Jump to content

Проблем трети стоп


Azerty

Recommended Posts

Може ли някой да ми каже как да сменя осветление на трети стоп ?

А6 3.0 TDI Avant quatro

2006

Редактирано от Azerty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се целия,това са капсуловани диодчета,и от попаднала влага се окислява и се прецаква, в Унитрейд струва 110-115 лв.,в Германия е 40 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже как да сменя осветление на трети стоп ?

А6 3.0 TDI Avant quatro

2006

Сменя се целия,тъи като е диоден.Нов е 130 лева в Порше.Има вариант и някой да ти го ремонтира,но после ще ти влиза вода,защото 100% уплутнението му ще е разкапано.Трябва да побългаряваш със силикон.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше от разпоени пинчета, в един сервиз за техника ги запоиха за 2 лева, не съм слагал силикони или глупости, просто го поставих обратно. От лятото досега не съм имал проблеми с влизаща вода, дори и след мивка.

Реших да пробвам така, понеже преди тва се изтупах 400 лева за моторче и задна чистачка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете пинчета към буксата са проблема в 99,9 от случаите при Авантите и се решава с презапояването им като се отвори достъп до тях, но може отвора към пинчетата да се направи доста по-малък (странично без изрязване) отколкото на клипа:

 

 

Сваляне и слагане:

 

 

 

Редактирано от MSM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам така, понеже преди тва се изтупах 400 лева за моторче и задна чистачка :)

Има едно о-пръстенче в основата на оста, което като даде фира влиза течност за чистачки оттам  и нататък е ясно. Аз лично взех от железарията такова, почистих, смазах и поставих обратно моторчето. 1,5г не е дало ядове.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно о-пръстенче в основата на оста, което като даде фира влиза течност за чистачки оттам и нататък е ясно. Аз лично взех от железарията такова, почистих, смазах и поставих обратно моторчето. 1,5г не е дало ядове.

Напълно си прав колега, на мен обаче ми строшиха задната чистачка, не я минах по каско понеже съм много отворен :), рамо и чистачка към 100 лева, но и моторчето нещо бе прецакано. Отварях, чистих, смазвах и пак само половин цикъл прави. След 1 седмица борба си взех ново оригинално, понеже няма заместител. Valeo ги правят, между другото на доста модели ги слагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

За да не отварям нова тема ще пиша тук. Проблемът е, че третия стоп не свети и компа набива грешка. След сваляне на въпросния се установи, че буксата и пиновете са окислени(зеленясали). Напръсках го с контактен спрей и тръгна, но не след дълго пак отказа да свети. Ходих при майстор и ми каза,че платка вътре и тя е зеленясала, но не беше баш така. Свалих го и го разглобих, и се оказа ,че платката е чиста. В крайна сметка третия стоп свети като му подам ток, но когато го сложа там, отказва да светне. Гледах, че и буксата е яко зеленясала, отразях я, запоих директно кабели за пиновете пак не иска да светне. Пробвам го на един полу умрял акомулатор- свети си перфектно. Явно имам проблем с кабелите- не отива ток до там? Възможно ли е някой бушон да е заминал? Споделете мнение, че два дни се ядосвам с тоя боклук и накрая ще го ударя на колянцето и тва ще му е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от моргата си го взех за 20лв и свети перфектно :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз разглобявах и сголбявах преди година няколко пъти,накрая се получи ,сложих го на мястото,работи година и нещо вече.Разглобих,почистих,сглобих,не работи,наново пак,тръгна,сложих,пак не работи,наново,и явно буксата правеше проблеми,разглобих буксата на кабела,нея презапоих ли изчистих ли,и тръгна и тва беше.Иначе на буксата слагах лампички кво ли не,не свети,и аз мислех,че не идва ток до нея,ама ток си имаше се оказа.Според мен щом стопа ти свети на умрелия акумулатор,значи буксата ти прави проблеми,или ако си запоил кабелчетата директно за стопа,да си стопил нещо вече,но според мен е буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за 95лв. си купих нов оригинален стоп и не съм имал проблеми. тоя от моргата не се знае колко живот има в него. всички аванти страдат от тоя проблем и просто е въпрос на време да спре да свети. Иначе за буксата може да се купи комплект пинове с кабел ремонтни и забравяте и за този проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си намерих преди време оригинален стоп за 80-85 лв. и по клипчетата по-горе се справих за 10тина минути с почистването на следите от стария стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 months later...
На Tue Nov 01 2016 at 13:52, Papi123 написа:

За да не отварям нова тема ще пиша тук. Проблемът е, че третия стоп не свети и компа набива грешка. След сваляне на въпросния се установи, че буксата и пиновете са окислени(зеленясали). Напръсках го с контактен спрей и тръгна, но не след дълго пак отказа да свети. Ходих при майстор и ми каза,че платка вътре и тя е зеленясала, но не беше баш така. Свалих го и го разглобих, и се оказа ,че платката е чиста. В крайна сметка третия стоп свети като му подам ток, но когато го сложа там, отказва да светне. Гледах, че и буксата е яко зеленясала, отразях я, запоих директно кабели за пиновете пак не иска да светне. Пробвам го на един полу умрял акомулатор- свети си перфектно. Явно имам проблем с кабелите- не отива ток до там? Възможно ли е някой бушон да е заминал? Споделете мнение, че два дни се ядосвам с тоя боклук и накрая ще го ударя на колянцето и тва ще му е.

Колега имам същия проблем  как реши твоя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Здравейте ,може ли линк нещо,от къде ги намирате тея стопове за 80-90лв ,че аз откривам само некви за по170-180.Ето го номера 4f9 945 097.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...