да я остави в мола, след 30 минути разходка отидохме да я погледнем и вратата се затвори от първия път :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем в неделя сутрин след като 2 - дни валя дъжд от петък, та неделя и двете врати на колата ми не се отваряха бяха ледени, качих се в къщи едно 10 литрово шише от минерална вода, една кърпа по стара да подсуша уплътненията после, че става по лошо и за 3 минути си отворих и двете врати после ги подсуших и запалих колата размразих всички стъкла и отидох с един приятел да си купя  течен парафин от близката аптека и едно Lustro за обувки и намазах обилно уплътненията, проблема ми е решен. 

 

Твоята врата разбрах, че не се затваря. Видимо нищо ли не и пречи?

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се държеше така все едно постоянно държа дръжката вдигната нагоре и се мъча да затворя. След като се затопли се затвори от само себе си. Като се оправи най-добре си купи силиконов спрей или течен парафин и ще си решиш проблема. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави колата на топло място за 40 минути и проблема ти е решен! С моето ауди е така, снощи на 1 колега аудито направи същия проблем, отидохме да я остави в мола, след 30 минути разходка отидохме да я погледнем и вратата се затвори от първия път :)

Както по-горе колегата е описал най-топлия начин да си размразиш колата просто правите дупка на стъклото колкото да закарате колата до най-близкия мол разглеждате магазините пиете  едно кафе и след 30-40мин.врати,стъкла,чистачки всичко си идва на място изпитан метод след ледения дъжд във Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реших проблема колегии смъкнах кората на вратата, надух парното на макс 15 мин и вратата се затвори без проблем ... остава само да взема един спрей да напръскам всичко обилно да не се полочава тая гавра повече ... поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както по-горе колегата е описал най-топлия начин да си размразиш колата просто правите дупка на стъклото колкото да закарате колата до най-близкия мол разглеждате магазините пиете  едно кафе и след 30-40мин.врати,стъкла,чистачки всичко си идва на място изпитан метод след ледения дъжд във Варна

 

И после целия мол беше като басейн. Кофти гледка, особено за тея дето минават пеш през паркинга. Днес дори видях как един си чупи дебелия лед по колата и го събаря на земята в локвите. То остави че не са оставили сифони за да има къде да отива водата, ама и нагли хора колкото искаш. 30-40 минути са много. 10-15 са достатъчни за да поотпусне малко леда и да се събори някъде навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намажи уплатненията с глицерин за да незамръзват и всичко ще си дойде на мястото!

Това кво общо имаше с проблема,че не му се затваря вратата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем след ледения дъжд във Варна.Дясната ми врата направи такава мизерия.Напръсках бравата със спрей за ръжда,а патрона с размръзител на ключалки и са затвори веднага вратата.Засега нямам проблем,дано и за напред да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден на приятел в Бургас същата работа,след тоя януарски дъждец-слой лед по цялата кола,която стои на открито.Направо мамата си трака :nixweiss: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

darlik_95  пич и при мен беше така, пръсках топлих пълен майтап, ако отпусне слд 2-3 мин. пак същото. Хванах му цаката, връзвам вратата с колана и сядм върху него. Спряха ме ченгета и ми вика караш без колан - аз  се засмях и като му казах как карам се хвана за главата и ми каза БЯГАЙ. :hilezh::flehan:

Редактирано от mirko28
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...