Jump to content

1.9 tdi много реве????


Ivaeelo

Recommended Posts

Колеги помагайте.А3 1.9 tdi 90 когато набира след 2000 оборота някъде започва много да реве чак дразни в купето.А и май не върви нещо като хората в големите обороти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си лагерите!И на мен така ми ревеше и си мислех,че е от двигателя,ама не беше!Шибан десен преден лагер,смених го с качествен и сега е тиха като червей.Зависи разбира се дали при определени обороти реве или при определени скорости,лично при мен до 50 нямаше проблем,но след това виеше като умряло куче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен  причината може да е марката или вискозитета на масло,ако е някакво скапано масло,ша реве не е ами ша реве като хималайска мечка,начи на едно приятелче с 15 годишна а3-ка му бяха сипали 5в 30 в някакав сервиз и дори и на място така клопаше двигатела,понеже маслото е много тънко,а двигателя износен и нали се сещате и почна и повече и нафта и масло да му харчи абе ужас!После като го смени с 5в 40 на шел,всичко се оправи и стана доста тиха.Като се има напредвит че всички коли от тази генерация в българия са вкарани на по 600-700 хиляди километри или такива които са за моргата,такива проблеми са напълно нормални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го сменя маслото и без това му е време.дано има ефект но незнам защо ми се струва,че нещо я мъчи.мисля,че трябва малко повече да върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да и хварлиш едно кастролче 5в 40 турбо дизел,аз само него ползвам и сам много доволен,а и кастрола си е кастрол.Ако мислиш че нещо я мъчи,може да са запушени филтри,често явление за недостатачна мощност са задръстен въздушен филтър или горивен,но най-добре смени и двата,а можеш и заедно с тях и интериорния нали се сменят на веднъж всичките принципно.И вземи нещо от висшата лига примерно MAN, не некви измислени,не щади кинти.Смени маслото и масления филтър+другите филтри,хварли една добавка за прочистване на дюзи,аз лично от Forte съм много доволен имат ефект,и кажи как е колата.

Редактирано от Anton_13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега смених маслото с оригинално 5w40 от колегата Rayno.Всички филтри са сменени.колата работи много тихо на обороти но между 2000 и 3000 оборота най вече много се чува двигателя вътре.адски е дразнещо а и ми се струва,че не дърпа както трябва.аз ползвам в момента Castrol TDA но не мисля,че има ефект от нея.Кажете добавка която наистина да почисти двигателя.и в краен случеи някой колега от Варна който да и хварли едно око.

Редактирано от Ivaeelo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol TDА предполагам добавка имаш предвит,за мен добавките(за тия които се сипват в горивото)освен да прочистват дюзите никаква друга работа не вършат,а за тия които се сипват в маслото според мен няма нужда от тях,понеже в маслата(става въпрос за качествените)имат достатачно добавки в тях които почистват двигателя.Най-добре я закарай да я видят в някой читав сервиз,отколкото всеки да бара и да се прави на майстор,че от много майстори накрая се берат само ядове.И само за информация,пазара вече е наводнен с масла ментета,дори и в западна европа,аз лично си взимам мойто от официалния дилър на ауди с бандерол на тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия добавки са само за почистване на дюзите и на саждите по горивната система,даже повечето такива и това не вършат само пари на вятъра,това което пише по етикетите е само реклама.36 кинта за нея плюс най- малко 20 литра нафта трябва да сипиш и да я изгориш,за тия пари ще имаш готова диагноза в сервиз от колкото да експериментираш я стане я не стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега но аз я бях карал в BOSCH сервиз където казаха,че всичко е ок.никакви грешки нямаше само направиха центровка на помпата защото не била в нормите.затова предполагам,че е позатлачена защото рядко в града я карам над 2200 оборота а извън градско не излизам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай пробвай това http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4408,имам доста добри впечатления от нея,намалява значително нагара,намалява разхода на гориво и прочиства дюзите,доста мои познати я ползват,използва се и в доста сервизи в германия и холандия не стане ли с нея начи с никаква друга добавка няма да стане,доста е силна като химия.Изсипи целия влакон във 20 литра нафта(първо добавката,после нафтата) и после газ извънградско на 4-та със 110-120 кам 30 минути покарай така,ако няма подобрение значи и със други добавки няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivaeelo, не бих взел предвид мнението на Anton_13 предвид предишни негови разсъждения във форума, пък и в тази тема първо казва, че нищо не вършат тия довавки, после ти препоръчва добавка за профилактика... Това, което ти пратих е силен продукт на добра цена. Трудно ще намериш нещо подобно. Важно е отношението, в което ще го смесиш с горивото, но всичко е описано в упътването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега смених маслото с оригинално 5w40 от колегата Rayno.Всички филтри са сменени.колата работи много тихо на обороти но между 2000 и 3000 оборота най вече много се чува двигателя вътре.адски е дразнещо а и ми се струва,че не дърпа както трябва.аз ползвам в момента Castrol TDA но не мисля,че има ефект от нея.Кажете добавка която наистина да почисти двигателя.и в краен случеи някой колега от Варна който да и хварли едно око.

Преди и след смяната на маслото има ли промяна ? По-добро от оригиналното масло няма и след като ти дадох такова ако шума продължава значи не е от това. Добавки не слагай. Турбото проверявал ли си как надува ? Махнат ли е катализатора, какво има на негово място ? В тези обороти, които цитираш ако имаш бучене почти винаги е от изпускателната система.При помпа дюзата примерно се износва разпределителния вал на 1ви или 2ри и започва да звучи ужасно.

Предполагам, че доста време си наблюдаваш колата, но възможно ли е да си внушаваш за шума, той да е нормален, а ти да го възприемаш по-остър ?

На мен лично всеки ден ми се струва, че колата ми звучи различно, веднъж е тиха и върви, друг път обратното и това е при всичките ми коли, иначе казано дефекта си е в мен :)

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип поотихна двигателя след смяната на маслото.Турбото знам,че не пренадува но само това.катализатора го махнах а на негово място има резоняторно гърне но и преди да го махна звучеше така.не е нормален шума карал сам и друга такава и имам беза за сравнение.нямам дълги наблюдения защото от скоро я карам,но диколкото знам е нямало кой да я кара и бая е постояла паркирана та затова си мисля,че може от стоенето да има нужда от почистване.иначе пали добре и всичко е 6 но това ръмжене ме побърква а и трябва да върви няколко идеи повече.все едно не и достига гориво реве пък не върви така както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този мотор горивната помпа често сдава багажа и колата спира да пали. Разни "майстори" пипат по смесите и колата започва да пали, но не работи, звучи и върви добре, има и случай завършили с дупка в буталото. Не казвам, че е това, просто споделям каквото знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами не би ли трябвало след като я карах в дизел сервиз да разберат ако нещо е бутано?нали все пак гледат параметрите като я закачат?

Редактирано от Ivaeelo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivaeelo, не бих взел предвид мнението на Anton_13 предвид предишни негови разсъждения във форума, пък и в тази тема първо казва, че нищо не вършат тия довавки, после ти препоръчва добавка за профилактика... Това, което ти пратих е силен продукт на добра цена. Трудно ще намериш нещо подобно. Важно е отношението, в което ще го смесиш с горивото, но всичко е описано в упътването.

Имах предвит,че повечето от тях нищо не вършат може би 95% от тях, само пари на вятъра,има две три които наистина имат някакъв ефект,но не правят чудеса.Една от тях е тази която му препорачах на колегата,един познат не можеше да мине преглед понеже колата му пушеше като стомана перник,и след като хварли едно флаконче от тази нямаше грам пушек и мина преглед без проблем.По къзно ми сподели че и разхода му е паднал с 0,3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...