Jump to content

С какви гуми карате лятото?


VaLy0

Recommended Posts

Колеги, споделете лятото с какви гуми карате като размер и марка и кажете своите впечатленията и разочарованията. :)

 

Аз съм за момента с Kleber Dynarex HP3 195/65/15, на мокро мога да кажа, че се представят доста добре, но за сухо с нищо не мога да ги похваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лято 205/60/15 иначе със 195/65/15 каквито са зимните нямам много сцепление,а и стои малко по-добре на пътя.На марки не робувам така че гледам да е само нещо от високия клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните са Continental Premium Contact 5 205/55/16, даже са сложени на колата от 2 седмици.  :hilezh:

Като цяло са много добри на сухо и мокро, единствения мунис поне за мен е прекалено крехкият борд. Казват, че се износвали по-бързо от конкурентните марки, но мойте са само на един сезон, та не мога да го потвърдя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години си взех Conti premium contact 2 и съм ааааадски доволен от тях и на мокро и на сухо. 195/65/15.

За този сезон ще си взема ПК 5 да видя с тях как ще е :)



Казват, че се износвали по-бързо от конкурентните марки, но мойте са само на един сезон, та не мога да го потвърдя.

Наистина по-бързо се износват, но пък съм много доволен :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип летните гуми...не знам дали е препоръчително или някак си така си внушават хората, но се карат масово по-широки и по-ниски , спрямо зимните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone 225/45 r17 при много напечен асфалт и студени гуми не се държат много добре, но повечето гуми в такава ситуация биха имали същия проблем. След загряване и на мокро са супер.

Sent from my Xperia S using Tapatalk

Редактирано от Тома
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни 225/40/18 Michelin Pilot Sport 3 - сравнително мека гума, отлично поведение на мокро. Като цяло съм много доволен от гумите.

Зимни 195/65/15 Good Year Ultra Grip 7+ - отлично поведение на сняг. Също съм много доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Летни 205/55/16 Bridgestone Turanza ER300 - стабилни на мокро и сухо, но това ще им е последния сезон.

Зимни 195/65/15 Continental TS850 - чудесно поведение на сняг, мокро и сухо, като недостатък може да се изтъкнат меките страници, макар че досега не са ми създвали проблеми.

Редактирано от sirgeorge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни Dunlop SP Sport 01 195/65/15 на два сезона. Доволно поведение на мокро и сухо. Бавно се износват, но не са много твърди.

Зимни Kleber Krisalp Hp2  195/65/15 на два сезона. Много съм доволен за дълбок сняг, Добро поведение на мокро.  :respekt:

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...