Jump to content

Моля за съвет за покупка на АУДИ за около 8-11к


Recommended Posts

Сякаш пари ви взимат за всяка написана дума.... Обосновете се бре хора.Говорете!Демокрация е сега,споделете мнения опит.Аз ако тука не получа адекватни и ясни отзиви за автомобил АУДИ къде ???

    

 

Ако взимаш 2.5 търси 163к мотор.

Кво му е хубавото на този и какво е лошото на вариантите със 150 или 180 коня???

 

 

2.5 ТДИ почти винаги не е добра оферта, във всичките му варианти. Търси 1.9, щом си решил да е дизел. Но на А6 трудно ще намериш такъв.

Защо не е добра оферта?И защо почти винаги?

Това значи ли че по някога може да е добра оферта? 

  Кво му е хубавото на тоя 1,9тд след като е едва 100на коня  на 1,5-2 тона кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш пари ви взимат за всяка написана дума.... Обосновете се бре хора.Говорете!Демокрация е сега,споделете мнения ...

 

 

http://lmgtfy.com/?q=2.5+%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%B3%D1%83%D0%B1+site%3Aaudibg.com

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Bobo Quattro е отговорил кога е сравнително добра оферта. 163 коньовия има по-малко ядове от другите модификации. 1.9 не е 100 коня и не е на 2 тона кола.:) А и на 3 теми - 2 са за тази модификация и затова никой не се обосновава, просто има премного инфо изписано вече тук. Накратко - имат проблеми с изяждане на разпределитените валове, проблем с ГНП, понякога турбо, скъпа поддръжка и други такива. А и 1.9ПД 131 коня върви доста прилично, за сметка на нисък разход.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете колко е БЪЛГАРСКОТО обслужване на 2.5тди към днешна дата? Немското сигурно е под 200 лева с маслото и нема да го разглеждаме.

 

И аз знам че масово немеца сменя масло по книжка или по-късно, но никога по-рано. Например ако на кола Х дават 15000 км от смяна до смяна, Юрген кара 15786 км и се занася в сервиз. Също така той пали и както е студено всичко, излиза на аутобана и подава ГАЗ. После ние си мислим че сме взели нещо ехеее :)  Може би българинът обръща повече внимание на автомобила си не защото може да си го позволи просто така, а за да спести разходи в бъдеще. Да, сега дава едни пари, но после ще кара ... 10 години без нищо да се счупи. Минимум  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш пари ви взимат за всяка написана дума.... Обосновете се бре хора.Говорете!Демокрация е сега,споделете мнения опит.

Колега недей се ядосва!

Имах А4/В6/ 2.5 TDI AYM 155 коня.При мене беше 4 години и е обслужвано винаги и с каквото трябва ОТ-ДО и не излезна стока.

Първо замина ГНП-това в движение и ме прибира на приятел пътната помощ.

Капаците на главите протекоха-и там ядове.

Тампони по мотор и скоростна кутия-може да им е било времето-смяна с чисто нови от Германия-през това време колата е в бокса.

Разтоварващ клапан турбина.

Умна дюза.

Иначе тея прословути разпределителни валове,като беше моя колата не сдадоха багажа-за понатам си нямам идея.

Тоя мотор има една торба ролки и ремъци-първоначалното обслужване е бая пари,защото сменяш ангренаж комплект,други ремъци,водна помпа,всички филтри и течности,термостат задължително/щото е заврян много/,филтър картерни газове.

Разхода на нафта беше при мене около 8/100ама имах много извънградско и там повечето се кара на 6-та предавка.За пари няма да споменавам,че са бая.Може и да не съм случил.

За друго сега не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш пари ви взимат за всяка написана дума.... Обосновете се бре хора.Говорете!Демокрация е сега,споделете мнения опит.Аз ако тука не получа адекватни и ясни отзиви за автомобил АУДИ къде ???

    

 

Кво му е хубавото на този и какво е лошото на вариантите със 150 или 180 коня???

 

 

Защо не е добра оферта?И защо почти винаги?

Това значи ли че по някога може да е добра оферта? 

  Кво му е хубавото на тоя 1,9тд след като е едва 100на коня  на 1,5-2 тона кола?

Не съм запознат с 2.5 затова няма да го коментирам!  Иначе а4 1.9 Комби тежи 1425 кг,  131 к.с е .... освен ако не си привърженик на Need for Speed колата върви доста прилично! И както каза колегата малко по-горе, срещу приличния вървеж получаваш отличен разход на гориво! Като цяло са здрави двигатели..... което разбира се не значи, че цялата периферия около мотора /а и самият той/ никога не се чупят! 

Иначе да.....щом си 2 метра...... няма чак да се шириш в А4....в А6 ще ти е по-добре.....   обаче много рядко се намират с 1.9 мотор, поне в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз знам че масово немеца сменя масло по книжка или по-късно, но никога по-рано. Например ако на кола Х дават 15000 км от смяна до смяна, Юрген кара 15786 км и се занася в сервиз.

 

Също така той пали и както е студено всичко, излиза на аутобана и подава ГАЗ. После ние си мислим че сме взели нещо...

 

Колега, ако знаеш само колко си прав...  не на 100%, ами на 1000%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

На мен ли ми се струва или на тая черната А4ка на снимката с маторя тоз Русенския е забравил да си зачисти фулмастера от Италия че някога са и сменяли ремък на 426000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези ремъците не им ли се сменяха на доста солиден пробег като 100-120 хил.км?

И защо не колата е 6-7 годишна правила е по 70 хил. на година което си е нормално за карана кола. Например служебна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли ми се струва или на тая черната А4ка на снимката с маторя тоз Русенския е забравил да си зачисти фулмастера от Италия че някога са и сменяли ремък на 426000км.

 

Никакъв шанс да забравят/пропуснат евентуална корекция - то тоя надпис ще ти избоде очите.Просто е написан от джамбазина и не е 426к,ами е написал 126 000(1 прилича на 4,както е написана),за по достоверно,та някак да се върже с километража:демек имаш ремъци на около 30к км.   :)

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...